Příkrmy. Dávaly jste od 4. měsíce? Čím začít a kolik?

kejcvil
26. bře 2020

Ahoj malej bude mít prvního dubna 4mesice. chtěla bych zkusit příkrmy , je na UM. Dávali jste příkrmy od 4mesicu? Čím jste začali? A v jakém množství?

andrea93133
26. bře 2020

Háčkuju se jestli nevadí.. malé budou 4 měsíce 6. dubna 😊 chci zkusit dát jako první dýni ve skleničce i když je mi jasný že si vezme, a to jen možná, pár lžiček 😊

puhelin
26. bře 2020

Na zacatek staci lzicka, dve. Maji se s chuti teprve seznamovat, ne se jimi zasytit. To neni ucel prikrmu.
Ja kombinuju jidlo do ruky se sklenickama, podle toho, co varim pro nas, jinak je to dost neekonomicke. Kdyz mame treba okurkovy salat, maly dostane do ruky okurku. Kdyz varim gulas, vytahnu sklenicku. Zatim ji jen zeleninu, nespecham na neho. Vzdycky se potom dosyti mlekem.

ivis_b
26. bře 2020

Ja zacina cuketou, brokolici, dyni, batatem.... mrkev mezi prvnimi ne, je to velky alergen a deti s ni mivaji problem. Doporucuju nedavat sklenicky, ale normalni na paracku dusenou zeleninu. Uvarit, mixnout, dat do tvoritek na led, zamrazit a pak podle potreby rozmrazovat jednotlive kosticky a ruzne kombinovat. Je to podstatne ekonomictejsi nez sklenicky a co mam zkusenost s detmi v okoli, sklenickove deti pak s normalnim jidlem vice bojuji.

eithelwing
26. bře 2020

Dávala jsem od ukončeného 4. měsíce, i když byla dcera kojená. 🙂 Jenže její zájem o jídlo byl enormní, pořád jsem měla její hlavu ve svém talíři. 🙂
Asi dva měsíce snědla tak lžičku, dvě, spíš objevovala. Takže jsem buď odebírala jednodruhovou zeleninu podušenou bez soli z vlastního vaření nebo měla připraveno v tvořítkách na led. Nepamatuji si pořadí, ale na začátku byla určitě dýně, mrkev, cuketa, poté v mixu s bramborem. Jeden druh cca 3 dny, poté možno obměnit. Já jsem někdy zkoušela i déle.

Skleničky jsem dávala na cestách, dítě na to fakt neumřelo. 🙂 Ale ze začátku to nemá smysl, by jedla jednu skleničku 4 dny.

drakenn
26. bře 2020

Já bych počkala až do ukončeného 4. měsíce.

miba10
26. bře 2020

@kejcvil vůbec se nemusí začínat ve 4 měsících. Ale pokud chceš, tak klidně začni. Začíná se zeleninou, pak se přidává maso atd., atd. Ale uvidíš jak na to bude prcek připravený. Dcera mi všechno prskala a plyvala skoro do 9 měsíců. Pak teprve začala pomaličku ochutnávat. Tehdy jsem z toho byla na palici.
Teď mám syna a ten by mi pro změnu snědl i lžičku 😂

miba10
26. bře 2020

@kejcvil vůbec se nemusí začínat ve 4 měsících. Ale pokud chceš, tak klidně začni. Začíná se zeleninou, pak se přidává maso atd., atd. Ale uvidíš jak na to bude prcek připravený. Dcera mi všechno prskala a plyvala skoro do 9 měsíců. Pak teprve začala pomaličku ochutnávat. Tehdy jsem z toho byla na palici.
Teď mám syna a ten by mi pro změnu snědl i lžičku 😂

veruuu_kubesovic
26. bře 2020

dcera byla na UM, začala jsem s příkrmy od ukončeného 4měsíce, ovšem dcera mi vše plivala, já jako prvorodička byla z toho na mašli, bylo to prostě mooooc brzo....u syna jsem tuto chybu už neudělala a i když byl na rozdíl od dcery kojený, ani v 6měsících dle doporučení dr. jsem s příkrmy nezačala, až v 8měsících co se mi začal sápat po talíři a bylo to nejlepší rozhodnutí, tak příkrmy papal hezky od začátku, žádný stres...

kejcvil
autor
29. bře 2020

Chtěla bych to aspoň zkusit , zajímá mě to. Mám tu zrovna brokolicí , včera jsem z ní dělala oběd a zbyla mi, ale je to dobrý nápad začít zrovna brokolicí? A když už tak jen uvařit a rozmixovat? Nebo mám přidat třeba bramboru do toho? A musí se vařit v kojenecké vodě? 😃

puhelin
29. bře 2020

@kejcvil Pockejte, az bude mit ukoncene 4 mesice. Klidne i pozdeji. Neni kam spechat.
Brokolice je moc dobra uvarena v pare (kohoutkova voda). Rozeberete na ruzicky, aby se to pohodlne drzelo v rucicce. Na zuzlani idealni. Dcera ji milovala.