Podpořte petici pro návrat dětí do škol.

teru_k
11. dub 2020

Ahoj všem, můj syn mě poprosil, abych začala řešit, že nechce být pořád doma. Tak jsem se rozhodla založit svoji první petici a trochu ho podpořit. Petici najdete zde:

https://www.petice.com/petice_zoufalych_rodi_za...

Děti chtějí do školy, stýská se jim po kamarádech a mají nárok na kvalitní vzdělávání. Zavření škol do září nevyřeší problém, děti budou muset fungovat nějak i v létě.

Pojďme je podpořit a bojujme proti strachu a šíření paniky!
Děkuji za každou podporu či sdílení!

Tereza

P.S. Podepsat můžete, ikdyž nejste zrovna rodiče dětí školního věku.

pajula123
29. črc 2020

@barchen 👏😁👍 Colombova manželka 🤣

marcicek84
30. črc 2020

@barchen kecy v kleci,tak jeste par tydnu pockej a dojde to i k vam do Prahy,uz vam ten semafor zloutne...pak zjistis,ze Colombova manzelka je dalsi tvuj zvast...
Bohuzel popirana realita,jen tak nezmizi,narod uz toto uzavirani ve velkem snad nedovoli...

betelgeuzz
30. črc 2020

@marcicek84 přesně tak, učitel si to povolání vybral, většinou proto, že ho baví práce s dětma. Jestli na jinou VŠ měl, či neměl neřeším, neposuzuju lidi podle toho, jestli mají VŠ, případně jakou. Každé povolání je důležité.
Ale končím, zase jsem se nechala nachytat a nechala se vtáhnout do nesmyslné diskuze s tebou, kdy tvou snahou není diskutovat, ale neustále napadat lidi s jiným názorem, překrucovat věty a povyšovat se.

marketa11112
30. črc 2020

@marcicek84 a ted si vem,ze zase budes muset nosit ty rousky. 🙂).
Proc chces davat dite do skolky ci skoly,kdyz jsou tam tak priserni ucitele? Socializovat se da i jinak. Jen aby ti ti priserni ucitele to dite uplne nezkazili. Dala bych si na to fakt pozor.
Ja tech ucitelu fakt lituji. Ve skole sami rozmazleni smradi a pak maji poslouchat takovi reci. Zrovna jsem mluvila s jednou reditelkou zakladky, co se modli za to,aby uz skola fungovala normalne. To, co se delo,degradovalo povinnou skolni dochazku a ucitele meli vice prace, nez normalne. Asi si nekteri neuvedomuje,ze ucitel ma take rodinu a osobni zivot, ktery v teto dobe vzal hodne za sve. Ucit,je krasne,ale velmi narocne. Ta zodpovednost za deti je silena. V nasem okoli se spis stava,ze ucitel po letech utika jinam, protoze ma tech nevdecnych deti a rodicu dost.

michaela_2
30. črc 2020

Mám dceru nastupující do 3. třídy jedné státní ZŠ u Prahy a syna nastupujícího do 1. třídy na jinou školu (sportovní třída).
Švagrove mají děti zase jinde.
Všude se to bere tak, že od září škola normálně poběží 🙂
Pokud by učitele tak strašně moc obtěžovalo chodit do práce, jak tahle diskuze porad podsouvá - pak by tu práci nedělali 🙂) ono zas tak exkluzivně placená není.
No a pokud by mi tak strašně vadila ředitelka u MŠ mého dítěte, tak pak místo obnovování knikani tady na Konikovi, bych dítě dala jinam.
Mít jedno dítě a neumět si pro nej vyřešit předškolní zařízení tak, aby mi jejich přístup vyhovoval, to je na hlavu 🙂

marketa11112
30. črc 2020

@marcicek84 omlouvam se ti za chyby v me odpovedi, ucitele za to nemohou. snazili se. 🙂). Mam na mobilu mrnava tlacitka blizko u sebe. Pokud si po sobe neprekontroluji napsany text, stane se, ze mi nekde nejake pismenko ,,ujede,,. Holt starsi model (telefon i ja). Dekuji za schovivavost.

marcicek84
30. črc 2020

@michaela_2 myslim,ze si staci precist ten duvod vyse,ale chapu,ze jsou matky,ktere by radeji uprednostni svuj zajem,pred zajmem ditete,no kazda jsme nejaka. Takze proto me to knikani ucitelu obtezuje...ano sebeobetovani se tomu rika,ale to uz ve spolecnosti neni bezna vec jak se zda...

