Školní aktovka nebo batoh pro prvňáčka?

marseluska
11. dub 2018

Mam dotaz pro maminky co maji budouci prvnacky. Co porizujete batoh nebo aktovku? Jakou znacku.. tech informaci je ted tolik, ze se rada necham inspirovat.

kafr
11. dub 2018

S výběrem neporadím, ale hlavně ho nepořizujte už teď. Do září ještě vyroste, 5 měsíců je dlouhá doba 😉
Jinak co jsem vypozorovala u nás ve škole, tak prvňáčkům aktovku, má lepší vlastnosti než nějaký batoh. Moc kapsiček taky škodí - oni se v tom pak neorientují a neumí si nachystat věci na hodinu. Jinak klasika- popruhy nesmí padat z ramen, přiměřená velikost vůči zádům, aby ho nereagoval dozadu..

kafr
11. dub 2018

*nestahoval

lv
12. dub 2018

Topgal, batoh.

marseluska
autor
12. dub 2018

Dekuji. Chceme ji ho poridit v cervnu. Asi by nevydrzela se jen divat a tak by v zari byl uz dost pouzivany. Dekuji za nazor. Tech informaci je ted tolik,ze se v tom ztracim. Prvni ditko do skoly.. tak chapete,ze je vse nove. Dekuji

baris
12. dub 2018

@marseluska já jsem pořizovala batoh. Více se mi líbí než aktovka. Obě holky mají tříkomorový a po boku kapsy na pití. V největší komoře mají boxy se sešity, v prostřední mají svačinu a úplně ve předu mají kapesníky a teď už i peněženku a klíče.

A do září určitě nevyroste až tak tolik, aby batoh měl/a malý 🙂 Holkám vydrží batoh cca 2 roky (šetrné zacházení není jejich silná stránka). Neteř ho má taky dva roky - i pouzdro, boxy a vše je jako nové. Teď je duben a u nás to už drží na heslo. 😅

betelgeuzz
12. dub 2018

Starší dostala aktovku, letos je ve 2. třídě. Pěkně jí sedí, dobře se v ní orientuje, vybrali jsme značku belmil. I po 2 letech je bez vad a možná ji dostane mladší teď do 1. třídy.
ale hlavně doporučuji vyzkoušet, každé dítě je jinak velké a každému sedí něco jiného. Naší drobné dceři vůbec neseděl oblíbený batoh topgal, byl na ní strašně velký.

baris
12. dub 2018

jo a batoh má Target. Dcery jsou samá ruka, samá noha a seděl jim. I drobné neteři. Ale každému se líbí a sedí něco jiného.

ivular
12. dub 2018

@marseluska Mně se zdá, že se ani nevyplatí věnovat výběru aktovky nějak příliš mnoho energie, protože vysloveně nějaká nepoužitelná hrůza na trhu snad ani není😉
Za sebe bych radila spíše nějakou lehčí a menší aktovku, protože lépe na zádech sedí a taky toho učení v prvních dvou letech není moc (pokud se člověk nesnaží narvat do aktovky i tělocvik).
Syn má Emipo a vyhovuje. Má spíše méně než více přihrádek, protože vím, že by pak marně hledal, kde co má😉 Taky jsem preferovala takové to klasické "aktovkové" zapínání před zipem, protože ten by syn zcela jistě nikdy "neměl čas" dobře zapnout😉
Ale jak říkám, asi jsem ještě nečetla, že by někdo litoval výběru, protože ta aktovka je vyloženě nepoužitelná.

liliannahok
Autor odpověď smazal
Zobraz
liliannahok
12. dub 2018

Zdravím,
když byla dcera v první třídě měla aktovku, ta líp sedí na záda se mě zdá. Teď jak je starší aktovku už odmítá a má batoh 🙂 . Nakupujeme zásadně skoro vše na www.modio.cz

https://www.modio.cz/divci-batohy-kabelky-a-tas...

sonisek
12. dub 2018

Malý má tašku od Bagmastera a super,má ji i teď ve 3. třídě a bez problémů. A má tento typ: https://www.detskyeshop.cz/skolni-batoh-bagmast...

