Jak ji mám naučit usínat jinak než u prsa?

bergrovka
16. srp 2017

Ahoj všem, prosím o radu...malé je 9 měsíců a zatím stále kojim
V roce bych ji chtěla odstavit, problém je ale že je zvyklá usínat u prsa ( pak ji prendavam do postýlky) .
Jak ji mám naučit usínat jinak?
Máte někdo zkušenosti?

Díky za rady

dora13
16. srp 2017

...a pak to nejak dopadne🙂 Syn do roka a pul usinal jen u prsa, pak jsem odstavila. Prvnich par dni s nim usinal tatinek, proste s nim lezel a hladil ho, potom uz i ja, vetsinou si na me lehl, polozil si hlavu na bricho a ja ho hladila, dokud neusnul. Zacal teda chodit o hodinu dyl, cekala jsem, az bude unaveny fakt hodne. Ale fakt je, ze syn je velky klidas, vim, ze hodne deti delavalo silene sceny.

monaluza
16. srp 2017

Ja jsem kojifasistka, takze se nejprve zeptam, proc v roce odstavovat 😉. Jestli je mleka dost a dite prospiva, je to pmsn skoda... Nic lepsiho, levnejsiho a snadnejsiho nez kojeni nenajdete 😉. Jinak vas ale uklidnim, ja odstavovala zavislaka dost nahle v 16 mes. a byla to otazka dvou veceru, prvni brecel asi dvacet minut, druhou pet, pak uz vubec.

nafuka
16. srp 2017

mě se dcera sama odstavila v 19. měs., teď jí stačí moje přítomnost.

bergrovka
autor
16. srp 2017

@monaluza no já kojim ráda ale přiznám se že nevím jak bych to dělala kdyby někdo hlídal pokud bych šla ven..? Tedy, mě noční život nechybí ale člověk by se přeci jen při zvláštních příležitostech rád provetral 🙂 ona se přeci jen ještě budi a hledá prso...tak jsem teď trochu bezradná a nevím co mám dělat ..první mimco a babičky (tedy rádci) nefunkční

marticcelli
16. srp 2017

Tak kvuli obcasnemu vyvetrani bych neodstavovala..taky jsem uz parkrat byla byla vecer mimo domov a tatinek to vzdy nejak zvladnul (uspal v kocarku) mam kluly 18m,vecer usinaji u prsu u v noci, kdyz se vzbudi, proto spi oba se mnou 🙂
9m na odstav mi prijde brzy

alkena
16. srp 2017

Proč kvůli hypotetickému občasnému provětrání násilně měnit způsob uspávání, který funguje?
Navíc, dítě není blbé a obvykle pozná, že ho uspává někdo, kdo ty prsa s mlíkem prostě nemá 😉

ladyhacek
17. srp 2017

pak to nějak dopadne. Když už budeš rozhodnutá přestat kojit tak to pak nějak půjde. Sny jsme odstavovala v 18m také usínal u prsa. Dala jsem mlíčko v lahvy, později bez mléka . a zavedla rituály, čtení, mazlení ...
mé téměř 2,5 roků a uspávání je krásné. žádné mučení na 5x -6 x aby u prsa konečně zabral, žádné odinové uspávání. Vykoupeme přečeteme pohádku, pomazlíme a odcházím. usne sám do 15-30 minut

jinak malý v roce spal na víkend u babičky - pohoda babi nekojila a světe div se také usnul a doma zase mlíčko 😀. Uvidíš, ale pokud píšeš jen občas a kojení tí nijak nevadí tak bcyh neodstavovala. Já už v těch 18m nemohla a s vidinou, že ve dvoule tech jdu zpět do práce jsem chtěla/potřebovala zavést nové rituály a nehctěla jsem tolk změn na jednou. Syna jsem odstavila asi během 4 dnů. první byl nejhorší (přirozeně) ale druhý lepš, a třetí už pohoda 🙂

liliprili
17. srp 2017

Tak to je tema presne pro me 😀 nad timhle premyslim uz pomerne dlouho, a to ma mala ani ne pul roku 😀 usina vzdy pri kojeni (i behem dne) nebo v satku / nositku pri prochazce. Ani v kocarku neusne, tam usnula asi trikrat a stejne se ji v nem nelibi, takze se na nej uz par mesicu prasi v kocarkarne. Takze prirozene celou dobu vymyslim, jak to udelat, aby mohla usnout i bez prsa...a vis k cemu jsem dosla? Ze je to uplne jedno, hlavne kdyz je takhle spokojena a spi. Ono to nejak pujde i po odstaveni (at uz prirozenem nebo "nucenem"). Neznam zadne dite skolou povinne, ktere by se uspavalo prsem 😉 😀 navic male deti maji co tyden nejakou novinku a zmenu v rezimu, takze opravdu nema cenu to jakkoli hrotit a nasilne menit predcasne, obvykle se to nejak upravi samo. Ja jsem se teda uz od zacatku (tim samozrejme nemyslim hned od narozeni, ale kdyz se krmeni a doba vecerniho usinani alespon trochu ustalily) snazila o nejaky rezim a vecerni ritualy, aby to proste mela zafixovane a az potom prijde chvile uspavani bez prsa, aby se nic jineho nemenilo. Vecer koupu a pak se snazim o zachovani klidoveho rezimu, jsme spolu treba v posteli, prectem pohadku a tak 🙂
Takze neres, netrap se tim, ono to nejak pujde. Treba budes jeste nakonec prekvapena, jak si to mala sama zaridi 😉

liliprili
17. srp 2017

Jo a jeste pro zasmani, kdyz jsem toto tema zacala resit, v jedne "chytre" knize jsem se docetla, ze prave pro tyto pripady, aby se predeslo tomu, ze je dite zvykle usinat pri kojeni, ho ma matka po kojeni "jemne probudit, prenest do postylky a uspat az tam". Ovsem jak to udelat se uz autor nezminil 😀 v praxi naprosto nepredstavitelne (alespon u nas) a dobre mozna tak pro masochistky, co se vyzivaji v nekolikahodinovem narocnem uspavani 😀 😀

bergrovka
autor
17. srp 2017

@liliprili jj přesně! Ono to chvíli fungovalo a pak už vím byla starší tak ne...:D

bergrovka
autor
17. srp 2017

@marticcelli no já ještě odstavovat nechci...spíš v roce...ale asi to ještě prehodnotim ;)

bergrovka
autor
17. srp 2017

Všem moc děkuji za rady...uklidnily mě 🙂 pěkný večer