Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

artep26
5. lis 2006

Ahoj všechny maminky a prvňáčci 🙂 🙂
Ráda bych se vás zeptala jakou metodou se učí vaše ratolesti číst. Pamatuji se, že jsme se učili číst po slabikách. S dcerou se učíme tak, že přečteme všechny písmenka ve slově a pak, nevím jak je to možné ale má můj obdiv, slovo přečte celé. Dnes je 5. listopadu, do školy chodí tedy 2 měsíce a kousíček a čteme již celé věty. Zdá se vám výuka také tak strašně rychlá?? Děti prý po vánocích budou chopné číst souvisle knížku ... Jak to máte vy ostatní?? 🙂 🙂 🙂

motiilik
17. srp 2008

no zo začiatku ju to bavilo,hrala sa s nou,chcela ju furt pestovať,ale teraz ju to už omrzelo...má to doma stále,tak ju to už až tak nezaujíííma....
😉

verulka
17. srp 2008

cafte, no uz som cakala, kedy sa ozvu aj maminy prvaceniec 😉 ja som sem prispievala cely min. sk. rok a budem aj tento 😀 takze faaakt sa nebojte, deti to kraaasne zvladnu 😉 pass, myslim, ze ziarlivost pri taktom vacsoom vek. rozdiely nie je taka "akutna" mne to radko zvladol pred skoro 4mesiacmi krasne 😉
my uz mame tasku aj peracnik kupeny- ostatne az v septembri, podla rpesnych pokynov konkretnej triednej ucitelky 😉

motiilik
17. srp 2008

ahoj verulka......my už máte tiež ú zálkadnu výbavu kúpenu,ale tiež si počkám až na presný popis,čo bude treba...

pass
17. srp 2008

ahoj verulka, my sme už zoznam dostali, tak sa budeme musieť posnažiť... tiež myslím, že to s tou žiarlivosťou nebude také zlé, aj keď v tvojej rodinke bol malý na súrodencov už zvyknutý 😉

motiilik - však teraz bude mať Saška nové záujmy v škole 🙂

pass
17. srp 2008

tak baby, idem pozrieť detektívku 🙂 inak ja sa školy trošku obávam, dúfam, že neoľutujem, že som nedala odklad - malý prešiel testami bez problémov. 🤐

motiilik
17. srp 2008

neboj zvládne to isto....kamoška má tiež syna a ten mal len teraz nedávno 6 rokov a dala ho do školy,každý jej hovoril,aby dala odklad,ale ona vie,že syn to zvládne verímu a dala ho aj tak....neboj,len mu ver....

aj ja sa školy obávam,ale prežijeme,neboj.... 🙂

pass
18. srp 2008

no ja by som iba kvôli veku nad odkladom nerozmýšľala, len u nás došlo k viacerým nečakaným zmenám (teraz nemyslím tehu, to bolo plánované) a malý mi ich horšie znáša, preto mám obavy 😖 Asi ešte pôjdeme pre istotu na test školskej zrelosti...

to vieš, jasné, že mu verím, len chcem pre neho to najlepšie 😉 Neviem ako mi spracuje ďalšiu zmenu v podobe školy... ale je mi jasné, že ja to prežívam omnoho dramatickejšie ako on sám 😅

verulka
18. srp 2008

pass, neboj, ak si citila, ze odklad nie je potrebny, tak to zvladne. Moja ajaka sa anrodila 4.8. a nemale odklad 😉 radko je az koncom jula a tiez ide do skoly...co sa tyka zoznamu ,ono sa to vsetko aj zmeni, staci podla mna taska a peracnik, aj to len aby mali v taske nieco 😀 hned v 1.den zvykne byt doobeda posedenie rodicov s detmi v triede a tam dostaneme konkretne pokyny 😉
prezivanie k tomu patri, vsak si len spomenme ako sme sa trapili, ked nastupovali do skolky 😀

