Jaký je rozdíl mezi aktovkou a baťohem?

odetka
1. lis 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Plánujeme k Ježíšku pořídit malému aktovku. Docela se mi líbí aktovky emipo. Koukala jsem na netu a aktovka a batoh mi připadají téměř stejné. Nevíte někdo jestli je třeba nějaký rozdíl vevnitř? A co byste více doporučili aktovku nebo batoh? A také bych se chtěla zeptat, maj tam nějaké aktovky takového typu jako jsme mívali my kolem 400,-- Kč. Nevíte v čem je kromě vzhledu a ceny rozdíl mezi aktovkami kolem 1000,-- Kč? Díky za každou radu.

petusino
14. srp 2016

osobně se přikláním pro prvňáčky k aktovkám...a určitě ne někde ze stánku, neříkám že musí být nutně nějaká top značka za velký peníze, ale určitě se dají sehnat za rozumný peníz a přitom splňují všechna potřebná kritéria. I když to zní naprosto divně, tak my jsme vybírali hlavně podle vzhledu, páč normy splňovaly snad všechny značkové...nakonec máme od Stilu - skvělý poměr kvality a ceny.

janahlava
23. srp 2016

Ahoj všem, my jsem aktovku pro naší malou vybírali na základě tohoto článku familystar.cz/jak-vybrat-skolni-aktovku-nebo-batoh-nejen-pro-prvnacka/
a musím říct, že nám pomohl. Nakonec jsme vybrali značku Topgal a spokojenost.

petusino
25. srp 2016

@janahlava jj na ty jsem se taky dívala. Mě to přišlo jako šílená "divočina" že jsou takové přeplácané, i když dětem to asi nepřijde...my jsme vybírali na eshopu, abych nemusela chodit po X obchodech, takže jsem udělala předvýběr a naše dítko si pak už vybíralo jen z omezeného množství (aby si nevybralo nějakou šíleně drahou nebo nekvalitní....). Od Stilu jsem měla vybrané asi 3 které se mi fakt líbily takže jsem byla ráda že nakonec jedna z nich prošla i druhým kolem výběru. 😉 demokracii u nás zastávám s určitým omezením 😀

zora_74
4. zář 2016

Na tenhle příspěvek jsem už jednou reagovala, v té době jsem četla informace, že aktovka je lékaři doporučována. Před létem jsem však četla článek a chat rozhovor s rehabilitačním doktorem, který doporučoval spíše batohy. Že prý se aktovka opírá nepříliš vhodně o záda dítěte. Teď už si to nepamatuju přesně, ale prostě doporučoval spíše batoh. Hodně mě to překvapilo, ale je pravda, že aktovky u dětí na zádech často končí někde v místě kříže a batohy spíše u zadečku.

yvonnepetrova
23. říj 2016

Já jsem si byla s výběrem bezradná, na netu toho je tolik. Nakonec jsem zavolala na zákaznickou linku od bagmaster (377 452 516) a tam mi poradili s přesným výběrem pro malou.

adelavacovska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucinkaxxx
30. říj 2016

Ja jsem kupovala synovi do prvni tridy batoh od Topgalu a nosil ho az do ctvrte tridy. A to jsem ho musela k vymene pomalu donutit,jinak on by si ten Topgal jeste nechal. Fakt kvalita material,vyztuzena zada i dno,na dne jeste takove cvocky aby dobre stal. Za ty 4 roky jsem ho aspon 10krat prala a vubec nic se nestalo. Ani barvy nepustily. Vevnitr mel karabinu na klice,do kapsy na lahev se vesla sedmicka lahev krasne. Tenkrat jsem kupovala novou kolekci i v setu s penalem a platila jsem neco kolem 1700,-. Ale opravdu vyborna investice. Jeste jsme k tomu tenkrat dostali sacek na prezuvky ktery pouziva dodnes a byla k nemu i plastenka s reflexnimi prvky. Tu jsem mu na aktovku davala kdyz bylo vlhko,mlha,snezilo a nebo prselo. A nechal jsi ji i ted a vozi ji treba kdyz jede na krouzek na jinem batohu kdyz prsi. Ta plastenka je fakt vyborna a za nas hodne vyuzivana vec,i kdyz jsem myslela ze to nevyuzijeme.

kasim886
20. lis 2016
Uživatel kasim886 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kasim886.