@marketa11112 no tak vis jak na rousky ve skolce povinne nebudou,takze to budeme delat porad stejne,my bez rousek,pokud chteji daji dceri stit,ale my jako na kazdou kravinu nekyvneme a nejsme zdaleka jedini,uz to vadi min. polovine rodicu...chyby neresim,taky mam preklepy...

@hojda ja to ted nepustim jsme v zahranici na dovce...

@betelgeuzz mej se,taky me to s tebou nebavilo

michaela_2
30. črc 2020

@marcicek84 no vždyť 🙂) dítě si v tomto věku najde kamarady v každé školce, ale pro mne jako matku, je například docela důležité to, abych k lidem, kteří s nim tráví přes den několik hodin, měla respet a tak nějak jsme se v důležitých věcech shodli.... Také jsem psala, že každé naše dítě, bude v jiné škole ;) pro mne sice komplikovanější, ale pro ně - každý potřebuje něco jiného - lepší

barchen
30. črc 2020

@marcicek84 Co k nám do Prahy dorazí za pár týdnu? Jestli koronavirus, tak ten ještě neodešel. Ale pokud myslíš desetitisíce studentů z různých koutů republiky a ano i MSK, tak ti dorazí a určitě je nebudeme vidlemi hnát zpátky. Protože tady nejsou kníkající pedagogové a všichni hodlají pracovat a žít.

marulu
30. črc 2020

@marcicek84 víš co by mě zajímalo, co máš za školu ty, když se tu pořád navážíš do vzdělání učitelů. Vypadá to, že minimálně Oxford 😀,jsou dobří a špatní učitelé, ty máš asi smůlu, že potkáváš ty špatné. Já mám třeba úplně jinou zkušenost a většina učitelů mých dětí jsou skvělí lidé i učitelé.

marcicek84
31. črc 2020

@michaela_2 konkretne vecne stezujici si pani reditelka s ni netravi zadny cas,proto ti nerozumim

@barchen druha vlna...to,ze ve vlade to nazyvaji prvni,ale jinde ve svete se uz bavi o druhych je zase jejich retorika...

@marulu neboj,nejsem ucitelka,ani ji netouzim byt...

michaela_2
31. črc 2020

@marcicek84 tak tráví čas v zařízení, které ta věčně si stezujici paní ředitelka vede 🙂
Hele, znám maminky, které raději všechny své děti vozí přes půl Prahy a platí jim soukromou školku, protože si proste s tou jejich spadovou nesedli.....ono nadávat je snadný, ale v dnešní době, kdy má člověk na vyber, to má lepší řešení, než si porad dokola stěžovat na ředitelku na netu ;)

marcicek84
31. črc 2020

@michaela_2 ja jsem to uz nekolikrat vysvetlila co a jak,jestli chce nejaka maminka vozit dite pres celou Prahu,at si ho tak vozi,jestli nejaka maminka radeji zpretrha diteti soc.vazby pro svou sobeckost,protoze to dite tim poskodi,taky jeji zodpovednost a takove zvasty,ze by dite nemelo mit kolem 6 let utvorene soc.vazby,tak s tim nesouhlasim,tento vek je ten nejkrehci a nejdulezitejsi...soc. vazby si dite tvori k rodine,moje dcera je ma taktez utvorene ke kamaradkam,kdyby pred nami byly dalsi 3 roky skolky,tak bych do toho sla...

