Zpětné doplacení výživného

kajka2015
6. led 2019

Dobrý den,

prosím, poraďte....Od roku 2017 jsem rozvedená. Já mám v péči dceru, bývalý manžel se domohl mít v péči syna, ale to teď není předmětem mého dotazu.
Zkrátka nám byla stanovena výše výživného, ta moje vycházela z příjmu na rodičovské dovolené, kterou jsem v tu dobu ještě měla. Nyní od září loňského roku pracuji a bývalý manžel se chce domáhat zvýšení výživného na syna, na což má určitě nárok...Zároveň chce ale doplatit výživné zpětně, tedy rozdíl mezi stávající a novou částkou výživného a to od doby, od kteté jsem zaměstnaná. Je to možné? Máte někdo zkušenosti??

Děkuji.

leniczka23
6. led 2019

@kajka2015 Ano je to mozne a je mozne ze mu to zpetne i priklepnou.

tulikiss
6. led 2019

@kajka2015 u nezletilych deti jde zadat i 3 roky zpetne

vladuska29
6. led 2019

@kajka2015 ano je to možné. A pokud mu to příklepnou budeš ten rozdíl muset doplatit. Ale jde to i ve formě splátek.

beata.n
6. led 2019

Me bylo receno, ze zpetne jen pri prvnim soudu o vyzivne, kdy ex platil pred soudem mene, nez pak urcil soud. Ale ted, pri zvyseni pry zpetne zadat nemohu, i mi to prijde logicke

kajka2015
autor
6. led 2019

No, to se neda nic delat. Jeste bych se tedy rada zeptala, jestli zohlednuji krome prijmu take vydaje za bydleni apod. Nebo vysi urci pouze umerne vysi prijmu?

leniczka23
6. led 2019

@kajka2015 neberou, neberou v potaz ani pujcky atd..ale treba mu to zpetne nedaji..zalezi pripad od pripadu.

barulina
6. led 2019

@kajka2015 v potaz se berou vydaje sopubisejici s bydlnim. Pujcky hypoteky ne. A teda nemyslim si ze by vamnspudce dal zaplatit neco nabic. Mela jste rozsudlem danou vysi, tu jte platila. Delam 13 let profesi kdy se s vyzivnym setkavam casto antohle jsem jewte neslysela. Doplatit byste musela pokud by vam vznill dluh

j.a.n.i
6. led 2019

@kajka2015 Taky myslím, že zpětné nedají nic, protoze mohl zadat hned...

tulikiss
6. led 2019

@kajka2015 ty jo stejne je to zajimava situace, protoze predpokladam ze vy platite alimenty na syna a on vam plati alimenty na dceru. takze kdyz se zvysi alimenty na syna, tak se vlastne zmeni vase situace a melo by se to zohlednit i u alimentu na dceru.
jinak tatovi pred lety dali zpetne zaplatit navyseni za nekolik mesicu pred podanim navrhu. v tomhle pripade to treba bych nechapala, protoze snad vi kdy konci rodicak, ale v klasickem pripade jen tak nezjistite, ze chlap ma novou praci kde dostava o x ticis vic.

makronka222
6. led 2019

Tak bych to udelala stejne, podala zadost o navyseni z jeho strany. Kazdy mate v peci 1 dite a navzajem si platite alimenty. Kdyz uz to ma byt absurdni, tak at to je poradne