vendelinka08
12. dub 2018

Synovi jsme porizovali batoh Topgal..a letos ho ma jeste ve treti tride. Jsme moc spokojeni. Druhy syn jde letos do prvni a asi vybereme take od Topgalu a starsimu uz take....beru batoh..aktovka je tak na dva roky. A maji ty spravne obrazky😆

snahnah
12. dub 2018

Syn má Topgal a půjde s ním i do 4. třídy. Chtěla jsem pořizovat nový, ale je to zbytečné, má ho furt jako nový 🙂

palomitacheca
12. dub 2018

Staršímu synovi jsme koupili aktovku Emipo, teď je ve 2.třídě a aktovka vypadá pořád dobře. Jen reflexní pásky po stranách má potrhané.
Dcera půjde od září do 1.třídy a pro ni jsme koupili aktovku Belmil. Dcera je drobnější, tak jsme v obchodě vyzkoušeli pár značek a tahle jí velikostně seděla nejlíp 🙂

numinek
12. dub 2018

My synovi pořizovali Herlitz Be bag airgo za mě Top výběr je to něco mezi aktovkou a batohem. Dnes syn chodí do 3 třídy a vše funkční je jako nový. Lehký(syn je drobný)praktický(pouze dvě komory), spousta reflexních prvků,polstrovaná záda, hrudní popruh, žádný vyloženě děcký design, spousta spolužáků má od 3 třídy novou aktovku ne proto, že by nevydržela, ale proto že se jim už zdál moc děcký obrázek na ní. Já se výběru velmi věnovala a myslím že se to vyplatilo.Takže já doporučuji 👍

mku
13. dub 2018

Ja mam dceru v seste tride a jedeme od prvni tridy topgal... da se opakovane prat, super vypada, je lehky...

martulka6188
13. dub 2018

Deti skolou povinne jeste nemam, ale sestrenice pro obe deti (ted 7. a 3. trida) vzdy kupuje batoh, resp. aktovku Stil. Ta starsi ma ted treti batoh, protoze si vzdy vybere nejaky vzor, ktery se ji za 2 roky nelibi a ta mladsi ma prvni aktovku. Jsou moc spokojeni.
https://www.stil.cz/skolni-batohy-pro-1-stupen/

zutinka
7. čer 2018

Batoh od Topgalu

pivonka2
9. čer 2018

Prosím nemá někdo zkušenosti se značkou Ars Una? Mám předběžně vybraný tenhle batoh, ale nikde jsem o nich moc neslyšela...https://www.dracek.cz/skolni-aktovka-ars-una-ma...

mku
9. čer 2018

@pivonka2 ja tuhle znacku neznam, ale kdyz jsem se na to divala tak mi prijde neprakticka, ze ma jen jednu kapsu, kde bude mit dite nahazene jedno pres druhe. A i oni sami pisou, ze klasicky box na svacinu se do predni kapsy nevejde... porovnej to s topgalem, ten je asi top mezi prakticnosti...

pivonka2
9. čer 2018

@mku díky za reakci. Já to právě s topgalem porovnávala. Tedy porovnávali za mě jiní v recenzích. Pro droběnější děti doporučovali spíš tu Ars Una, ale nikde jsem neviděla, že by ji někdo měl. A dcera je právě menší a drobnější- 18 kg a 116 cm. Tak aby z ní nebyl batoh na nožičkách 🙂 Ráda bych je oba viděla naživo, ale obávám se, že to tady bude problém☹

mku
9. čer 2018

Ja mela dceru taky prcka a do dneska (je ji trinact) ma jenom topgal... on ma jeste tu praktickou vyhodu, ze ty aktovky jsou nadcasove. Tohle co mas vybrane ti slecna ve treti tride nebude chtit nosit... kdezto topgal deti vetsinou nosi spoustu let (pokud nekoupis cely ruzovy 🙂) a ty ruzny kapsy jsou fakt lepsi.. nosit sesity v dalsich deskach je kravina, tim neses jen vahu navic.. takze idealni je kapsa na sesity, kapsa na knizky, kapsa na krabicku se svacinou a penal a pak jeste idealne mensi kapsa na drobnosti ala klice, kapesniky, labelo atd...

betelgeuzz
9. čer 2018

@pivonka2 pokud je drobnější, tak doporučuji udělat si čas a zajet někam vyzkoušet. Mám holky taky drobnější a topgal byl obrovský. Nejlépe seděla aktovka belmil, kterou má starší ve 2. třídě. Dobře prý sedí i aktovka herlitz. Nebo bych zkusila třeba ergobag, kde se dají nastavovat zádové popruhy.

kajaros
Odpověď byla odstraněná
Zobraz