Spánek batolátek. Kolik hodin denně je běžné?

andykov
29. zář 2010

Ahoj holky, zakládám tohle téma, protože moje beruška má oproti všem jinejm dětičkám zvláštní styl spánku a chtěla jsem vědět, jestli tu jsou i jiná batolátka, co takhle spinkají. Prohledala jsem, ale nic o spánku batolátek jsem tu nenašla, jen nějaký odpolední a pak nespavost, ale to se nás netýká...
Spát mi chodí kolem 8 večer a když jde vše dobře, tak se i kolem 8 ráno budí, což je asi taková klasika... Občas se, ale v noci nebo nad ránem vzbudí a bývá třeba hodinu vzhůru, dřív to bylo i dýl, třeba 2 😲 Většinou je hodná, je v postýlce, tam si vrtí, hraje s plínkou, dudlíčkem, leží, kouká, sedí a pak si zase usne... Jenže pak strašně dlouho vychrupkává třeba do 10 a pak zase nechce spát odpoledne. Tak co teď? Budily byste? Taťka říká, že jí mám nechat, že to asi potřebuje.. Dokáže spát i odpoledne třeba 3hodiny. Nebo mám už s ní vstávat, když se třeba vzbudí v 6? Já ji totiž pak dám mlíčko a ona po něm lehne, kouká a pak třeba za půl hoďky zas usne - nelumpačí nic. Z toho mi tak nějak plyne, že chce ještě spinkat, že 10hod. je na ni málo.. Jenže ona si tu půlhodinku, o kterou přijde, pak dvojnásobně vynahradí, takže nespí do 8, ale rovnou do půl desátý...

beruska2x
29. zář 2010

@andykov uz bych s ni vstala, a zkusila jak ji to bude vyhovovat - treba bude chtit spat 2x denne kratsi cas - dopo a odpo a nebo jen jednou delsi cas po obede, vetsinou si to urci sama 😉 jak jim to vyhovuje a ustanovi si rezim.. 😉

andykov
autor
29. zář 2010

@beruska2x Mně to právě k ní moc nejde... Je na ní vidět, že není ještě dospaná, že sice ne hned, ale ještě usne. Má to různě, někdy v 5 někdy v 6. Někdy se vzbudí takhle i ve 2-3 a je delší dobu vzhůru, ale to musí být rozsvícená lampička, nebo se bojí a pláče. Má svůj pokojíček. Zase bych ji nechtěla učit na 2 spánky, když už má takovou dobu jen jeden.

brisalek
29. zář 2010

@andykov pokud to nejak moc nevadi tobe nechala bych ji a nic bych nemenila. Treba se to za par dnu nebo tydnu upravi samo. Mala usina mezi 8.30-9hod a vstava mezi Pul7-pul8, mezitim vstava okolo 1 a pak mez 5-6 a chce prso a cuca nekdy i vic jak hodiny i kdyz u toho vlsatne skoro spi.

brisalek
29. zář 2010

jo odpoledne spi od pul2 tak 2-3 hodiny vetsinou

beruska2x
29. zář 2010

@andykov tak pokud ti to nevadi tak to neres, jen je blby ze pak z toho dopoledne nic moc nema.. 😅