Děti s věkovým rozdílem o 4 roky

kecalka2
22. pro 2016

Ahojky maminky máte některá děti 4 roky od sebe?My plánujeme druhé,chtěli jsme děti blízko u sebe ale z toho sešlo,hlavně kvůli tomu že se necítím na menší věkový rozestup.Zajímalo by mě jestli si i přes to děti spolu vyhrajou i když jsou už docela dost od sebe a jak jste to zvládaly vy maminky?Jestli něčeho litujete nebo naopak

yerry
22. pro 2016

@kecalka2 těšila jsem totéž. Chtěla jsem dětí do 3 let ale bohužel to jaksi neslo. Mám holky od sebe přesně 5 let. Nevím zda si výhraJou. Myslím že spíš asi ne. Ale jsou to holky a ta starší má tendenci se o tu malou starat. Zatím ji to baví ale jsme doma ani ne dva týdny takže dal se uvidí 🙂 horší to asi bude pokud to bude holka a kluk. To si asi nevyhrajou

zazana81
22. pro 2016

@kecalka2 Mám děti 5 let od sebe, starší je holka, mladší kluk. Někdy o nich nevím a vyhrajou si skvěle, jindy se dceři nechce hrát s prckem. Ale celkově to hodnotím kladně. Akorát je třeba starší dítě hlídat, aby to ten mladší přežil ve zdraví :o) Jinak dcera na brášku nedá dopustit, brání ho, chce ho uspávat, těší se, až s ním bude mít pokojíček, chce se s ním koupat ve vaně apod...

lv
22. pro 2016

Holky jsou od sebe 4,5r nějak jsem se necítila hned mít druhé, zpětně si myslím, že o kousek blíž být mohly. Ale ne po 2r třeba, dvě mrňátka bych nezvládla. Tohle má své výhody taky, starší si s ní od malička hrála, pečujícím způsobem - živá panenka pro ni. Pomáhá jí, učí ji, je pro ni vzorem, malá k ní vzhlíží. A někdy jí dává zabrat, ale to není věkem, ale jejím temperamentem 🙂

kecalka2
autor
22. pro 2016

@lv Můžu se zeptat kolik je dětem?Já chtěla bud o dva nebo o tři roky od sebe.O dva roky už nestíhám ani bych nechtěla a o tři roky by znamenalo snažení za půl roku :( a na to se necítím právě ted :/ kéž by se to změnilo

lv
22. pro 2016

@kecalka2 teď 9 a 4,5 ale to hraní, pomáhání bylo od narození malé.

monikagurthova
22. pro 2016

@kecalka2 tak my byly se segrou od sebe presne 4 roky a 4 týdny a jako Mamka říkala, ze uz jsem ji i pomáhala a se segrou si normálně hrála (mela jaem ji jako živou panenku 🙂 ) 4 roky neni žádný rozdíl moje máma byla se svým bráchou od sebe 7 let tam uz to bylo znát

pepena27
22. pro 2016

Máme od sebe děti 5 let, mladší kluk starší holka.Momentálně mají 3 a 8. Popravdě nic moc, napřed to bylo super ale teď už trochu lituju,nepohraji si, mladší otravuje straší, nemůžou dělat moc věcí spolu třeba stolní hry a tak...výlety se podřizuji mladšímu...Jediný plus je že dcera ty pečovatelske sklony v sobě má a o bráchu se umí postarat ale musi mít naladu😀

ninive211
22. pro 2016

Osobní zkušenost nemám, ale názor snad napsat můžu i tak🙂 Já sestrou jsme od sebe 2 a 3/4 roku a mamka tvrdí, že za ni ideální věkový rozdíl. Sice jsme se samozřejmě se ségrou taky rafaly a hádaly (bylo to dáno spíš i rozdílem povah, já introvertní Štír, ona cholerický ohnivý Lev), ale taky jsme si myslím docela dost vyhrály. My budeme mít podobný věkový rozdíl, za mě asi ideál. Mamka je se strejdou o 3,5 roku (strejda je starší) a prý to nebylo nic moc, věčně se rvali jako psi, žalovali na sebe, nějakém společném vyhrání s ani nemohla být řeč (rozdílné povahy, rozdílné pohlaví, větší věkový rozdíl atd.) Obecně si myslím, že pokud je větší věkový rozdíl, tak je asi lepší, když to starší dítě je holka, ty mají přece jen nějaké to pečovatelské cítění (no možná v pubertě a mladém dospělém věku by mohl být lepší zase opak, starší bratr ochraňující mladší sestru - no u mamky se strejdou tohle moc nefungovalo, ale v tom dětském věku většinou těm klukům mladší sestřičky bývají spíš "na obtíž")

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
veverun
22. pro 2016

@kecalka2 Mám děti přesně 4 roky od sebe, starší kluk, mladší holka, dnes 7 a 3 roky. Dvě mrňata blízko u sebe bych nedala, dnes to vím, kluk má dost složitou povahu, takže jsem byla ráda, že už byl dost samostatný, když se narodila dcera. Dokud mu nezasahovala do jeho území, byla pohoda, pak to bylo kapku složitější, ale všechno se zvládlo. Dneska je to jak kdy - někdy pohoda, hezky si hrajou, někdy se nemůžou vidět, klasika. Ale já myslím, že ani nezáleží tolik na věkovém rozdílu a pohlaví, jako na povaze obou. Každopádně starší je pro toho mladšího vzorem, se všemi důsledky...😀

petrasipkova1
22. pro 2016

@kecalka2 Tak to jsme na tom stejně 😀 Malá má 18 měsíců, to znamená, začít se snažit za půl roku, chtěl bych rodit na jaře 2018, kdyby to klaplo, ale zatím se na to taky necítím, jen tak tak stíhám, malá je dost náročná, ale je to ještě dlouhá doba a myslim, že se vše ještě změní 😉 Jinak já jsem s bráchou o 4 roky přesně a bylo to celkem fajn, ted je to bomba, ale jsem taková pečovatelka maminka už odmala. 😀 Jinak já bych chtěla aby mi to rodičovské dovolené navazovaly, tzn cca 2,5-3 roky rozdíl , abych nemusela zpět do práce, zatím by nemohla do školky, tak nevím co bych dělala dál. ...

puutalo
22. pro 2016

Já i manžel máme oba o 4 roky mladšího sourozence. Mamka si to moc pochvalovala, pomáhala jí a přitom jsem už byla samostatná a mohla se tak naplno věnovat sestře tak, jako se naplno věnovala před tím mně. Se sestrou jsme pak měly dokonce stejné třídní na druhém stupni i na střední škole ;)

pekluska88
23. pro 2016

@kecalka2 mám děti přesně 3 roky od sebe,přestože jsem ještě ve dvou letech starší říkala,ze druhé zatím určitě ne...Necítila jsem se na to... Vzhledem k tomu,ze jsem ale zase chtěla letní miminko,začla jsem uvažovat,ze pak by už byly děti od sebe 4 roky a jestli to není moc... Vlastně stejně jako ty😃 Nakonec jsem se teda "přemohla"😀 a jsem šťastná,že jsme nečekali. Dnes má mladší teda půl roku,takže si spolu zatím nehrají,ale starší je úžasná,snaží se i pomáhat a na mladší je moc hodná a nezná. Těším se,až si spolu budou hrát😉

zazulinka
27. led 2019

Já mám děti 4 roky od sebe a tet čekáme 3 a od dcery bude o 4 roky od syna 8 a kdyz vydim jak ty dva si rozumy i když dcera má syna docela otočného kolem prstů jako všechny chlapy neměnila bych.

bayt
27. led 2019

@kecalka2 Jsem se ségrou od sebe o pět let a hrály jsme si spolu. Všechno má svoje výhody a nevýhody. Možná s větším věkovým odstupem si spolu děti tolik nevyhrají /na začátku/, ale starší může s mladším pomáhat a být mu nějakým vzorem....

Určitě bych nechtěla časový odstup mezi dětmi méně než tři roky.

urtica
27. led 2019

Háčkuji se 🙂