Znovuotevření škol v květnu. Jaký máte na to názor?

mataharyy
9. dub 2020

Ahoj,
na internetu běží petice proti otevření škol v druhé polovině května, jaký na to máte názor vy?
Z důvodu zachování příčetnosti a zbytku duševního klidu bych byla pro aby se otevřeli školy zítra, ale když jsem nad tím přemýšlela, tak mám dojem že je to kardinální blbost.
Za jedno s ohledem na zajištění "orouškování" dětí v rámci školy (já v té roušce nemůžu dýchat už po pár minutách a to není ještě takové vedro, ale představa že jsem v tom půl dne v době kdy ve třídách bývá vedro k padnutí...) které bude asi stejně zvládnuté jako zásobení zdravotníků...
Za druhé si nemyslím že to na vzdělání bude mít ještě nějaký vliv, než zase děti zapadnou do povinností bude půlka června, začnou se odevzdávat učebnice a bude to k...
No a asi to nejšílenější co mě v tomto spojení napadlo, spoustu dětí po škole hlídají prarodiče, tedy ohrožená skupina, protože rodiče nemají možnost se většinou z práce sebrat ve dvě... A s ohledem na diagnózu prarodičů si tedy na triko nevezmu, že na ně něco prsknou, zvláště když toto bude asi nejrychlejší "promoření" a mám obavu že to co se povedlo zpomalit, se v tu chvíli asi pošle do kytek...

Nechci paniku, celou dobu mě to úspěšně míjelo, ale spíše širší názor, případně jak na to prakticky, mám dětem zamezit v kontaktu s prarodiči abychom je nezabili a na jak dlouho, než bude většina národa nakažená, vyléčená a snad i relativně imunní a budou místa na JIPkách, nebo se pomodlit a doufat...?

marcicek84
13. dub 2020

@alcar každopádně před tím otevřením škol tyto výsledky by mít měli a rozhodovat na základě nich ne na základě pocitů, jinak to nemá význam...

alcar
13. dub 2020

@marcicek84 boha jeho, to prodluzujou... 🙏😞

marcicek84
13. dub 2020

@alcar prostě všichni ty výsledky chtějí vědět, nemusíme se tu přít o otevření škol, já jsem pro, ale ať rozhodnou ty čísla a promoření, tak snad vědí co dělají, vzpírat se tomu nehodlám, uvítám to...a myslím si, že to promoření probíhá už dlouho, že teď se je vidět na ty těžší případy...

alcar
13. dub 2020

@marcicek84 ano, je to tim, ze je to ted pod drobnohledem a ze se lidi testujou. Ja mam ve svem okoli dva pozitivni pripady a oba bez jakychkoliv priznaku.

marcicek84
13. dub 2020

@alcar nemůžu se zbavit poslední dobou dojmu, že se už jedná po koronavirový podvod na lidi, neschopnost státu řešit věci pružně, testovat, zajistit roušky apod.

lm_lm
Autor odpověď smazal
Zobraz
lm_lm
14. dub 2020

@marcicek84
@hojda
@marketa11112 holky k tomu,jak píšete,že to tu už bylo asi dřív,tak jen přidám mojí zkušenost.O víkendu jsem mluvila se švagrovou a napadlo nás to samé.Její manžel přišel leden/únor s tím,že má zápal plic(dusivý kašel,horečky),pracuje jako mechanik ve veliké firmě,opravují kamiony,co jezdí ze zahraničí+autobusy co jezdí z dovolených,takže přijde do kontaktu i s řidiči.Byl doma měsíc,nemohl se toho zbavit,v tu dobu co byl doma,zároveň lehla švagrová +jejich dva kluci(6. a 3.třída),oni tři měli teploty,kašel(hlavně se je to drželo na průduškách).Švagrové té zabraly až druhé ATB(teď otázka zdali opravdu ATB na to měly vliv).Děcka se z toho dostaly normálně vyležením.Vím,že ten starší i byl ve škole a hrozně dusivě tam kašlal,až ho učitelka z vyučování poslala po hodině domů,že má jít k lékaři.Jinak v té době co byli nemocní,tak my tam tehdy byli v sobotu na oslavě narozenin celá rodina,druhý den už v neděli měli horečky.Z těch co jsme tam byli to chytla jediná tchýně(také se jí to drželo na průduškách) a měla teda jen kašel a asi jeden den teplotu,takže mírnější průběh než švagrovci.Takže nás napadlo,jestli si tím vlastně už také neprošli.Jinak švagr v době co měl zápal plic,tak říkal,že v práci to v té době u nich měli další tři lidi ten zápal plic,ale mysleli si,že je to asi počasím???Takže taková zkušenost od nás.Člověk tak trochu nad tím začíná přemýšlet,že je to až moc podezřelé....

