Výpověď nájemníkovi. Řešit to přes právníka?

innuska123
27. pro 2022

Dobry den, potrebuji radu. Koupili jsme byt k pronajmu. Realitak nam dohodil cloveka, ktery je psychicky nemocny. V panelaku jsou na neho stiznosti a dnes nam domovnik poslal dopis od souseda, ktery si stezuje na chovani najemnika. Nas najemnik si dal dokonce na dvere papir, na ktery napsal ve zkratce, ze sousedi nad nim se ho snazi zabit nadmernym hlukem. Pak tam po lidech ze vchodu krici. Situace je neunosna. Smlouvu ma do brezna a my potrejeme mu poslat vypoved. Vzdy, kdyz je problem, tak zacne mit silne reci, jak nas vsechny da do televize a bude vse resit pres soud. Nemate vzor vypovedi nebo si myslite, ze vypoved mame radeji resit pres pravnika? Dekuji za kazdou radu.

j.a.n.i
7. únor 2023

@fifif Ale nemusí ho vyzývat 3 měsíce PŘED koncem smlouvy, ale až ve chvíli, kdy smlouva skončila a on se nemá k odchodu...

hojda
7. únor 2023

@fifif Tak já předpokládám, že do toho května má právě to prodloužení, o kterém píšeš, jen jsem nepochopila to, že v prosinci to byla neudržitelná situace a dopadne to tak, že s ním smlouvu prodlouží, ačkoliv mu v dostatečném předstihu napsali, že smlouvu prodlužovat nebudou.

tereza0111
7. únor 2023

@fifif to, ze jsi to nevidel neznamena, ze to neni naprosto bezne a ze to tam nema. Ja to naopak videla tolikrat, ze to povazuji za bezne. Dava to nakonec i smysl, kdyz planuji dlouhodoby najemni vztah, tak si najemce preje mit ve smlouve ujisteni, ze pokud by pronajimatel zmenil nazor, da mu to vedet s dostatecnym predstihem

innuska123
autor
7. únor 2023

Je to spis samaritanstvi, protoze jsme dostali i vyjadreni lekare. Vime, ze by sel na ulici. Nechceme ho mit na svedomi. Situace se trochu uklidnila a doufame, ze do kvetna odejde.

j.a.n.i
7. únor 2023

@innuska123 Nebo to bude v květnu úplně stejné jako teď.

innuska123
autor
9. únor 2023

@j.a.n.i To uz jsme i realitakovi rikali, ze to nejde. Ze chte nechte mu musi neco najit. V baraku chceme mit dobre vztahy a nechceme si delat zle.

slunea
9. únor 2023

@innuska123 a nemůže jít do azyláku nebo na ubytovnu? Nějaké možnosti, aby nemusel na ulici, snad existují.

fifif
9. únor 2023

@tereza0111 “ze pokud by pronajimatel zmenil nazor, da mu to vedet s dostatecnym predstihem?”

Nechapu, jaky nazor? Cetlas muj elaborat? Smlouva konci k datu uplynuti, pokud chce mit najemce jistotu, sjedna si prodlouzeni smlouvy jiz 3 mesice pred datem uplynuti, jinak se ma za to, ze smlouva konci!

Pokud najemce dostal info o neprodlouzeni a pak tam zustava bydlet bez pisemneho dodatku, ma se po urcite dobe za to, ze se smlouva prodlouzila o stejne obdobi (tedy o rok) automaticky, za stejnych podminek.

Znovu rikam, ze musi byt jasny dodatek, a v tom dodatku stanov jasne NOVOU CENU a i NOVOU KAUCI. Tim ho donutis vypadnout.

Nevyuzit konce smlouvy k navyseni ceny = samaritanstvi. Hloupost.

Ja bych mu hned, nejmene 1-2 mesice pred koncem smlouvy, predlozil dodatek s novou cenou a at si sam vyplni atum ukonceni. Bud akcepruje novou cenu anebo ne a pujde.

Samozrejme dodatek by i napravoval zrejme stavajici smluvni paškvil.

j.a.n.i
10. únor 2023

@fifif Nebo ti nic nepodepíše, nepujde a budes se ho soudně vzbavovat pul roku az rok...

fifif
11. únor 2023

@j.a.n.i pokud smlouva skoncila, zastavim vodu, elektrinu, plyn a/nebo pockam az vypadne z bytu sam a vymenim zamek a do bytu posadim noveho najemce. Easy. Podle toho jake mam koule, to vyresim za den az mesic. Ale to uz je vyssi divci, je nutno presne vedet co delam.

Novy najemnik musi tvrdit, ze prisel do bytu, tady ma smlouvu a ten puvodni se tak k nemu vetrel 🙂 Pokud bude novy vevnitr a stary venku, tak uz to nezvrati ani armada, nikdo, natoz PCR.

tereza0111
11. únor 2023

@fifif nevadi ti, ze to radis je trestne? To neni vyssi divci, to je koledovani si o trestnak a spousta najemniku to vi.