Chování v koronakrizi. Jak to prožívají vaši rodiče/prarodiče?

5. led 2021

Ahoj holky. Jak prožívají vaši rodiče/prarodiče tuto koronovou krizi? V klidu, nebo z toho mají paniku? Moje máma má koronu jako každodenní jediné téma. Stále sleduje zprávy, já musím z internetu posílat aktuální info, každý den sleduje počty nakažených, a já si říkám jestli to už není na psychologa?

areh
5. led 2021

Na jednu stranu se nedivím,pokud je doma,je ohrožená skupina, nemá co jiného na práci a jen sleduje zprávy,tak z toho může mít plnou hlavu. Sama jsem to na jaře fakt hodně sledovala. Tiskovky live a pod. Byla jsem na rd a ještě těhotná. Ale jakmile jsem vypla tv a tolik to nevnímal,tak se svět zdál zase normalni 😁
Takže radím zaměstnat mamku něčím jiným.

michaela666
5. led 2021

Já jsem na nervy z dědy. Na jaře se bál a nikam nechodil. Teď na podzim mu otrnulo, a chodí po kamarádech pravidelně na návštěvy. Nejvíc mě sere, že tam sborově chlastaj a ještě blbci starý používají covid jako záminku, aby to omluvili. Desinfikovat se přece musí. To si říkáš, že v 70 by mohl mít rozum. 😠

princeznamiu
5. led 2021

Vsem z toho hrabe :D nekomu tak, ze to popira, nekdo se naopak hrozne boji... zkus ji rozptylit, zabavit necim jinym, ptat se zamerne na jina temata a nepodporuj ji v rozebirani covidu - nemyslim zakazovat ji to, ale ignorovat, nejevit o takove rozhovory zajem...

autor
5. led 2021

@areh U ní to nejde, i když se snažím změnit téma, je uražená 😮

autor
5. led 2021

@michaela666 Nebo si říká že v jeho věku to už je jedno... To říká tchyně, je jí 72, a ta koronu zas vůbec neřeší, furt někde vymetá...

nnnadja
5. led 2021

A proč ne? Já jim to schvaluji, člověk nikdy neví, kolik mu zbývá, tak proč být zavřený doma.

autor
5. led 2021

@princeznamiu No jo ale když se nechci bavit na téma korona tak je hrozně uražená. A když už mám šanci říct něco na jiné téma, ignoruje ona mě 🙄

michaelarousova
5. led 2021

Mam to same jen s tatou ☺️ A premyslim ze mu vypojim televizi a zahodil telefon😂 nerikam ze z te nemoci nemam respekt ,ale tohle je na palici..a uabava se mu hleda blbe kdyz je vse zavrene...takle se prave vyvolava panika v mediich☺️ Kdyby se o tom aspon stale nepsalo

michaela666
5. led 2021

Teď se mi má narodit malá a jediné co ho zajímá je jestli už se konečně narodila a kdy ji budou zapíjet s manželem. Hrnul se i do porodnice, tam jsem ho uzemnila zákazem návštěv. Ať si někam zajde, taky nesedím celý den doma na zadku. Ale každodenní dýchánky v 8 lidech s flaškou mi přijdou dost. S takovou uvidí pravnučku až na jaře, protože pochybuju, že by šel před návštěvou u nás na test pro jistotu.

princeznamiu
5. led 2021

To je pak tezky... ale ty nemas povinnost se s ni bavit, kdyz se urazi. To bych ji dala asi jasne najevo 🤷🏻‍♀️ A treba se pak rada zacne bavit o necem jinym. Ale chapu, je to narocny...

autor
5. led 2021

@michaelarousova Přesně, já se taky bojím, ale tak nějak normálně... Ale máma teď nechává veškerou poštu, někdy i nákupy pár dní mimo byt, aby na tom náhodou nebyla korona... A jako tak ať se bojí, ale ať s tím neotravuje mě. Jsem sice na mateřský, ale mám na starosti důležitější věci než furt být na telefonu a poslouchat negativní jevy.

michaelarousova
5. led 2021

Tata si treba meri teplotu tak 5x denne co kdyby nahodou🤷‍♀️

lachtanice86
5. led 2021

Rodiče ani prarodiče to neřeší

autor
5. led 2021

Tak to jsem ráda že nemám jen já praštěné rodiče 😊

j.a.n.i
5. led 2021

@michaela666 Pokud jsou to dychanky furt v tech samych 8 lidech, tak to zas neni tak rizikovy

konidana
5. led 2021

Moji mamu to sejri. Protoze nemuze chodit po vystavach a do divadla a pod. Chybi ji socialni kontakt(je sama v baraku) a to ji denne volam, minimalne 1x za mesic se tam stavim sama nebo s detma a obcas maj spolecnej pokec se sousedy na zahradě nebo i doma.

sudylichozrout
5. led 2021

Tvoje mama je zrala na psychiatra, bez legrace. Tohle je presne dusledek te medialni masirky. Na smrt vydeseny clovek, ktery hnije zevnitr sam doma. Ktery se stava paranoidnim a samozrejme zaroven velmi dobre manipulovatelnym.

codal
5. led 2021

Moje mamka to taky sleduje. Každý den cte všechny články, co na netu najde a hrozně se tím stresuje. Nepomáhá nic. Na jaře to bylo ještě horší, to mi to i posílala, nemluvila o ničem jiném, teď už to nedělá, ale rozhovor se taky většinou k tomu nakonec skloní a uznávám, že je to hrozně otravné. Ona se hrozně snaží nebát, vídáme se jen venku a v rouskach, koupili jsme si nanorousky, vnučky ze začátku taky hlídala jen venku, teď už je zima, tak si je bere domů, ale má celou dobu roušku. O Vánocích jsme taky měli všichni roušky, aby se alespoň trochu cítila bezpečně.

zmrzlinka
5. led 2021

Asi tak.... tchanovci....nemáme moc dobré vztahy....ohlásili se na Vánoce na návštěvu.Moc se s tím nepočítala , protože už na podzim proběhla návštěva venku.Tak mne ani nepřekvapilo ,když jsme pár hodin před návštěvou dostali sms jestli dětem můžou předat dárky venku.Tak přijeli v rouskach a předali dárky a manžel to po 15 min ukončil.... popřál im hodně zdraví ,ale že nám je zima a jdeme dovnitř a bylo 😂 Já osobně nechápu proč k nám lezli když se bojí ....děti nikdy nehlídali,nezajímají se ...