Má toho na sobě 4měsíční miminko v noci málo či hodně?

peterska05
1. zář 2017

Ahoj, mám problém s určením teploty během spánku. Mimco má na sobě overal, lehký spací pytel bez rukávů a peřinku k hlavičce. Všude se říká, že by se teplota miminka měla měřit na zátylku. Já když na něj v noci takto sáhnu, tak má zátylek celkem chladný avšak ručičky i tělíčko má teplé. Nemyslím si že by toho měl na sobě nějak málo či hodne, vzhledem k teplote doma, na noc máme otevřenou větračku.
Poraďte co stín, děkuji...

leki
1. zář 2017

Ja bych rekla, ze s tim zatylkem to plati hlavne kdyz ma studeny rucky, pac ty treba nas malej mel docela casto, i kdyz jinak hral po telicku. Pokud ma telicko (rucky a tak) teply, tak bych rekla, ze je v poho. Ja nechavala zimni mimco v bodycku a lehcim spacim pytli v zime. Ale ten nas teda dost hral a hreje furt.

mku
1. zář 2017

@peterska05 me teda v porodnici rikali ridit se nosankem, kdyz ho ma teply je vse ok. My taky spime s otevrenym oknem a maly ma na sobe pyzamko, teplou zimni deku a pak perovou perinku a je mu myslim dobre. Na matraci ma teda jeste podlozku z ovci vlny, kterou jsem nechavala sit uz kdysi pro dceru, ktera byla extremni zmrzlik a nejradeji spala v berankovym fusaku i doma.

ladybird77
1. zář 2017

Já se také řídím nosánkem, ale i tak, když zjistím studenější ručičky přidávám ještě aspoň tenkou dekou. Pro tvůj klid, vzhledem k větračce bych zkusila dát ještě tenkou čepičku a uvidíš. Rozhodně tím nic nezkazíš.

puresin
1. zář 2017

@peterska05 Ja deti kontroluju na zatylku pod oblecenim - ma byt teply, ale ne opoceny. Rucicky nejsou jako indikator moc smerodatne, protoze tenke prsticky prochladnou snadno, takze jsou pak ruce studenejsi, i kdyz je mimcu fajn. Cepicku jsem miminkum davala, dokud byla plesata a bylo pod 20´C. 🙂

dandaa
1. zář 2017

Náš bude mít tři měsíce a spinká v overalku přikryt slabou deckou. I tak je často úplně mokrý a horký. Řídím se zatylkem a saham na chodidla.

magicaetezzz
1. zář 2017

Tak já takhle navlíct malou, tak mám z ní špekáček. V ložnici je otevřená ventilačka, Emm spí v body s dlouhým rukávem, fusky a buďto v zavince anebo přikrytá plyšovou dekou.
ruce i nožky mít studené můžou, ale i tak jim je teplo - neměly by být vyloženě ledové. nosánek může být studený, ale neměl by byt ledový a do červena. Jakmile má mimčo spocený zátilek - je mu vedro

eithelwing
1. zář 2017

Já musela mimco odstrojit. Momentálně krátké body, ponozky a mimco pevne zavinuté. Je tu 23 stupňů.
V dlouhém body měla zátylek cely zpoceny.
Pred chvíli jsem kojila, byla hezky teplounká. 😊

pucmelinka
2. zář 2017

Malej spi v overalu a prikrytej je obcas,vetsinou se vykope.V byte mame 26 stupnu,takze ho nebudu nabalovat jako pumpu...i tak je zplavenej a zpocenej...
Navic nabalovani deti neni vhodny,budou zchoulostivele.

peterska05
autor
2. zář 2017

Moc díky za info, dala sem pod prcka teplejší deku a spí v overalu a slabém spacím pytly a je to už v pohodě... Přijde mi, že mu byla zima spíš zespodu...

sirka1
2. zář 2017

Já mám synka na fleesové dece, body s dlouhým rukávem a spací pytel bez rukávů. Když mu sáhnu na nožky, má je příjemně teplé, ruce většinou taky. Takže už další vrstvu nedávám, ať se mi nepotí.