Pedagogicko - psychologická poradna. Kdo dává podnět k vyšetření?

lucifux
30. říj 2023

Zdravím, u syna mám od dětské psychiatričky potvrzené ADHD. V červnu jsme byli na vyšetření, synovi byli doporučeny podpůrné, přírodní léky (ESPRICO). Užíval pravidelně, s nástupem do první třídy, se jeho pozornost výrazně zhoršila. Dnes jsme byli na kontrole. Byla jsem pevně rozhodnutá, že tlumící, chemické léky nedovolím, ale vyžádám si asistenta. Jenže paní doktorka mě vyvedla z omylu. Ona prý asistenta doporučit nemůže, na to nemá kompetence. To jde pouze právě přes tuto poradnu, na kterou zase posílá pouze škola.

O co mi jde....?
Nechci aby bral tlumící léky, a chci pro něho asistenta, aby ve škole nevymýšlel hlouposti a pracoval. Jenže bez těch léků v tuto chvíli bude mít ve škole potíže, než projde celý proces. Takže jsem nucena na krátkou dobu léky dávat.

Zajímá mě vše, co se týče procesu od poruchy ADHD až po získání asistenta.

Moc všem díky.

sorboni30
4. lis 2023

@andelka já jako matka to zvládám, ale babička s dědou když jsou kluci z nich moc ne.. stále se rvou, rvou na sebe a tak babička aby byl klid jim dá mobil a hry což já jim dávám jen za odměnu..
A jak vypadala ta špatná reakce? Necítil se dobře? Sám řekl nebo jste sama poznala, že nesedí léky

andelka
4. lis 2023

@sorboni30 Poznali to hlavně ve škole. Nikdy neměl nějaké agresivní záchvaty, nebo jen výjimečně. A po nasazení Atom. se to stávalo častěji, měl stavy, že se neovládal, a pak si to ani nepamatoval. Vysadili jsme a dali Concertu a v pohodě. Ale je poznat, když je u taťky a ten mu to nepřipomene, nezkontroluje..hned mi po pár hodinách ve škole AP volá, co se děje.

sorboni30
4. lis 2023

@andelka tak to je síla tedy ... Tak držím palce aby bylo dobre a děkuju za reakci 🙏

kamino
4. lis 2023

@sorboni30 Kopíruji: V pedagogicko psychologické pořádně vystavili papíry, že kluci potřebují asistenta ve škole, protože vyžadují větší péči, jsou nadprůměrné inteligentní, vazncuji se nadáním..ale potřebuji neustálý dohled a pozornost. Každý dostal asistenta, byli rozdělení do dvou tříd. Nastoupili pak do školy a tam asistenta pak nedostali. Byl ve třídě asistent pro jednoho jiného žáka a ten pomáhal všem dětem ve třídě.

Tedy já nevím, sama jako asistentka pracuji, máme také ve třídě více žáků s doporučením asistenta a já jsem k ruce úplně všem dětem, které mě potřebují, ne že by ve třídě byla pro každého žáka samostatná asistentka..

sorboni30
5. lis 2023

@kamino ve školce dostali asistenta každý syn a opravdu se jim venovali. Ve škole je jeden který je daný k jednomu žákovi, ktery propadl, tak asistentka je k němu. Ale pomáhá i jiným dětem když učitelka požádá. Nevím jak to máte vy, ale u nás je to takto. Zlínský kraj..

andelka
5. lis 2023

Já taky pomáhám všem dětem. Ale samozřejmě přednostně musí být naplňována doporučení pro práci s žákem, který mě má jako součást podpůrného opatření. Dětí s různým stupněm PO máme několik.

sowelo26
5. lis 2023

@sorboni30 asistent pedagoga neni asistent dite, je to asistent pedagoga a pracuje podle pokynu pedagoga

sorboni30
5. lis 2023

@sowelo26 píšu jak je to u nás a jaké jsem dostala informace. Pokud víte vše jak u nás funguje, napište mi SZ a já vám pošlu papíry kde máme uvedeno, že synové měli přiděleného asistenta pedagoga. Ve školce byla i postižena holčička a byla k ní přiřazena asistentka pedagoga. Žádný samostatný asistent u nás nikde není. Ani ve zvláštních školách kde jsou postižené děti.. Vážně 🙏

sowelo26
5. lis 2023

@sorboni30 ano, ap se pise na dite, ovsem to prave neznamena, ze je k dispozici pro to konkretni dite, je to asistent pedagoga, ten mu dava pokyny, s kym a jak bude ve tride pracovat, klidne muze pracovat i s detmi, ktere ho vubec nepotrebuji a ucitel s detmi s PO. To, ze se vykazuje na nektere z deti je kvuli financovani.

andelka
6. lis 2023

@sorboni30 pojem samostatný asistent neexistuje. Je buď asistent pedagoga nebo osobní asistent. AP pracuje s jedním dítětem,se skupinou i s celou třídou. Podle pokynů učitele.

kamino
6. lis 2023

Původní idea byla, ze asistent napr. dohlizi na žáky, kteří maji samostatnou práci, aby se pedagog, ktery na to ma i vzdelani mohl věnovat diteti s potřebou. Pripadne s dítětem procvicovat jiz probranou latku, ci usměrňovat chování žádoucím smerem, ovsem po dohodě s pedagogem.

sorboni30
6. lis 2023

@sowelo26
@andelka holky ale to já vím přece 😉 Já jsem psala, že mojí kluci měli každý asistenta ve školce a ve škole už ho nemají 👍 Díky nim se fakt zklidnili a pomohli jim