Děti s malým věkovým rozdílem - do jedné třídy?

rapka
9. pro 2014

Ahoj, jsem tu nová, ale ráda bych se poradila, jestli si myslíte, že je dobré dávat děti s desetiměsíčním věkovým rozdílem do jedné třídy (mladší dcera by tím pádem šla relativně brzo), když jsou momentálně rozumově úplně na stejné úrovni, možná spíš ta mladší trochu lépe. Nebo je dát do paralelních tříd? Nejsem schopná se rozhodnout, co je lepší.
Dík za každý názor 🙂

lu777
9. pro 2014

@rapka mladší se může cítit ukřivděně, ono ti druzí jsou soutěživí hodně, snaží se dohnat... (naše mladší je už půl roku naštvaná, že jí ještě nepadají zuby, kontroluje si je od necelých 4 let u zrcadla jestli se nekývou 😅 )...

starší by měl mít určitá privilegia... ale teda rozdíl deseti měsíců, no nevím jak to tam pojednat... fakt bych si nechala poradit v poradně...

a děti to chtějí jak?

romantika
9. pro 2014

@baris to je prave asi všude jinak, ja taky chtěla sestru a mela jsem brachu a mame pekny vztah, a všechny segry co jsem v okoli znala tak se jen pomlouvali a rvali se a my z brachou na to vždy cuceli jak puci 🙂))))) Apropo za mého detstvi rozdil 10-11 mesicu byl snad standart, všichni jsme tam měli sourozence a nikdo nechodil se sourozencem do tridy. teda obdivuju maminky, ze to tak davaj, mama vždycky vzpomina, ze to bylo horsi nez dvojčata.

yagga
9. pro 2014

@rapka všechny rady jsou dobré,ale...
Zkus se poradit s učitelkama u zápisu, měly by tam být učitelky které je budou učit a minimálně ti řeknou jejich pohled na věc. Uvidíš co ti poradí a rozhodnutí pak bude stejně na tobě.

tarra27
9. pro 2014

@lu777 ona nekde psala, že je mladší dkonce šikovnější.....tak proč je nedat v jeden školní rok...a za mě i do společné....ale už se opakuji...

😉
já mám holky 14mes a pujde každá jindy....po roce a i tak by šly...kdyby měly 10mes....každá po roce....starší dcera je v srpnu a já ji nedám až s o 13 možná i 14 či 15mes staršíma detma (ty ktere šly o rok déle rok před tím) ....protože nikdo na ně ohledy nebere...i když zvládnou první, ve druhe, třetí i dále na ně naloží celkem dost učiva....a nikdo nebere ohledy, jsou to prvnáčci, druháčci, pátáci....a nikoho nezajíma, že je nejmladší ve třídě.....

stepaanka
10. pro 2014

Tak s věkem problém nevidím, mladší syn je narozený na konci července, šel normálně bez odkladu do školy, ve třídě je nejmladší, s rozdílem od některých spolužáků o rok a víc, teď je v šesté třídě, je to jedničkář, patří k nejlepším v ročníku, takže pokud je malá šikovná, určitě bude zvládat školu normálně, ten věkový rozdíl ve třídách kolem roku je běžný. A jestli dát holky do jedné třídy nebo každou zvlášť asi záleží na povaze obou. Když budou každá zvlášť, budou mít šanci se vymezit každá ve svém kolektivu, najít si kamarádky apod., sestry a spojenci zůstanou bez ohledu na to do jaké třídy chodí, a když je mezi nimi věkový rozdíl a nejsou to dvojčátka tak bych je rozdělila, ať každá spoléhá hlavně na sebe a nemusí se mezi sebou srovnávat, protože porovnávat je pak budou hlavně ostatní děti, ale v tomhle moc poradit neumím 🙂

veruska007
10. pro 2014

@rapka tak já bych dala mladší o rok později - myslím, že bude finančně výhodnější, když bude mladší moct dědit učebnice po starším a i lyžáky a podobné akce, které probíhají ve stejných ročnících, budou po roce než zároveň.

Jinak můj tatínek má sestru o necelý rok mladší, také spolu chodili do stejné třídy a ani jeden na to rádi nevzpomínají. Prý na sebe žalovali, konflikty z domu si přenášeli do školy...

Když už bys chtěla dát děti do školy zároveň, zvolila bych rozdílné třídy - stejně tak jsem to udělala u svých dětí ve školce. Jsou si vzácnější, méně se handrkují, každý má vlastní kamarády.

anushka111
10. pro 2014

Jestli mají takto super vztah, dala bych je dohromady. Ona je dost otázka, jestli kdybyste je rozdělila, by začala být ta starší vůbec samostatnější. Některé děti jsou zkrátka davovější typy, nikterak průbojné a není na tom nic špatného. Ona pokud v nich ta průbojnost není, tak tím, že je rozdělíte stejně sama od sebe nevznikne. Neznám moc rodičů, kteří by měli sestry, tak blízko od sebe a které by se zároveň měly tak rády (většinou slyším, že se spíš hádají a neustále přehánějí v tom která je lepší/horší). A třeba jsem naivní, ale myslím, že do života je větší dar sourozenec, na kterého se mohu obrátit, spolehnout, než taková samostatnost pro samostatnost.

hojda
10. pro 2014

Já chodila do třídy taky se dvěma sourozencema, starší byl kluk, takže pomalejší to je u kluků normální a mladší holka. Byli v jedné třídě a všichni je brali jako dvojčata 😀 .

mandala
15. pro 2014

Dcera má ve třídě 2 dvojčata a je to v pohodě, je to možná lepší i v tom, že dělají stejné úkoly, nebo když neví jeden, tak ví druhej. Jestli se ptáš, zda dát dceru do školy dřív, aby chodily děti spolu, na to bych se zeptala učitelky v MŠ. Dle mého posoudí lépe, než nějaká psycholožka. Jenom moje zkušenost, starší dcerka byla taky hodně šikovná, brzo četla, počítala, apd., má dobrýho pamatováka, takže znala hodně věcí. A dnes, ve 4. třídě, se její znalosti s ostatními dětmi srovnaly a je to normální žákyně, žádný génius. Takže já si myslím, že by vaší holčině neuškodilo, kdž půjde tak, jak má, ono první třídu zvládne třeba hravě, ale čím vyšší ročník, tím těžší a alespon u nás mají školu o hodně těžší, než byla za nás, někdy mě zůstává rozum stát, co to po nich chtějí, aby se naučily. Tot můj názor.