• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký je rozdíl mezi aktovkou a baťohem?

24. listopadu 2016 
osobně se přikláním pro prvňáčky k aktovkám...a určitě ne někde ze stánku, neříkám že musí být nutně nějaká top značka za velký peníze, ale určitě se dají sehnat za rozumný peníz a přitom splňují všechna potřebná kritéria. I když to zní naprosto divně, tak my jsme vybírali hlavně podle vzhledu, páč normy splňovaly snad všechny značkové...nakonec máme od Stilu - skvělý poměr kvality a ceny.
14. srp v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj všem, my jsem aktovku pro naší malou vybírali na základě tohoto článku familystar.cz/jak-vybrat-skolni-aktovku-nebo-batoh-nejen-pro-prvnacka/
a musím říct, že nám pomohl. Nakonec jsme vybrali značku Topgal a spokojenost.
23. srp ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@janahlava jj na ty jsem se taky dívala. Mě to přišlo jako šílená "divočina" že jsou takové přeplácané, i když dětem to asi nepřijde...my jsme vybírali na eshopu, abych nemusela chodit po X obchodech, takže jsem udělala předvýběr a naše dítko si pak už vybíralo jen z omezeného množství (aby si nevybralo nějakou šíleně drahou nebo nekvalitní....). Od Stilu jsem měla vybrané asi 3 které se mi fakt líbily takže jsem byla ráda že nakonec jedna z nich prošla i druhým kolem výběru. :wink: demokracii u nás zastávám s určitým omezením :grinning:
25. srp ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Na tenhle příspěvek jsem už jednou reagovala, v té době jsem četla informace, že aktovka je lékaři doporučována. Před létem jsem však četla článek a chat rozhovor s rehabilitačním doktorem, který doporučoval spíše batohy. Že prý se aktovka opírá nepříliš vhodně o záda dítěte. Teď už si to nepamatuju přesně, ale prostě doporučoval spíše batoh. Hodně mě to překvapilo, ale je pravda, že aktovky u dětí na zádech často končí někde v místě kříže a batohy spíše u zadečku.
4. zář ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem si byla s výběrem bezradná, na netu toho je tolik. Nakonec jsem zavolala na zákaznickou linku od bagmaster (377 452 516) a tam mi poradili s přesným výběrem pro malou.
23. říj v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “nefunkční odkaz”
30. říj ve 14:16 • adelavacovska
Ja jsem kupovala synovi do prvni tridy batoh od Topgalu a nosil ho az do ctvrte tridy. A to jsem ho musela k vymene pomalu donutit,jinak on by si ten Topgal jeste nechal. Fakt kvalita material,vyztuzena zada i dno,na dne jeste takove cvocky aby dobre stal. Za ty 4 roky jsem ho aspon 10krat prala a vubec nic se nestalo. Ani barvy nepustily. Vevnitr mel karabinu na klice,do kapsy na lahev se vesla sedmicka lahev krasne. Tenkrat jsem kupovala novou kolekci i v setu s penalem a platila jsem neco kolem 1700,-. Ale opravdu vyborna investice. Jeste jsme k tomu tenkrat dostali sacek na prezuvky ktery pouziva dodnes a byla k nemu i plastenka s reflexnimi prvky. Tu jsem mu na aktovku davala kdyz bylo vlhko,mlha,snezilo a nebo prselo. A nechal jsi ji i ted a vozi ji treba kdyz jede na krouzek na jinem batohu kdyz prsi. Ta plastenka je fakt vyborna a za nas hodne vyuzivana vec,i kdyz jsem myslela ze to nevyuzijeme.