Maminky, rozdíl mezi aktovkou a batohem mi je úplně jasný. Aktovka je pro prvoškoláčky určitě lepší. Chci se ale zeptat na váš názor ohledně tašek na kolečkách? Asi to nebude uplně ideální řešení, ale malá toho do té školy tahá fakt hodně :( a některé děti u ní ve škole tuto tašku mají. Děkuji

krystalka
20. lis 2016

@kasim886 - nevím, osobně vyzkoušené nemáme, ale myslím, že to jak, to za sebou tahají jednou rukou, asi taky nebude na záda ok, jinak zvedat to někde přes obrubník...asi taky nic moc....ve finále mi to nepřijde jako nějaká velká úleva....pokud to má do školy kousek, nebo se něčím veze, tak tu úlevu zase tak moc nepocítí a jestli to má dál, tak to stejně moc pohodlné nebude.....spíš bych hledala jiné cesty - pořídit druhou sadu učebnic, nebo my jsme to vyřešili tak, že si syn bere domů jenom sešity, ze kterých má úkol, nebo se potřebuje něco naučit....zbytek si nechává v šatně ve skříňce a přihodí je do aktovky ráno....teď je ve 3.třídě a pořád to takhle funguje.... 🙂

kasim886
21. lis 2016
Uživatel kasim886 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kasim886.

@krystalka No, to u nás neprojde, že by donesl jen sešity, ze kterých má úkol, to by nenosil nic :D Ale s tou druhou sadou učebnic je to dobrý nápad. No, máte asi pravdu, daleko to zas tak moc nemá, ale myslím, že nějaká ta, aspoň minimální, úleva by by být mohla, no...

krystalka
22. lis 2016

@kasim886 - tak u nás ve škole můžou rodiče do šatny, takže mu to kdyžtak připomenu, když ho vyzvedávám....jinak my jsme zavedli od první třídy to, že nemá klasické desky na sešity, ale má takové ty plastové obálky na druk a v každé má jeden předmět - komplet všechno - učebnici, pracovní sešit, normální sešit, v geometrii i pravítko....takže když mají úkol z češtiny, tak hodí do aktovky desky s češtinou a zbytek nechá ve škole....ale oni tedy mívají úkoly minimálně a když už, tak jen jeden....no a když si párkrát zapomněl vzít domů sešit, tak si to holt napsal na lavičce v šatně ráno před vyučováním.....alespoň si pak na to začal dávat víc pozor 😉 . A ty obálky na druk jsou fajn i v tom, že je to lehčí, my jsme tu váhu aktovky řešili docela dost, protože je drobný a hubený a do školy jezdíme 2 stanice jedním busem, pak 2 stanice druhým busem, 2 stanice metrem a pak kousek pěšky do kopce.....a při téhle trase si tu aktovku na kolečkách fakt neumím představit - to by pořád někde zvedal, poponášel apod....to už je lepší vybrat lehkou aktovku a zredukovat věci v ní....

kasim886
22. lis 2016
Uživatel kasim886 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kasim886.

@krystalka Jeee, to to máte opravdu daleko :( Jiná škola nebyla blíž, to je mi vás uplně líto :( No, my to teda asi zkusíme taky tak. Občas jde vyzvednout mamka nebo bracha, tam jim musim pripomenout, aby na to trochu dohlídli...🙂 Děkuji za tip 🙂

krystalka
22. lis 2016

@kasim886 - no, trochu blíž možná jo, ale stejně bychom museli minimálně kousek pěšky a pár stanic busem....navíc, my jsme potřebovali buď logopedickou třídu, nebo něco s menším počtem dětí.....tak máme logopedickou se 7 dětmi ve třídě a jsme velmi spokojení, za to dojíždění nám to stojí 🙂 . Jinak líto vám nás být nemusí, když nám nic neujede a všechno jede tak, jak má, tak časově jsme za necelou půlhodinku ve škole a syn odmalička miluje MHD, takže když pro něj výjimečně manžel přijede autem, tak je zklamaný, že chtěl jet busem a metrem 🙂

kasim886
24. lis 2016
Uživatel kasim886 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kasim886.

