Na co se zaměřit při výběru základní školy?

pospes
19. srp 2014

Hezký den všem 🙂 Název diskuze je jasný... Poradíte? Díky moc 😉

hojda
19. srp 2014

TAk u nás to moc k výběru není, jsme rádi, když se dítě někam dostane 😀 .

krystalka
19. srp 2014

Tak u nás byl ten výběr ovlivněný tím, že má vývojovou dysfázii, takže u nás je to nakonec logopedická třída...ale jinak bych koukala na celkovou atmosféru školy, na zaměření, pokud je třeba dítko na něco nadané - jsou školy orientované na výtvarku, na sport, na jazyky....pak třeba podle vzdálenosti a spojení, podle stylu výuky....je toho dost, my když vybírali školu, tak jsem dost dala na to, jak jsme se tam cítili, jak na nás působili lidi, co tam pracují....ale stejně jako @hojda mám pocit, že v téhle době spousta dětí moc na výběr mít nebude, školy jsou přeplněné, ve třídách je velký počet dětí....já jsem nakonec ráda, že jsme našli tu logopedickou třídu, kde jich bude jen asi 8 ve třídě, protože téměř 30 dětí, co je u nás ve spádové škole, to by fakt nedal....

hojda
19. srp 2014

@krystalka U nás se musela založit vlastní škola jinak by děti jezdili po středočeském kraji....u nás tedy tento rok také luxus dvě první třídy po 18 dětech.

krystalka
19. srp 2014

@hojda - tak to je krásný počet, my se původně hlásili do nespádové školy, protože naše spádovka je jazykovka a ředitel není moc vstřícný, takže to mi pro dysfatika nepřišlo zrovna ideální...no ale v té nespádové měli obrovský počet spádových dětí, takže jsme se nevešli....možná to bylo i dobře, protože nakonec jich tam prý budou mít taky asi 28 a to dřív mívali sotva 20....tak asi to tak mělo být a pro nás jedině dobře, protože jsme díky tomu našli tu logo třídu 🙂

7504
9. zář 2014

Ahojky.Já jsem vybírala školu před necelými čtyřmi lety.V první řadě jsem chtěla,aby byla v nejbližším okolí bydliště.Měla jsem na výběr z šesti škol.Potom jsem zjišťovala,na co jsou zaměřené.Vyloučila jsem 2,co jsou zaměřeny převážně na jazyky,další 2 hlavně sportovky.Zbyly mi 2,kde bylo od každého něco.Jazyky,hudba,sport,i různé tvořivé práce.K rychlému rozhodnutí přispělo to,že do jedné z nich by musel syn chodit přes lesopark a to se mi nelíbilo hlavně v zimě za tmy.Před zápisem měla škola den otevřených dveří,tak jsme se byli podívat.Ujala se nás velice příjemná a sympatická paní zástupkyně,provedla nás nejdůležitějšími prostory a moc se nám tam líbilo,takže bylo jasno.Paní ředitelka je taky osoba na správném místě.Syn tam chodí nyní čtvrtým rokem a jsme spokojeni.Bezvadné učitelky a spousta kroužků na výběr.Např:ruský,angl.,německý a španělský jazyk,badmington,šachy,střelecký,zumba,judo,country tanec,výtvarný,florbal,atd...Máme za sebou rok na flétně,keramiku,technické práce,počítačový kroužek.Také v rozhodování pomohlo(jsme muzikantská rodina),že je ve škole hudební škola YAMAHA,takže 2 roky klávesy.Od první třídy se na škole (jako jediné ve městě) učí angličtina formou HELEN DORON.Letos se otvírá kroužek-DEBRUJÁR,syn už je přihlášen.Myslím,že jsme vybrali správnou školu,takže přeju taky správný výběr. 😉