marcicek84
14. dub 2020

@lm_lm pokud se vám to projevilo později než druhý den (takto to i lidem říká hygiena), tak jste tím mohli projít, jinak si nemyslím, u nás jsme si to předávali v inkubační době mezi 10-14 dny

klea81
14. dub 2020

@lm_lm takových story je plný FB, takže něco na tom může být 😉

hojda
14. dub 2020

Otázka je jestli to nebyla normální chřipka....., ale zajímalo by mě to.

lm_lm
14. dub 2020

@marcicek84
@klea81 jako fakt netuším,jen jsme tak nad tím přemýšlely se švagrovou,jestli to třeba už neměli,dalo by se to nějak zpětně zjistit,nevíte holky?

lm_lm
14. dub 2020

@hojda Chřipka nee,ta u nás v té době ani nebyla,celá škola si prošla chřipkou v prosinci před Vánocemi,včetně mě,chytla jsem to od dcery,takže epidemie byla dřív a chřipku měli i kluci.Teď po tom novém roce ten kašel a teploty,doktorka chřipku vyloučila,právě to pak člověku vrtá hlavou,zda by to šlo zjistit zpětně....

lm_lm
14. dub 2020

@marcicek84
@klea81
@hojda Ale jako samozřejmě to holky můžou být i domněnky že jo,ale prostě je podivné,že více lidí píše,že si prošlo něčím obdobným a sami hygienici připouští,že to tu mohlo už být dřív.Pak by to vlastně byla i dobrá zpráva,že část populace se tím už mohla projít a nebylo to tak drastické.Taky si říkám,jestli třeba náš národ v tomto i nemá lepší imunitu,jak třeba někde jinde,ale jako těžko říct.Vážně jsem zvědavá na výsledky toho testování,kdo už si tím prošel.

marcicek84
14. dub 2020

@lm_lm teoreticky pokud by to nebylo od švagra ale z té školy, tak proč ne, švagr byl jen ten poslední co si to pamatuješ

lm_lm
14. dub 2020

@marcicek84 Tak škola si prošla normální chřipkovou epidemií v prosinci před Vánocemi,to třeba ve třídě,kde má dcera 19 dětí,tak chodilo jen 1-2týdny 4děti a tak lehl celý první stupeň,třídy max po 5 dětech(v té době jim řádila chřipka klasika+střevní chřipka) a školu nám neuzavřeli,normálně běžel provoz i při takových malých počtech,no nechápu 😀 Ale pak na konci ledna právě přišel švagr s tím zápalem plic a postupně lehli doma všichni a švagrová to pak chytla od nich.Takže tam už je pak rozmezí cca měsíc od té epidemie ve škole,to nebude mít spojitost.

lm_lm
14. dub 2020

@marcicek84 švagr to spíš přinesl z práce,bylo jich tam tuším 4lidi celkově se zápalem plic v té době,naštěstí všichni jen lehký průběh,ale bylo by zajímavé,jestli to třeba už nebyl ten covid.A to teda musím podoknout,že švagr nemocný nebývá,jen rýmečka 😀

hojda
14. dub 2020

@lm_lm Od chřipky to moc odlišit nejde, má to hodně podobný průběh.

lm_lm
14. dub 2020

@hojda jako je to možné,ale právě dr.jim tehdy řekla,že na chřipku to není,že spíše nějaké respirační onemocnění v té době v okolí řádilo.Tak chytřejší budeme všichni stejnak,až budou testovat těch více lidí jak je v plánu,ať víme tu promořenost.