@krystalka 🙂 Tak to jsem pak klidná 🙂 To je fajn, kdyz se rád sveze 🙂 Já mám takového bratránka, ten nám nechce vystoupit z tramvaje :D Je důležité, že jste še školou spokojeni, vše ostatní už se zvladne ;)

sofie112
6. pro 2016

Maminky máte někdo zkušenosti s botahy Stil? jak sem tam čtu recenze ta jsou dobrě hodnoceny..přemýšlím,že letos koupím malé na Vánoce ještě nový batoh a koukala jsem na netu a celkem se mi jeden líbí. Manžel říká,že je to všechno jedno a to samé a já si myslím, nebo spíš ,doufám,že dneska je doba taková že se lidé zajímají o vše co kupují a tak snad jsou už na trhu věci ,které jsou spíš kvalitní..máte někdo od něj batohy?spěchá to ..do Vánoc málo času🙂

yvonnepetrova
7. pro 2016

@sofie112 Koukni na ostatní diskuze tady na omlazení. Recenzí najdeš spousty 🙂 Stil a bagmaster jsou dle mého tak na stejné úrovni. Já jsem nakonec sáhla po bagmasteru diamond, protože jsme si ho zkoušeli přímo v kamenné prodejně a potom jsme ho koupili na netu levněji. Dle mého je pevný, lehký, má prostorné kapsy na svačinky a penály.

eliska_t
16. únor 2017
Uživatel eliska_t je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od eliska_t.

A máte někdo zkušenost s aktovkami Baggymax? Pročetla jsem spoustu doporučení, jaká by aktovka měla být. Popravdě nejsem o moc chytřejší než před tím, než jsem se tím začala zabývat. Docela mi dávají smysl rady v tomto článku http://www.modadeti.cz/jak-spravne-vybrat-skolni-aktovku/ , je tam pár dobrých postřehů, které by mě nenapadly - např. že pevné ucho by mělo mít dost prostoru na to, aby se dalo uchopit rukou v rukavici... Nebo váha maximálně do 1,4 kg. Ty Baggymax vyhovují. Ale radši bych ještě slyšela potvrzení od někoho, kdo ji už nějakou dobu používá...

yvonnepetrova
21. únor 2017

AHoj, jak už bylo zmíněno, aktovky mají hlavně vyztužená záda a mají jiný tvar. Dle mého už jsou z módy a taktéž proto teď máme doma batoh. Vybírala jsem dlouho a zajímala se o to, jestli je lepší koupit něco od vietnamců nebo investovat do kvality a pomohly mi zkušenosti ještě z mojí školy, kdy se mi nekvalitní batohy páraly a rozpadaly do půl roku... teď jsme koupily bagmaster aktovku prckovi do 2hé třídy a ta drží perfektně. Sice na něm trochu přečnívá, protože je ještě malý, ale určitě doroste...

eva_sajdla
15. dub 2017

@yvonnepetrova Já myslím, že v tomto případě nejde o módu, ale o funkčnost, proto bych volila pro prvostupňová dítka určitě aktovku, právě kvůli těm vyztuženým zádům. Aby taška dobře seděla a nic je netlačilo a neničilo jim tak páteř... U nás na vesnici se teď aktovky řeší hodně (pět předškoláků) a tady mi přijdou pěkně shrnuté tipy jak vybírat http://www.modadeti.cz/jak-spravne-vybrat-skoln...

helga20
17. dub 2017
Uživatel helga20 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od helga20.