lucinda7
18. srp 2008

čaute 😝
hlásim sa do klubu mamín budúcich prváčikov 😵

pass
18. srp 2008

verulka - ešte si k tomu prežívaniu prirátaj tehu hormóny 🙂

luci - ahoj, vitaj v klube 😉

verulka
18. srp 2008

jasneee, ale ja fakt garantujem, ze to bude ok 😉

motiilik
18. srp 2008

lucinda-ahojky medzi nami... 🙂

pass-verulka má pravdu,isto to malý zvládne neboj,nemusíš sa obávať.... 🙂

lucinda7
18. srp 2008

no aj ja sa bojim....asi ako každá mamina 😵
ale rovnaké to bolo aj ked išiel prvý krát do škôlky 😝
asi ako všetko "poprvé" 😀 😀 😀

ja som dala minulý rok odklad na moju žiadosť,boli sme aj u psycho povinne,tá povedala že zrelý je,ale je to na mne 😵

a po roku konštatujem že som spravila moc dobre 😵 za ten rok sa úplne zmenil,"dospel" a už sa moc do školy teší...pred rokom to mal "v paži" 😀 😀 😀

nakupene už máme úúúplne všetko 😵 väčšinu vecí-tašku,peračník atd.má už od minulých Vianoc kedže sme vtedy ešte iste nevedeli že ho do školy nedáme 😵

verulka
19. srp 2008

luci, presne- kazda mama vie, co je pre jej dieta najlepsie..niekomu odklad super pomoze, inemu by bol na skodu 😉

bardott
19. srp 2008

Ahojte maminy. Jéééjda tak dlho som čakala kým sa otvorí táto téma. Aj môj syn ide od septembra do školy a stráááášne sa toho bojím. Neviem či to zvládne ale učiteľky zo škôlky vravia, že neni problém.Ja to vidím asi dajak inak alebo čo. Mám naňho asi prehnané nároky.... A keď ho vidím s tou taškou na chrbátiku tak sa mi chce plakať .... taška väčšia ako malý. Je to normálne, že to takto prežívam?

pass
19. srp 2008

bardott - netuším, či je to normálne, ale prežívam to rovnako 😅

verulka - potom u teba môžem reklamovať? 😀 😀 😀

lucinda7
19. srp 2008

no môjmu už chudatenku leze aj na nervy ked mu furt hovorím nech sa mi ukáže v školskej taške 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sa v tom vyžívam jak mu to sekne 😀 😀 😀 😀 😀

pass
21. srp 2008

baby akú školskú tašku resp. vak ste kúpili? Mne sa viac pozdávajú školské vaky s vystuženým chrbtom. Máte niekto skúsenosti s školským vakom s vysúvaciou rukoväťou?

lucinda7
21. srp 2008

my máme tiež ten pevný akoby vak s vystuženým chrbtom.....jeden máme SPIDERMAN od Marvelu a druhý TOPGAL 😵

pass
22. srp 2008

luci - prečo máte dva?

lucinda7
22. srp 2008

pass,lebo 2 TOPGAL batohy sme vyhrali v Markize 😀 😀 😀 a to sme už ten SPIDERMAN mali kupený vtedy....tak jeden TOPGAL sme si nechali a druhý TOPGAL sme predali na MMB 😵

zero
22. srp 2008

Tak my jdeme taky v září do školy. taky jsme měli odklad a jsem ráda. Jen řešíme jinou věc. Malou mi nevezmou do družiny, protože prý údajně na ní nemám nárok, protože nejsem zaměstnaná a jsem doma s roční dcerkou. Jenže Míša bude do školy dojíždět asi 10km autobusem. Vyučování jim končí v 11:20 a autobus domů jí jede až ve 13:10. Vzhledem k tomu že malinká mi chodí po té jedenácté spát tak pro ní jezdit nemůžu.Tak nevím jak to vymyslím. Ještě na ně zkusím v úterý dojít a uvidím. Přece nemůžou nechat prvňáka chodit samotnýho hodinu a půl po městě. Ve druhé třídě už by mi to bylo jedno. To už bude okoukaná a byde vědět kde co a jak.
A jak tomáte vy?