michaela_2
31. črc 2020

@marcicek84 rozumím tvým důvodům 🙂 ale možná, že ty zmiňované maminky jsou ve finále spokojenější (i jejich děti, které to skutečně nijak nepoškodilo 🙂) Žádná z nich totiž nemá potřebu stále dokola obnovovat diskuzi na téma : naše strašné učitelky.
Každopádně přeji, aby se situace u Vás zlepšila a s nástupem září vše běželo tak jak má 🍀

marcicek84
31. črc 2020

@michaela_2 mozna jsou nebo tam je zase neco ji neho...strasne je opravdu to,kdyz nekdo chce vsechnonzase pozavirat,s tim proste nikdy souhlasit nebudu...

barchen
31. črc 2020

@marcicek84 A tím jinde ve světe myslíš např. Usa nebo Británii? Tam oficiálně statistika v první vlně ani nekulminovala když ani netestují, natož aby tam první vlna skončila. Země na západ od hranic blbnou víc, žádná druhá vlna, pořád to co předtím, akorát neví, jak s tím naložit.

marcicek84
1. srp 2020

@barchen nezlob se,pokud to nesledujes,tak o tom radeji nepis,o pocinajici druhe vlne se mluvi v Nemecku,dale Nizozemsku,Belgii,Spanelsku, narusty se resi v Rakousku,Polsku.Ukazkove to propuklo v Izraeli.I u nas zacina brzdit,proc asi,kdyz by to mela byt jen doznivajici prvni vlna,to prece nebudes omezovat ekonomiku a u nas se omezuje,akce,nocni kluby a tak nas pripravuji na podzimni narusty nakazenych kolem 1000 osob za den,tak jen blazen nevnima to,ze stojime na rozhrani mezi 1. a 2. vlnou...a vime,ze nase chytra karantena neni chytra,ale je nefunkcni,dale ve skladu hmotnych rezerv,ze bys lupou rousku pohledal,testovaci kapacity jsou stale male,ale Vojtech uklidnuje,ze umime trasovat,vsechny okolnosti neschopnosti statu nas k te 2.vlne spolehlive dovedou,byt by vubec nemusela byt,ale asi ji nekdo hodne chce...

ilonne
1. srp 2020

@puhelin Neboj, je to nesmysl. Pokud chceš učit na 1.st. ZŠ musíš mít vystudovany Mgr. obor 1.st
ZS. Pedagogické minimum, neboli Doplňující pedagogické studium mít sice na 1.st. ZŠ můžeš, ale musís před tím mi vystudovany odpovídají obor na Pdf. Nemuzes mít jakoukoliv VŠ. Např. já mám vystudovany Mgr. obor Sociální pedagogika a učitelství pro střední školy a nemůžu si udělat jen DPS, musím pěkně poctivě studovat celých 5 let obor 1.st. ZŠ. Tyhle nesmysly vždy říká někdo, kdo o školství neví vůbec nic. Navíc ono učit není pro každého, každý na to nemá..... Ale o to lépe se to pak kritizuje....

ilonne
1. srp 2020

@puhelin Pro představu, co se učíme s matematiky - Operace s výroky v rozsahu VŠ matematiky už máme za sebou, teď jedeme Binární operace, Peanovy axiomy, Diofantovske rovnice - vše v rozsahu VŠ matematiky. Je to totiz statnicovy předmět. Aktuálně mě doucuje student z Matfyzu. I on říká, že je to dost těžké a učí se to oni a tak nějak nechápe, k čemu to potřebujeme my. A to není jediný. Nebylo úplně jednoduché sehnat doucovat, bratr je Ing. z dopravní fakulty a taky na to koukal, že to kdysi brali, ale teď už to dohromady nedá....Takze to je ta jednoduchá matematika.

barchen
1. srp 2020

@marcicek84 Nezlobím se. Vím o tom víc než ty. Čtu zprávy z jiných zemí a v originálu. Kdybys to dělala také a nespoléhala se jen na ty útržky vytržené z kontextu uvedené na idnesu nebo seznamu, tak víš, jak to ve skutečnosti je. Noční kluby nebo hromadné akce se nekonají nikde ve světě už od počátku šíření koronaviru. Žádný stát úplně neotevřel ekonomiku, to co máme v ČR patří dokonce k tomu masivnějšímu rozvolnění. Jsou země, kde ani nepočítají s normálním školním rokem ale nechají online výuku. Jsou země, kde se necestuje. Ale jak píšu, na idnesu se to nedočteš a na nově neuslyšíš. Protože je potřeba do lidí neustále tlačit pocit, že u sousedů je ta tráva zelenější.

marcicek84
1. srp 2020

@barchen tak si mysli co chces, jsi mimo tema a ja to tady proto ani dopodrobna nechtela rozebirat,na to si najdi nekoho jineho...

@ilonne kniiiik,budes s nekym knikat duet?Ne nikdo nezvladne ucitelstvi I.stupne,proto nechapu,ze povolili,ze nekteri rodice s SS muzou ucit deti doma,vid 😂😂😂

puhelin
1. srp 2020

@ilonne Mam take vystudovane magisterske na technice a uprimne pisu, ze uz bych si tu matematiku nevybavila 🙂
A presne jak pises. Manzel uci, cele leto bude jezdit s detmi po vyletech a ja budu vysedavat v praci, ale do skolstvi jit nemuzu. Nejsem trpelivy clovek, zblaznila bych se z tech ignorantu :/

ilonne
1. srp 2020

A jen pro doplnění jarní situace, která tu byla. Všichni moji známí, kteří také na jaře pracovali na HO (kupodivu také za 100%), čerpali výhody zaměstnavatele jako služební notebook, služební telefon a zpětně dostali i stravenky. My jsme online učili na svých vlastních počítačích, využívali jsme své vlastní mobilní telefony. Bylo to potřeba a nikdo si nestěžoval. Takže netuším, proč bychom za svou odvedenou práci neměli dostat 100% mzdu. Ano, našli se i tací, kteří si z toho udělali další dovolenou, ale to umí i mzdovi účetní, doktoři, logistici, asistentky apod..... Prostě je to o člověku, ne o profesi....

ilonne
Autor odpověď smazal
Zobraz
barchen
1. srp 2020

@marcicek84 Mimo téma si ty. Jsi dětinská a směšná. Když už nevíš co, tak začneš kníkat a urážet. Ty tady nemůžeš mít ani virtuální kamarádky, protože podle chování by si každá potencionální kámoška musela ťukat na čelo. Ale v konečném důsledku si nebezpečná maximálně tak sobě a tvému dítěti, pokud tohle není jenom divadlo na MK a v reálnu nejsi jiná ženská.

marcicek84
1. srp 2020

@barchen jezis,kamaradky beeee,paneboze skolka hadra 😂😂😂

ilonne
1. srp 2020

Jejda "z matematiky" ne "s matematiky" - automatické opravy mě ničí.

ilonne
1. srp 2020

@marcicek84 Vlastně se chováš dost dětinsky. V diskuzi o koronaviru si pouze pritakavate, tam se nemáš s kým hádat, na zdi u uživatelky teunka jsi se akorát zesmesnila. Tak se zase objevís tady a rozdmychavas to tu, ačkoliv nikdo z ucitelu se nevyjádřil, že by školy měly zůstat zavrene, ba ani nikdo z politiku se takto nevyjádřil. My se připravujeme na nástup jako vždy. Objednáváme učebnice, sešity a další věci jako normálně.
To ty tady pořád mluvíš o zavřených školách a školkách. Jestli spíš ty nechceš zůstat doma na OCR, bylo to pohodlné viď? Skokové dítě, s tím se ani nemusíš učit.... Ale můžeš se hezky schovat za to, jak bojujes za ty ostatní..... Knikna jsi akorát ty a rozhodně ne malá....

barchen
1. srp 2020

@marcicek84 Ano, školka hadr, chováš se přesně tak. Akorát že ty děti z toho vyrostou...😉