holky kouka, že tu nakupujete i batohy po netu, chtěla jsem se tedy zeptat, zda máte nějakou zkušenost se stránkou ww.thebag.cz? Moc se mi tam libi pro syna jeden batoh, ale přece jen bych ráda znala nějaké názory

katkaitalka
21. dub 2017

Ahojda holky, mám dotaz. Slíbila jsem sestře, že ji koupím aktovku pro prvňáka, ať si nějakou vybere... Takže mi poslala link, nevím jestli Vám ho tady mohu dát - ale je to aktovka od výrobce Stil, modrá s míčem. Dávám obrázek. Stojí skoro 1.600 korun. Nevíte jestli je to dobrý kup? Já teď pročítám různé diskuze a narazila jsem i na levnější aktovky... Díky za rady. Nevím, jestli jen segrá nezneužívá mé dobrovolnosti :( Vím, že kvalita se platí, ale přece jen budu vděčná za každý názor. K Sebíkovi by se asi hodila, je to modrooký blondák... Ale...

katkaitalka
21. dub 2017

tady foto

ka_mil_ka
16. kvě 2017

My máme dobrou zkušenost s batohem. Dcera má vadné držení těla a když už investujeme tolik času do cvičení a peněz do vhodné obuvi, bylo mi jasné, že i školní batoh musí být kvalitní. Chce to zkusit.
Nám nakonec nejlíp vyhovoval Boll boll.cz/schoolmate-18/ . Dá se různě nastavit, aby dobře seděl a dítě nenutil se předklánět. Věřím, že jí vydrží, má rostoucí záda a outdoorové batůžky, co máme od nich toho s náma vydžely opravdu hodně. 🙂
Uvnitř ty batohy vypadají různě, mě přijde, že dvě hlavní kapsy - na učení a na svačinu + nějaká menší na drobnosti úplně stačí a zvládnou se v nich orientovat.

soniacer
31. črc 2017
Uživatel soniacer je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od soniacer.

No, co se týče rozdílu mezi batohem a aktovkou, tak já bych to určitě neviděla drasticky. Dneska jsou už i batohy, které jsou přizpůsobeny na denní nošení školních věcí. U nás třeba batoh vede, není tak těžký jako aktovka...

petajansa
16. srp 2017

My máme taky batoh. Je větší, ale lehčí. Výztuž na záda má takovou měkkou, pěkovou, ne jak aktovky, které tam snad mají kus plastu. Malý si vybral zrovna takový obrovský, strašně se mu líbil. Ale tak z něho hned zas nevyroste :D

silvous06
28. pro 2017
Uživatel silvous06 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvous06.

@petajansa Ono to je hodně individuální. Každému se líbí a vyhovuje jiný eshop.

silvous06
30. pro 2017
Uživatel silvous06 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvous06.

@silvous06 tak, tak a někdo ani přes eshop neobjednává a radši si zajde do kamenné prodejny, já jsem zase ten tip, co všechno objednává přes internet 🙂

krystalka
30. pro 2017

@silvous06 - já to nejradši dělám tak, že zajdu do kamenné prodejny, kde mají co největší výběr, vyberu, vyzkouším a pak doma sednu a najdu, kde mají tu danou věc za nejlepší cenu a objednám 🙂

janurous
13. led 2018
Uživatel janurous je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janurous.

@silvous06 tak to já nejsem moc pro batohy, ale dcerce jsem koupila batůžek na kolečkách
@krystalka no co jsem se dívala na nejkufry, tak ti kamennou prodejnu nemají, takže jsem objednávala naslepo, ale dopadlo to dobře a dcerka byla moc spokojená

venkovskamys
17. led 2018

Já jsem pro jednoduchost, máme taky od Stilu, pro deváťáka za necelých jedenáct stovek. je hodně kvalitní, všichni víme, co puberťáci s batohy dělají. Aby je nenosili na jednom rameni taky neovlivníme, tak aspoň ať to vydrží ty jejich crash testy a nezkazí jim to záda. Jinak také jsem objednávala přes net, jak se tu píše naslepo a v žádném případě nelituju. Jednou budu na netu objednávat i rohlíky 😃