bardott
22. srp 2008

Ach jaj. Tá prvá trieda. Samé stresy. A to som vlastne rada, že som v tom nieje sama. Aj my máme kúpený batoh s výstužou na chrbte z firmy TOPGAL. Odporučila mi ho kamarátka takže bude hádam v pohode.Lucinda 7 poviem ti toľko šťastia ... 😀 😀 😀
Zero aj môj malý pôjde do družiny ale tiež to nemám ružové. Malý má totiž dajaké zdravotné problémy a neviem ako sa k tomu postavý družinárka. Riaditeľ školy mi povedal, že donútiť ju nemôže ..... tak uvidím ako sa s ňou bude dať rozprávať v prvý deň skoly. No poviem ti, že tvoja situácia nieje vôbec lichotivá a myslím si, že aspom dokedy malej pôjde autobus by sa to dalo dohodnúť. Skús to ešte. Predsa sa ti fakticky nemôže túlať po meste. pa

pass
22. srp 2008

lucinda - gratulujem k výhre 😵

veru sú to riadne stresy, ja som sa dokonca dneska zastavila v škole 😝

zero - budeš malú ráno vyprevádzať alebo pôjde sama? My tiež asi využijeme po presťahovaní bus, ale iba v rámci mesta - iróniou osudu máme školu za rohom a sťahujeme sa na druhý koniec mesta... Ja by som to skúsila na tvojom mieste v škole ešte vybaviť, napr. aj oficiálnou žiadosťou. Druhá možnosť je nájsť niekoho z rovnakého mesta, kto by pre dieťa chodil napr. autom a dohodnúť sa na dovoze.

niuska
22. srp 2008

No nazdar babyyyyyy, tak my tiež začíname od sepetembra 😀 😀 Ja som totál vydesená a neviem ako to zvládnem nerevať 2.9. fňuk fňuk fňuk. V septembri chvalabohu očakávame ďalší prírastok do rodinky, takže klasika všetko na kopu.
Zero podobný problém budeme mať aj my, lebo malú budem musieť vodiť aj do školy aj zo školy, takže režim nerežim kojenec nekojenec jednoducho budeme to musieť zvládnuť. Znie to asi hrozne že 😝 😝 Auto zatiaľ v nedohľadne, najskôr tak k decembru a do vtedy asi vak a drobček do neho. Malú určite nemôžem nechať samú cestovať aspoň dva roky.
Viac sa obávam tých nárokov na decká 😠 😠 a vôbec zatiaľ netuším koľko učenia na doma nám bude zostávať. Nechcela by som malú pripraviť o dectvo a radosť zo života a zodrať ju už v prvej triede. Na druhej strane sme mali tak katastrofálne prísny zápis, že už teraz niekedy cvičíme jemnú motoriku, bo tá nám nejako zaostávala, to je ten krasopis na ktorý je unás taký dôraz.
V každom prípade vás berem za slovo že to "zvládneme"!!!!!!!! Hlavne aby sme deti nezničili 😉

pass
22. srp 2008

ahoj niuska - my to máme podobné, akurát mňa odprevádzanie s kojencom čaká od novembra, taktiež som bez auta a pešo je to hodina cesty, čo ráno nehrozí 😝 Ja len dúfam, že aspoň v škole ho učenie bude baviť 😅
Inak som rada, že nechaosím sama 🙂

lucinda7
22. srp 2008

chaosíme asi všetky 😀 😀 😀
u nás v družine vôbec nerobia rozdiel či mamina je alebo neni na MD...mna dokonca na zápise presvedčovali,aby som ho dala do družiny 😕
a cestovanie......tak toto budeme riešiť niekedy po novom roku......pôjdeme totiž do nového domčeka na dedinu 10 km od školy.....ale zatial máme plán taký že MM ho bude voziť autom 😖

niuska
22. srp 2008

hmmmm tak to budeme mať viaceré riadne akčné 😀 😀 Ozaj kedy sa dozvieme s kým sú decká v triede? Myslíte že to bude ped nástupom do školy niekde vyvesené?

lucinda7
23. srp 2008

no u nás na škole býva týžden vopred 😝 tiež mám na pláne skočiť mrknúť či už zoznam nevisí 😀 😀 😀

pass
23. srp 2008

u nás ešte zoznam nevisí, ale budúci týždeň sa zastavím a spýtam sa 🙂 ale už viem, že v triede ich bude maximálne 15...

a akčné to teda bude riadne 😎