30. říj ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Maminky, rozdíl mezi aktovkou a batohem mi je úplně jasný. Aktovka je pro prvoškoláčky určitě lepší. Chci se ale zeptat na váš názor ohledně tašek na kolečkách? Asi to nebude uplně ideální řešení, ale malá toho do té školy tahá fakt hodně :( a některé děti u ní ve škole tuto tašku mají. Děkuji
20. lis ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@kasim886 - nevím, osobně vyzkoušené nemáme, ale myslím, že to jak, to za sebou tahají jednou rukou, asi taky nebude na záda ok, jinak zvedat to někde přes obrubník...asi taky nic moc....ve finále mi to nepřijde jako nějaká velká úleva....pokud to má do školy kousek, nebo se něčím veze, tak tu úlevu zase tak moc nepocítí a jestli to má dál, tak to stejně moc pohodlné nebude.....spíš bych hledala jiné cesty - pořídit druhou sadu učebnic, nebo my jsme to vyřešili tak, že si syn bere domů jenom sešity, ze kterých má úkol, nebo se potřebuje něco naučit....zbytek si nechává v šatně ve skříňce a přihodí je do aktovky ráno....teď je ve 3.třídě a pořád to takhle funguje.... :slight_smile:
20. lis ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@krystalka No, to u nás neprojde, že by donesl jen sešity, ze kterých má úkol, to by nenosil nic :D Ale s tou druhou sadou učebnic je to dobrý nápad. No, máte asi pravdu, daleko to zas tak moc nemá, ale myslím, že nějaká ta, aspoň minimální, úleva by by být mohla, no...
21. lis v 16:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@kasim886 - tak u nás ve škole můžou rodiče do šatny, takže mu to kdyžtak připomenu, když ho vyzvedávám....jinak my jsme zavedli od první třídy to, že nemá klasické desky na sešity, ale má takové ty plastové obálky na druk a v každé má jeden předmět - komplet všechno - učebnici, pracovní sešit, normální sešit, v geometrii i pravítko....takže když mají úkol z češtiny, tak hodí do aktovky desky s češtinou a zbytek nechá ve škole....ale oni tedy mívají úkoly minimálně a když už, tak jen jeden....no a když si párkrát zapomněl vzít domů sešit, tak si to holt napsal na lavičce v šatně ráno před vyučováním.....alespoň si pak na to začal dávat víc pozor :wink: . A ty obálky na druk jsou fajn i v tom, že je to lehčí, my jsme tu váhu aktovky řešili docela dost, protože je drobný a hubený a do školy jezdíme 2 stanice jedním busem, pak 2 stanice druhým busem, 2 stanice metrem a pak kousek pěšky do kopce.....a při téhle trase si tu aktovku na kolečkách fakt neumím představit - to by pořád někde zvedal, poponášel apod....to už je lepší vybrat lehkou aktovku a zredukovat věci v ní....
22. lis v 01:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@krystalka Jeee, to to máte opravdu daleko :( Jiná škola nebyla blíž, to je mi vás uplně líto :( No, my to teda asi zkusíme taky tak. Občas jde vyzvednout mamka nebo bracha, tam jim musim pripomenout, aby na to trochu dohlídli...:slight_smile: Děkuji za tip :slight_smile:
22. lis v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kasim886 - no, trochu blíž možná jo, ale stejně bychom museli minimálně kousek pěšky a pár stanic busem....navíc, my jsme potřebovali buď logopedickou třídu, nebo něco s menším počtem dětí.....tak máme logopedickou se 7 dětmi ve třídě a jsme velmi spokojení, za to dojíždění nám to stojí :slight_smile: . Jinak líto vám nás být nemusí, když nám nic neujede a všechno jede tak, jak má, tak časově jsme za necelou půlhodinku ve škole a syn odmalička miluje MHD, takže když pro něj výjimečně manžel přijede autem, tak je zklamaný, že chtěl jet busem a metrem :slight_smile:
22. lis ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@krystalka :slight_smile: Tak to jsem pak klidná :slight_smile: To je fajn, kdyz se rád sveze :slight_smile: Já mám takového bratránka, ten nám nechce vystoupit z tramvaje :D Je důležité, že jste še školou spokojeni, vše ostatní už se zvladne ;)
24. lis v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek