• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko mi chroptí ze spaní a vydává divné zvuky

12. října 2014 
AHOJ, mám 5 týdenního chlapečka, docela se sžíváme dobře, ale trápí mě jedna věc a tak se chci zeptat ostatních mamin :confused:
Malej mi ze spaní chroptí, vydává hrozné zvuky, heká, píská apod. někdy se k tomu kroutí a tak... chci se zeptat, jestli je to normální, nebo rýma, nebo se mu vrací mlíčko,.... nebo co? Teplotu nemá, vrkoukny v nose normálně,... někdy dýchá klidně a někdy takto, ale mě to docela děsí, bojim se aby se mi nedusil apod... :fearful: v noci kvůli tomu spím asi na 20% a ostatní poslouchám broučka. Máte s tím někdo zkušenost, nebo nevíte, čím to je?
Děkuju moc za odpověď Jana
16. lis 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, když to dělá jen někdy, tak bych se ničeho nebála. Někdy to naše malá taky dělala, protahovala se, kroutila a chrochtala u toho, někdy dokonce tak ,,hejkla" při nádechu, jak když jí nejde se volně nadechnout. Novoši to tak dělají. Když potom Davídek hned volně dýchá, určitě rýmu ani jinou překážku v dýchacích cestách nemá, neboj. Jestli ti můžu něco doporučit, pořiď si monitor dechu, aspoň do postýlky kde je mimi přes noc. Je na to spolehnutí, já spím jako zabitá, vím že monitor mi berušku ohlídá. :wink:
16. lis 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,tohle jak popisujes jsme meli uplne stejne,oni to proste ty miminka delaj,ale ted uz spi v poho a obcas taky se jakoby nemuze nadechnout ale pak je to ok!!!
16. lis 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tohle take mame. Pak malyho ani nejde poradne nakojit protoze par krat zacuca a minutu to pak rozdychava :confused: Byli jsme kvuli tomu na ORL, mudra mu vzala vzorek z nosu a rekla ze ma uplne suchou sliznici. A to mame v kazdem pokoji zvlhcovac a nosanek mu kazdy den dvakrat vyplachuji morskou vodou. Navic ma podlozenou postylku aby mel hlavu trochu vyse a hlen mohl stekat dolu. Tohle vsechno delame od doby co v mesici mel rymu, ryma uz neni ale problemy s dychanim zustavaji. Ten vyter z nosu byl nakonec v poradku, zadna infekce. Otolaryngolozka nam dale napsala masticku do nosu s vitaminem E a koupili jsme Otrivin pro miminka. Ten otrivin zabira, jenze ho prece nemuzu kapat do nekonecna. Toto vsechno bylo pred dvema tydny a od ty doby se to nezlepsilo. Vcera jsem zase byla na ORL pro poukaz na vysetreni do nemocnice Motol.
Kazdopadne ti doporucuji konzultovat to s pediatrem! Urcite neuskodi zvlhceni vzduchu v pokoji a vyplachovani tou morskou vodou.
16. lis 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malý má 2,5 měs. a v noci chroptí, když má hlad. Jakmile začne sát, tak se zklidní a dýchá zase normálně :wink:
16. lis 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janina79 ahoj je to normální nám to taky malej začal dělat asi ve 2týdnech,prej je to tím že miminka mají ještě volnější patro tak jim to takhle někdy chrochtá já taky kolikrát nemůžu spát co to je za zvuky,někdy na to koukám že se musí každou chvilku vzbudit jak se kroutí a heká a pak najednou zas padne a spí.kdyby měl rýmu tak by nemohl dýchat u jídla ale jak dýchá u krmení normálně nosem tak je to ok,doktorka řekla že se to do roka upraví.
17. lis 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj, je to normoš, prý jsou to zbytky plodovky a tak.... je to nepříjemný a u holky to bylo míň než teď u kluka, ale odezní to, nevím přesně kdy, ale myslím tak do tří měsíců určitě - fakt je to normální a pokud si chceš bejt jistá, že se nedusí, kup si monitor dechu, ten by ti případně pípal, kdyby něco
17. lis 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá nám taky chroptěla, samo to přešlo. Mě hodně uklidňovalo zelené světílko na monitoru dechu :sweat_smile: Pokud máte obavy, zkusila bych to radši probrat s pediatričkou :wink:
17. lis 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sofinka taky vydává děsný zvuky, myslím, že je to normální....taky u kojení, někdy mám pocit, že kojím tlupu prasátek :grinning:. Co jsem zpozorovala, že to kroucení způsobuje bříško, nešlo jí v noci kakat, jak dlouho ležela.
Monitor nemáme, spí s náma a někdy taky nemůžu usnout, ale většinou spí jak zabitá :wink:
17. lis 2010 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě to nic není. U nás se chroptělo a hekalo asi do 2,5 měsíce, pak to samo odeznělo :wink: může to být i trochu vracením mlíčka do nosohltanu, aspoň mě se to tak zdálo, ale pokud nemá opravdu reflux, pak bych se nebála. Jak zesílí a vyroste, přejde to :wink:
18. lis 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozhodně bych se na to zeptala dětského doktora, může mít silný reflux, i když třeba nezvrací.
18. lis 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
nase malinka vydava v postylce ruzne zvuky... clovek ma strach zda je vse ok.... diky bohu za monitor dechu kzery mi blika jinak bych asi spala u postylky....(mame 2 tydny)
15. srp 2013 ve 04:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj...prosim o radu .mame monitor dechu znacky tomy...taky tam blika zelene tlacitko ale ma to porad pipat jako ze je to aktivni???dekuji
6. čer 2014 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na těhu kurzu nám říkali, že to je normální :wink:
6. čer 2014 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
matts0: ahoj, taky máme monitor dechu (značku nevím) kde bliká zelené světýlko a pokud malou vyndám a nevypnu to tak začne svítit červeně a houkat, ale určitě nemá pípat pořád že je aktivní to by miminko taky rušilo. Takže to že bliká zelené tlačítko znamená aktivitu přístroje a to že je vše OK
6. čer 2014 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
když jsem byla těhotná, tak jsem HMMMOVALA ze spaní - takový to hmmm, hmmm, hmmm... manžel mě furt budil, ať přestanu :grinning: a když se narodil malej, tak to začal dělat on (s ještě dalšíma zvukama) a já to přestala dělat :grinning: trvalo to cca 2-3 měsíce (možná ani ne), já jsem vždycky tak trvdě zabrla, že jsem ho ani neslyšela a jistil nám to monitor dechu :wink:
6. čer 2014 ve 22:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme monitor dechu Tomy a to pípání co říkáš není spíš jako cvakání? mělo by to cvakat v rytmu dechu dítka, a když otočíš kolečko nahoře, kde to bliká doleva dolů, tak to cvakání úplně vypneš (doprava zesílíš)... jinak bliká dost, my ho musíme schovávat v postýlce pod peřinku, protože by nás to budilo :/ malému je teď půlrok, takže už se chystám monitor zrušit, docela se i těším...
6. čer 2014 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje malá taky dělá večer hrozné zvuky, chrochtá, pochrupuje, chrčí.. někdy se aj trošku bojím :grinning: je to jak maličko z hororu
12. říj 2014 ve 21:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek