• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvňáčci. Jakou metodou se učí vaše ratolesti číst?

26. září 2010 
jjn, nejspis to z toho bude, aspon si myslim, i kdyz to uz je vec tri roky stara ten rozvod teda
14. bře 2009 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
daisy, nie je to ťažké pre jeho hlavičku, aj keď chodí k logopédovi..Ak sa dieťa začne prejavovať takýmto spôsobom, že sa pokaká, tak tam nie je v poriadku hneď niekoľko vecí..A to mu musí niekto pomôcť si usporiadať a pochopiť vôbec..Napríklad, spomínaš, že ten dom je vždy plný návštev-u dospelého automatické, pochopiteľné..Ale u dieťaťa: strata režimu/inak režim je dôležitý u malých detí/,strata istoty a bezpečia v domácnosti/to je vnímané vedome alebo podvedome/, strata pozornosti od svojich rodičov/ktorí sa venujú návšteve/,...a už len toto má veľa ďalších vplyvov na psychiku malého dieťaťa..jednoducho to, čo je pre dospeláka automatické a jasné, tak dieťa si to nevie vysvetliť a keď sa mu to aj podarí, vysvetlí si to úplne opačne alebo zle-a tam vzniká už problém..

Niektoré deti začínajú byť rukojemníkmi medzi svojimi rodičmi po rozvode..Jeden rodič dovolí to, druhý nie..jeden rodič nezaplatí výlet a pošle ho za druhým, nech to zaplatí on...Je to ťažké a väčšinou to necháva hlboké rany v duši dieťaťa..Aj keď sa javí ako úplne bezproblémové dieťa..

V každom prípade je dôležité ísť a poradiť sa s odborníkom..nenechať ho, aby samé padlo až na dno svojich psychických síl a trpelo kvôli problémom a nedostatkom vo výchove svojich rodičov :pensive: :wink:
14. bře 2009 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
tak se nam prave pocural a ani nevi kdy..
14. bře 2009 v 18:44  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak se divil, ze na pocitaci nehraju hry, se me dnes ptal, ze prej mama doma hraje karty na pocitaci bezne...
14. bře 2009 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
pristi tyden maji tridni schuzky, tak pritel zacne tam
14. bře 2009 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Daisy1 jako učitelka bych byla též velmi ráda kdyby rodič daný problém probral se mnou ona si mohla všinout vícé znaků. Jinak ručitě návštěna dětské lékaře pokud je schopná a potom psycholg. pohovor stačí nejprve zavoala a říci daný problém. nebojte se toho ěnkdy to tak je. ale uričtě to je nějaký stresor.
16. bře 2009 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
jj, taky jsem ucitelka, tak mi to prislo logicke zacit tam... mama malyho vcera slibila, ze to bude resit, uvidime
16. bře 2009 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
no asi by měli řešit oba dva spolu otec matka. držím pěsti. :slight_smile:
16. bře 2009 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jak vaše dětičky? u nás to jde úkoly už píše sama a musím říci dobře.JInak počasí se nám stále vrací k zimnímu.
17. bře 2009 v 08:18  • Odpověz  • To se mi líbí
:dizzy_face: ahojte.aj tu sa ochladilo.a moja prvačka?pisanie a matematika,to celkom ujde,len čitať sa jej nechce :unamused: .ale nemožem povedať,že nevie,len je troška lenivučka
17. bře 2009 v 08:30  • Odpověz  • To se mi líbí
martinka, aj naša už píše úlohy sama..A už jej nedávam ani diktáty. Už je dobrá vo všetkom, len si občas tvrdohlavo vysvetľuje zadania úloh po svojom a potom tam popíše navyše aj to, čo tam nemalo byť...A nedá si to vyhovoriť a nedá.. :slight_smile:
17. bře 2009 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte

marianka...moja zasa naopak....radšej bude čítať ako písať...čo veľmi nechápem, lebo u prvákov to je vždy naopak - nikomu sa nechce čítať :sweat_smile: ...ale číta naozaj dobre, takmer plynule :wink:
17. bře 2009 v 09:08  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
tak naseho cteni bavi, vyrazne horsi je to s matikou...
17. bře 2009 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Daisy jsme na tom podobně oblíbené čtení a matematika jo, ale jako že by ji milovala. :grinning: naše čte super i pí uč jí chválí.
super tedy máte dětičky na dobré cestě ke vzdělání.
maruško to jsou ty naše děti své hlavé palice a bude hůř. :wink:
17. bře 2009 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
bzuco aj moja radšej číta ako píše, lebo aj ked sa zlepšila v písaní, stále to nieje krásne ...

