Malá x velká škola, jaká je pro dítě vhodnější?

leanka1
28. dub 2015

Jaká základní škola je vhodnější pro dítě? Máme na výběr velkou školu, 6 prvních tříd, vybavená s integrovanou Základní uměleckou školou (do které je ale těžké se dostat), a jsou zde oba stupně základní školy, tj. 1 až 9 třída. Neznáme učitelku, a s mým dítětem by šel jenom jeden spolužák se školky. Ve škole je jídelna, 2 tělocvičny, několik kroužků, družina.
Nebo malá vesnická škola, jedna první třída, pouze první ročník základní školy, tj. 1 až 5 třída (pak přestup do jiné školy), šel by s většinou dětí ze školky, ve škole je jídelna, jedna malá tělocvična, několik kroužků, známe trochu učitelku - je v pohodě, ale nic výjmečného.
Co byste volili? Mega školu nebo malou obecní školičku?

mandala
29. dub 2015

@maki73 Tak s tím moc nesouhlasím, naše škola je sice jen venkovská, ale děti jsou zde připraveny opravdu dobře, dokonce má i pověst dobré přípravy. A co se týká např. lepšího vybavení, nevím, o co jsou lépe městské školy vybavené, ale hlavně nehápu, proč někdo na tom tolik lpí, mě osobně je jedno, jakým způsobem se to dítě naučí, hlavně, že mu to do té hlavy dostanou. Pro mě osobně je lepší, když to má prvnáček trochu usnadněné, pokud jde o šikanu, ta je všude, na vesnici i ve městě a na té střední, jak píšeš, už se umějí děcka bránit, ale pokud ti budou šikanovat dítě v první třídě, to je na pováženou.

78marcela
29. dub 2015

@maki73 nemyslím si, ze vesnickým učitelům nikdo nedýchá na krk. Tohle zvladnou velmi dobre rodice, kteri kontroluji kazdy krok, kazdou znamku. Netvrdim, ze vsichni, ale vetsina ano. Na prvním stupni to takhle ještě funguje.
To ze se já nemusím bát o práci, automaticky neznamená, ze na to zacnu kaslat. Jsem zvykla dělat svou práci dobře, ukazatelem toho je to, ze moje jazykovka dobře funguje a je zájem o naše služby i pres konkurenci. To same ale dělám i ve škole ani mi nemusí nikdo dýchat na krk. A jsem si jista, ze stejně kvalitně odvádějí svoji práci i moje kolegyně. O mimoškolní činnosti ani nemluvě. Tím, ze nás je malo, musíme se podělit o veškerou výzdobu a údržbu školy, o kroužky atd.
A o kvalitě jisté velké městské školy dost vypovídá zrovna pondělní příhoda, kdy jsme seděly u známé a ona nám ukázala domácí úkol své vnučky ze třetí třídy. Učitelka ji opravila slovo přes na přez a ještě to takto s chybou musela coby opravu napsat desetkrát. To je opravdu sila, když učitelka nezvládá látku 3. třídy základní školy.
Neříkám, ze se učitel nemůže splést, každý jsme jen člověk, ale to se může stát všude, i na male škole, a evidentně na velké taky, takže si myslím, ze smahem odsoudit male školy a chválit pouze velké, je prostě nesmyslný. Záleží na konkrétní škole, na konkrétním učiteli.