Druhé dítě po dvou letech

lpch
18. srp 2018

Maminky, ktere mate dve deti od sebe dva roky, jak jste to zvladly? Syn ma nyni rok a pul a byla bych rada, aby nebyl jedinacek. Potiz je v tom, ze je neskutecne zivy, chvilku neposedi, potrebuje neustale pozornost nebo nejakou aktivitu. Navic zacalo vztekaci obdobi, proste to je narocne. Vecer chodim spat uplne vycerpana.. s ohledem na vek se mi nechce s porizenim druheho ditete prilis otalet. Na druhou stranu si vubec nedokazu predstavit, jak to zvladnu. Nemyslim jen prvni trimestr a tehotenstvi (u prvniho tehotenstvi to bylo silene, pamatuju si jen unavu a nevolnosti), ale i tu dobu po narozeni. Pece o miminko zabere spoustu casu, i kdyz vetsinu dne spi.. Babicky jsou obe daleko a manzel id rana do vecera v praci :( Poridily byste si druhe v tomto casovem rozpeti znovu?

andelka
19. srp 2018

@martinka_33 zítra budu mít od večera do poledne jen jednoho a moc se těším.

@barbara04 no jo no, u nás už pohádky a mlíko nezabírají. Občas zabere pc, ale tam též nemůžou být půl dne. Ale někdy když potřebuju fakt odpočívat, tak jsem ráda, že je klid (teď jsem těhotná a po obědě mívám krizi)

hankaros
19. srp 2018

Mam dvouletou a mesicni mimino. S malou se da domluvit, kdyz se nesekne, to pak vystrihne hysterak. Syn nastesti relativne spinka, i kdyz dnes si daval nocni party a budil se po hodine. Za me je nejhorsi sladit jim rezim, vetsinou se u nas mladsi podrizuje, nemuzu holt jezdit dve hodiny s kocarem. Zachrana je satek a manzel. My chteli deti blizko sebe, i za tu cenu, ze to bude prvni rok dva hukot. Unaveni jsme oba, podrizujeme se detem, ale stale mame oba cas na sve konicky, vychazime si vstric. Kazdej chvilku taha pilku.

beruska125
19. srp 2018

Někdy mi přijde ze se význam malého celkového rozdílu přecenuje. Znám spoustu sourozenců co mají 2 roky rozdíl a nevychazeli spolu, pořad se prali..a naopak. Podle mě je důležitější aby máma byla v pohodě. K čemu je malý věkový rozdíl když máma bude na prášky. Ale samozřejmě to závisí na mnoha faktorech, věk, finance atd. Pokud by zase hrozilo ze už další dítě nestihnu tak bych do toho šla dříve. Asi nejhorší bude 1-2 roky, pak ti bude lepsi...

astyna
19. srp 2018

Na ostatní nekoukej, nejsi v jejich kůži. Zohledni vlastní síly, pokud se na to necítíš, tak si další dítě nepořizuj. Já mám děti od sebe 20m, starší s ADHD (potvrzeno teprve nedávno, ale sama to mám taky, takže jsem to tušila i u něj), ale já ho už mám zmáklého, udržím s ním neskutečné tempo celý den. Mám hodně energie, tak to dávám, ikdyž spím max 5h denně.

Moje rada - každá matka to musí zvládnout, když se jí už děti narodí. Málokterá řekne, že to byla chyba a počkala by.

astyna
19. srp 2018

@beruska125

Mám od sebe kluky 20měsíců, první rok mladšího si ani nepamatuju, hrozně to uteklo, neuvěřitelný kolotoč kolem dětí, domácnosti, mou blbostí i částečného úvazku, který jsem zrušila, jinak bych se z toho už zbláznila. Teprve nyní - když jsou kluci starší, si můžu i občas odpočinout 😀 ale jsou dny, kdy už fakt jsem na pokraji sil. Rodina daleko, hlídání žádné, manžel ve výzkumu dlouho do noci.

martinka_33
19. srp 2018

@astyna malá je taky švihlá, i když je podle našeho dr. na diagnózy brzy, uvidíme zda ADHD má nebo ne.. Jde o to, že ty to máš taky, jsi s ním 'na jedné lodi', můj manžel je taky hyperaktivní, má neuvěřitelně moc energie, nevydrží chvíli sedět a nic nedělat, no tím míň pak chápe, že já té energie tolik nemám!