Vrácení z 1. třídy do MŠ. Jaký je na to váš pohled?

24. říj 2023

Ahoj, vím že už podobné téma tady bylo. Dceři je 6 let.
Dcera chodí do 1 třídy a učitelka jí chce vrátit zpět do MŠ. Dcera je podle učitelky hodně dětská. Nedává moc pozor, hraje si, nesoustředí se .Učivo ve škole prý moc nezvládá. Nevím co je na tom pravdy, protože doma je to jiné. Pěkně se učí a zvládne vše.
Prý na to nemá a nezvladne to prostě...
Při zápisu bylo vše ok a o žádným odkladu nebyla řeč.
To samé když měli e školce paní s PPP .
Jenom že se moc nesoustředí a musela jí to říkat třeba 3x .... Dcera je objednaná do poradny.
Tak nevím.. Je to těžké.
Když půjde zase do školky tak aby pak do té školy chtěla v září, aby si nemyslela že to bude jako teď....

ninive211
25. říj 2023

@irmamala Přesně tak, rozhodně to není dovednost předškoláka. Sama si pamatuji, jak jsme se učili hodiny v první třídě...s takovými těmi papírovými hodinami.

zuzkasim
25. říj 2023

@tereza0111
@ninive211 Však já se ptala, jestli tohle očekáváte od školy. Tím, že my hodiny doma používáme často, jsem hodiny děti učila sama a dřív, než byly v učebnici.

ninive211
25. říj 2023

@zuzkasim Tak zkoušeli jsme takové ty základy už v předškolácích, hravou formou s těma papírovýma hodinama, ale nechytala se nějak, takže jsem to nechala být až do školy.

tereza0111
25. říj 2023

@zuzkasim promin, ja to nepochopila jako otazku, ale jako pohorseni se nad tim, ze to chceme po skole 🙂 Holky je neumeli, jsou hodne ve svem svete a doma mi stacilo, ze se povedlo naucit je rozlisovat obed a veceri 😅 proste jim bylo vzdycky uprimne burt kolik je hodin, zajima je ted, ale ve skole se to naucili v nasem pripade docela hned

jerrabina
17. lis 2023

@cilkat tak tohle mě zajímá, snadno smyslově přetížitelný... Přijde mi, že mé dcery se to týká taky, jen se to u ní vylilo zároveň s vaničkou "ADHD", nenapadlo mě to rozdělit 🙂 jakože napadlo mě, že je "vysoce citlivá", protože to jsem taky, ale když pak dítě přetažené běhá a nevnímá, svede to člověk spíš na to ADHD. Ale ono dost možná nebude samo.
I když tedy tohle všechno jsou jen berličky jak některé psychické pochody popsat, ale stejně. Někdy ty berličky jsou prostě to nejlepší co máme, abychom to nějak dokázali "rozkrájet" a pak s tím lépe pracovat.

cilkat
17. lis 2023

@jerrabina Syn se hyperaktivně projevoval kolem dvou let. Pak se to postupně změnilo právě v to vypnutí (který je samozřejmě společensky mnohem snaz přijímaný). A ano, je to berlička, ale zrovna tohle je podle mě spíš hledání příčiny, ketré reálně může pomoct. Synovi v tom hodně pomohla ergoterapie (Neurovývojová terapie kombinovaná se smyslovou integrací).