Přihláška na gymnázium. Jak to prosím je?

lenulen
3. únor 2024

Ahoj, snad mi nekdo z vas poradi. Syn chce jit ted po 5. tride na gympl, chce tedy vylozene na jeden jediny v sousednim meste, jak podat prihlasku to vse vim. Jen jsem nikde nenasla, jestli stale plati to, ze kdyz si napise i druhy gympl, tak si napise testy dvakrat a budou se mu pocitat ty lepsi vysledky. Nevite prosim nekdo, jak to letos je, vim,ze tam maji nejake zmeny, tak at neco nepromeskame.
Moc dekuji

moudivlacek
3. únor 2024

ano, bude psat 2 testy, pocita se lepsi vysledek, je mozne,ze v ramci logistiky, pujde 2x do te blizsi skoly, ale to zjistite pak z pozvanky, to vam dopredu nikdo nerekne, pokud by se nedostal a bylo 2. kolo, staci jen zas prihlaska a testy se jiz nepisi, bere se vysledek z 1. kola, hodne stesti

moudivlacek
3. únor 2024

KDE se budou konat zkoušky?
Školní části přijímacích zkoušek se konají v jednotlivých středních školách, které je vypisují.
Jednotnou přijímací zkoušku (JPZ) budete konat výhradně na některých ze škol, na které se přihlásíte. Školy pro konání JPZ budou určeny systémem a dozvíte se o nich z pozvánek, které Vám pošlou ředitelé škol. Může se stát, že budete konat JPZ i 2x ve stejné škole.
Náhradní termín JPZ budete konat ve škole, kde se měl konat termín řádný.

thalia
3. únor 2024

Testy bude psát dvakrát, i když si dá jen jednu přihlášku. A ano, bere se lepší výsledek, např. lepší matika z prvního dne a lepší čeština z druhého dne.

lenulen
autor
5. únor 2024

@moudivlacek dekuji, urcite si to prectu

lenulen
autor
5. únor 2024

@thalia aha, tak tim padem mu staci jen ta jedna skola, moc dekuji 🙂

hojda
5. únor 2024

@thalia To máš ověřené? Fakt to tak je? Jak budou vědět, že ho mají pozvat i podruhé když nebude nikde nahlášený na ten druhý termín? To jde automaticky?

thalia
5. únor 2024

@hojda To rozřazení dělá systém, nějak dle bydliště a škol, kam se hlásí. Může klidně psát oba termíny na stejné škole. Byla jsem na dvou DOD a na obou říkali, že i s jednou přihláškou píše oba termíny. A kdo si podá tři přihlášky, píše taky jen dvakrát. Takže nejspíš prostě pozvou všechny na dva termíny.

hojda
5. únor 2024

@thalia Tak asi ano, tohle jsem našla pro deváťáky: 2 pokusy na přijímačky pro každého
I v případě, že podáváte přihlášku pouze na 1 maturitní obor, budete psát přijímačky 2x na škole z přihlášky. Všichni uchazeči budou mít na CERMAT testy dva pokusy. Tedy i pokud podáte 3 přihlášky na maturitní obory, píšete přijímačky 2x (v řádných nebo náhradních termínech).