Asistent pedagoga. Mám právo jako rodič vědět, proč je u mé dcery?

potvurkaradka
10. únor 2024

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám jako rodič právo vědět proč je v první třídě u mé dcery asistent pedagoga.

andelka
12. únor 2024

@hankaviki může to tak být a nemusí. Záleží na více okolnostech. Psala jsem to spíš proto,že nemusí být úplně 100% indikátor, kde AP sedí, ke komu je.

lachipie
12. únor 2024

@potvurkaradka A proč bys měla mít právo vědět co je cizímu dítěti

lachipie
12. únor 2024

@andelka To je pravda. V bývalé škole, odkud jsme syna naštěstí už dali pryč, seděl jeho AP v lavici za synem a zasahoval, když bylo potřeba a eventuálně pomohl i jinému dítěti když syn zrovna nepotřeboval pomoc a někdo jiný jo.

lucie0777
12. únor 2024

asistent pedagoga je přidělen k dítěti, který ma z PPP nějaké doporučení. Zároveň pomáhá i jiným dětem ve třídě, kteří potřebují pomoci, když nemají nárok na AP, ale v hodinách je potřeba s něčím pomoci. Nevím, jesti je toto zrovna otázka sem, ale spíše na paní třídní učitelku. Ta by měla vědět proč vašemu dítěti pomáhá AP, určitě je k nějakému dítěti přidělen, protože má problémy. 1. třída je dosti náročná pro každé dítě, je potřeba větší kontrola všeho jak správného psaní, počítaní, čtení, poznávání písmenek atd. Já bych v tom neviděla nic špatného, že pomáhá i vaší dceři, nevím tedy v jaké míře, jestli jak správně držet tužku, správny sklon atd. protože to jsou hlavní důvody, kdy je zapotřebí každé dítě v 1. třídě nějakým způsobem kontrolovat a pomáhat, aby neměl problémy v pozdějších letech. Za mě bych byla ráda, kdyby mému synovi někdo v 1. třídě pomáhal. V počtu 30 dětí ve třídě, kdy byla paní učitelka dosti nemocná a pul roku chyběla, jsou ve 2 třídě znát ty nedostatky z 1. třídy a už je nikdy nedožene. To je můj názor, ale vy jako rodič máte právo se zeptat paní třídní učitelky proč to tak je.

lucieevita
13. únor 2024

@kolibricek36 ano, školní asistent, tak to jde také pojmenovat. Ovšem v soukromé školce k tomu žádný tabulkový název nepotřebují. Například v Montessori školce je asistent pedagoga vždy součástí i bez dítěte s doporučením. A má většinou VŠ.

marge_s
13. únor 2024

@lucie0777 ptat se muze, ale odpoved by dostat nemela. Nikomu do toho nic neni 🤷🏾‍♂️

Resp muze dostat obecnou odpoved a tu uz jsi ji napsala spravne i ty 🤷🏾‍♂️🙂

marimanta
14. únor 2024

@potvurkaradka vem si to z druhé strany, líbilo by se ti, kdyby třeba paní učitelka ostatní rodiče informovala, že tvoje dcera má průjem nebo vši...?