Svěření dítěte do péče - návštěvy otce. Máte zkušenost?

edit17
22. lis 2023

Zdravím všechny.
Před rokem a půl jsem s roční dcerou odešla od manžela k rodičům 300 km.
U soudu svěřil dite do výhradní péče mě stim ze jsme schopni se dohodnout.
Tatinek jezdil za dcerou k našim kde mel v domě svůj pokoj kuchyň koupelnu kde trávili spolu čas( řekl bych ze velký vstřícný z moji strany) každých 14 dni aby z finančních důvodu nejezdil sem tam.
Po nějakém čase jsem si našla přítele ale dal mu umožňovala na co byli zvyklí. Popřípadě mu dceru privezla a on mi ji po vikendu vrátil.
Momentálně cekame po 2 letech vztahu s novým partnerem miminko, mám rizikové těhotenství a obrovské nevolnosti. Dceru tudíž vozit nemuzu a nebudu.
A máme problém.
Otec dcery je vzteklý vyhrožuje soudy stridavou péčí.
Po příjezdu dcerky od nej mi doma půl noci plaka ze ji tatinek říká ze ji maminka nemá rada.
Snes jsem byla na socialce co se v téhle situaci dá dělat.
Navrhli mi jejich psychologa.
A pokud dojde k soudu je možné ze mi soud nařídí abych otci přispívala polovinu na náklady.
Alimenty mi vypocitali na 2500. On mi tvrdí te náklady na cestu jsou 8000 měsíčně.
Ma stím prosím někdo zkušenost ? Díky

kubesovaadelka
22. lis 2023

@edit17 nevím, jak se dcera zdatná v mluvení a vyjadřování se a porozumění, ale nebylo by nejlepší se nějak byť by to bylo naposledy sejít ty, manžel a dcera a zkusit najít kompromis? Jakože ten kompromis rozsekne samozřejmě dcera, vybrala by si sama, zda chce aby k tatínkovi ji vozila babička s dědou, nový přítel nebo aby to bylo jako do teď nebo to chce třeba jinak. Můj táta si našel přítelkyni se dvěmi dětmi, když si tatínek jednou za 14 přijel v pátek pro děti, mladší z nich dělala hrozné plačtivé údolí, že o němu nechce apod, a to pak psychicky nezvládala ani maminka, vyslechli jsme si malou a sama řekla, že by chtěla, abych při předávání byla já, abych ji já odnesla do auta, připoutala, dala naposledy pusinku atd atd. No a najednou to šlo bez slziček. Ono to dospělý si to ani neuvědomí, ale zkusila bych si v první řadě vyslechnout malou, jak to chce, a potom ji dala varianty výběru, než se tahat po sousedech

peclen
23. lis 2023

Já bych ti poradila nespoléhej se na žádné státní orgány. Je tam teď šílený nátlak na střídavou péči nehledě na okolnosti a reálný dopad na výchovu. Zkus se jakémukoliv úřednímu zásahu vyhnout. Asi bych na tvém místě přistoupila na příspěvek na dopravu otci. On tam bude nějaký emocionální blok z jeho strany, možná cítí křivdu za to jak daleko jste se odstěhovaly a tvé těhotenství to prostě jen zhoršilo.

hankapiiisek
23. lis 2023

@peclen Tak ono tohle cestování pro něj asi není moc příjemné a úplně mu rozumím že chce mít dítě u sebe. Neumím si představit že bych jezdila do domu rodičů ex.

irmamala
23. lis 2023

Ja si myslim, ze kdyz u soudu bude trvat na tom, ze si nebude dceru prebirat od “cizich lidi”, tak mu vyhovi.

anonymmm88
23. lis 2023

@irmamala naprosto vše je možné. Záleží i na tom, jakou má soudce naladu, jak mu je kdo sympaticky, jak se zrovna vyspal. Je to smutne, ale je to tak. Bohužel.

irmamala
24. lis 2023

@anonymmm88 Ano to věřím. Když jsem se rozváděla, byla soudkyně tak neskrytě proti mě zaujatá, že se i můj ex mě před ní zastal 😀

petrasipkova1
24. lis 2023

písemně bych mu navrhla, že buď dceru odveze někdo jiný, ze zdravotních důvodů po dobu x měsíců, nebo mu přispěješ na benzin, normálně vyčíslenou částku, spotřeba na km a hotovo. Je tedy strašně statečný, že za dcerou takovou dálku jezdí, já bych manželovi tedy nedovolila mi odvezl děti takto daleko, protože ty cesty jsou pro to dítě taky pěkně náročné.

pampelina18
25. lis 2023

@edit17 řešení nelze, jestli je ex debil tak bude dál. Mám to samé 3 roky... Každý měsíc x papíru od jeho právníka, neustále SMS s výtkami. Do péče ji nechce, pouze buzeruje a komplikuje. Stolkuje a udává na PČR. A nikdo s tím nic neudělá. Budeš se akorát trápit.

pampelina18
25. lis 2023

@peclen přesně, nám Ospod návrhl a chce abych s otcem uzavřela střídavou péči, otce v tom podporují i u soudu přesto, že dítě má u nás další sourozence to nikoho nezajímá, že se bude trhat od sourozenců a za další otec vrací dítě s modřinami/podlitinami a stejně chtějí všichni stridavku. A když řeknu, že on ji do péče nechce a že když jsem mu navrhla 14 a 14 dní to nechce, ale chce týden a tyden. S tím že já vše budu platit.... Jsem na RD . A alimenty nebudou a Ospod ho v tom podporuje

hankapiiisek
25. lis 2023

@pampelina18 tak debil asi nebude když jezdil za dítětem takovou dálku a matka dítě odvezla tak daleko.

pampelina18
25. lis 2023

@hankapiiisek matka se stěhovala z nějakého důvodu, třeba stolkyn, práce rodina azd

drep
25. lis 2023

@pampelina18 a? Otci tím celkem pochopitelně sakra zkomplikovala styk s dcerou. Jednou máš s někým dítě, tak by holt zájmy dítěte měly být na prvním místě, a to i v případě, že se zrovna nekryjou s touhami matky🤷🏻‍♀️

pampelina18
25. lis 2023

@drep kdybych mohla tak se od svého ex odstěhují klidně 400km daleko.. kdo nezazije naší situaci nemůže soudit.

hankapiiisek
26. lis 2023

@pampelina18 to je pěkné, ale ono když si to vše spojis že měla partnera když ještě žila s přítelem. Šla tak daleko k rodičům a on tam takovou dálku jezdil tak to může být i úplně jinak a ona prostě odešla buď z chlapem nebo za chlapem a otec přišel o dítě.