maruska, martinka aj my sa k vám pridáme, tiež už začína písať úlohy sama, občas jej prečítam zadanie z matematiky, ked nevie
17. bře 2009 v 18:54  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Hasleerk tak to bude me za chvilklu bez práce. :grinning: děti samostatné. jen je vchovat aby nás obskakovali. :slight_smile:
17. bře 2009 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
jaj martinka to si ešte počkáme, šak každá máme ešte malých mišiačkov :grinning:
17. bře 2009 ve 20:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
hasleerka, tak ja som bola prekvapená, keď mi malá začala každý deň variť kávu..Už to bolo pre mňa nebíčko, keď som si sadla a nikto pre mňa vôbec niečo urobil :grinning: :grinning: Že som si ju ako vždy nemusela variť sama.. :wink:
17. bře 2009 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
waw maruska to máš super, to ja by som sa bála aby malá pusťala kanvicu a robila mi kávu, aj keby ona teda chcela ... ale takto asi pred rokom ma potešila, som bola chorá a spravila mušličky s mliečkom, mikrovlnku už vedela pustiť ...
17. bře 2009 ve 22:25  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
náš zas radšej píše ako číta :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: pritom oboje mu ide dobre len čítanie je podla neho nuda :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. bře 2009 v 07:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Maručško tak to je fajn, naše taky pomáhá sice kávu připraví, ale nezaleje, ale jinak jensuepr často mi říká. Mami dej si odpočinej máš pár minut. :wink: tak si sednu a je to pohoda. Jinak se obstará celkem slušně sama. Nějakou tu svačinku když nejsem po ruce. i bráchu přebalí. :slight_smile:
Hasleerka to mámš pravud ještě chvlku budeem obskakovat my je. :slight_smile: ale potom se nám to vrátí.
Luci kluci málokdy rádi čtou. :grinning: je to moc klidné na ně.
18. bře 2009 v 07:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, už máte zubársku prehliadku za sebou, chodíte zo školy či samy?
18. bře 2009 v 15:58  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
naši chodia 2 razy do roka v rámci školy k zubárke :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. bře 2009 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
to máte super, ja som tiež čakala že pôjdeme zo školy ... dlho nič, tak som obvolávala a že to už tak nie je, ale sa chodí podla bydliska ... dnes sme to úspešne absolvovali bez strachu :slight_smile:
18. bře 2009 v 17:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
my chodime k zubarke sami uz asi od troch rokov tento mesiac akurat ideme na preventivku a cistenie zubneho kamena :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak ako vzdy
mala dnes doniesla jednotku z diktatu mala jednu chybu podarilo sa jej spojit velke o so sluckou na vrchu s pismenkom b to nie je len tak :grinning:
18. bře 2009 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
naša chodí od 3 rokov..máme tetu zubárku :wink: :wink: Malá v pohode, nebojí sa, vždy ju povozí na kresle, pečiatkuje na papiere a kreslí si...Ale ja sa aj tak bojím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: A pritom je takááá fajn :grinning: :grinning:
18. bře 2009 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
maruska super že teta zubárka ... tu je problém zohnať zubára, všetci sa vyhovárajú :angry:
18. bře 2009 ve 21:24  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
my chodíme sami taky máme rodinou zubařku. jdeme na prohlídku v květnu., :grinning: všichni.
19. bře 2009 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
baby zas ma chytá nervák, ten môj trulko príde zo školy, že prepisovali z knihy a ona narobí 6 chýb, len neviem či by som ju chcela vymlátiť za tie chyby alebo za ten škravopis ... som sa na to zatiaľ vyprdla ... lebo včera som po nich trochu pokričala a ma z toho hlava rozbolela, tak dnes chodím len s varechou ... no neviem ako to riešiť :unamused:
19. bře 2009 v 19:08  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
no náš včera pokafral bleskovku z matiky.....tak máme prvú dvojku :sunglasses:
motali sa mu A a B skupina tak raz napísal výsledok tej raz tej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. bře 2009 v 06:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek