• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

vidíš koal, a to většina lidí nadává, jak je to drahý :unamused:
21. črc 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Feb, tak s takovouhle frekvencí taky nemusíš otěhotnět vůbec, natož zrovna na přelomu roku, však sama víš...
21. črc 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru, tak fakt jsem asi z Marzu, ale mě teda 785 Kč za měsíc včetně stravného přijde strašně málo. A to ještě předškoláci chodí úplně zadarmo. Tak to mi hlava vůbec nebere.
21. črc 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaol, já tomu taky nerozumím - pravda, dříve se platilo jen jídlo, ale i tak mně to drahé nepřijde... Ale lidi asi musej pořád na všechno nadávat... Asi z principu :slight_smile:
21. črc 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
koal no to vis ze vim, s danyskem to bylo jednoduchy, pri cyklu 28dni jsem spocitala ovu na sobotu, v patek a v so jsme na to skocili a bylo to. ale tak to znova vuuubec nemusi byt, to mi je jasny... :pensive:
21. črc 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No v tom je právě asi ten problém. takto nastavené školky jsou v podstatě těžce ztrátový podnik a proto to tak města omezují. Kdyby to nastavili v částkách odpovídajících realitě, možná by se tolik školek nezavíralo a bylo by míst dost. Za to mě možná ukamenujou nějaké sociální případy, ale na to dorovnání zase pobíají všemožné dávky, ne ? Z těchle ubohých plateb pak školky ještě škudlí, aby mohli dětem něco koupit zrovna na ty Vánoce nebo den dětí, Mikuláše apod....
21. črc 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koal, tož to jo. Já to brala tak, že vidíš souvislost mezi sponzorským darem a přibráním Honzíka do školky. :wink: Jinak ty částky jsou fakt směšný. Je fakt, že když si představím, že bych měla 8tis čistýho měs. a k tomu dvě děti, tak se mi to taky zdá dost, ale z takové sumy ty školky holt fungovat nemůžou, nemůže to pokrýt ani náklady na kvalitní jídlo... A je blbý, že pak jsou na tom bití všichni. Jinak nevím, jestli je to v celé čr, ale u nás sociální případy (ale jen z romské utlačované menšiny) maj celou školku zdarma a na zš se jim kupuje vybavení :angry:

My chcem dat prtě do anglické školky, tak abysme se v září vydali zeptat :grinning:

Feb, jestli budeš kojit, tak se ovulky nedopočítáš :sweat_smile: Mě přišla ms jednou, před víc než dvěma měsíci :unamused: Teď nevím, jestli to stávkuje kvůli častějšímu kojení nebo je tu dřívější problém, že nefunguju :confused:
21. črc 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.

Tak jsme zpět z BN. Teda koal, vědět o akci v deichmannu, hned tam mažu!!! Do kdy ta akce platí, prosím??

Jdeme s Jiránkem na oběd do hospody, páč jsem nestačila uvařit. Mno, ani se mi nechtělo :wink:

Tchánovci předělávají kuchyň a světe div se - já drahé paní tchýni nabídla, že může vařit u nás. Jiran vykulil vočiska a hned nadhodil, že v místní hospodě vařej přenáramně a i my tam budem chodit. Není to nádhera? Tož jsem čapla příležitost za pačesy a to o hospodském vaření včera připomněla. :grinning:

Snad se tam ovšem nepotkáme s tchánovci, i když pochybuju, že by taková honorace ráčila jíst ve 4. cenové :sweat_smile:
21. črc 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
neli no jak rikam, zatim jsem mela MS 2x po 30i dnech, tak jsem se namlsala ze by to mohlo fungovat, kdyz prisla v takovym peknym intervalu PRI PLNYM kojeni :slight_smile: :wink:
21. črc 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky prosim vas, pouzivate jeste nektera monitorovaci podlozku pod prcka na spani?
21. črc 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neli, jojo. Pak jsou na tom bití všichni a jídlo určitě extra kvalitní být nemůže. To je ten blbej systém u nás....
Ale Anička to tam miluje a chodí strašně ráda. Do extra školky jsem jí dávat nechtěla, ono je taky dobře , když je s dětmi ze slabších rodin, ale cikorku tam naštěstí nemají... to bude problém na základce, ktrej budeme řešit za rok. Bohužel tu máme velikánský podíl oné utlačované menšiny s full servisem z našich daní a toho se fakt obávám. Já sama jsem ze strany snědých spolužaček šikanu zažila, byly nás všechny bílé, zejména na WC a bylo to nasnadě. Vždycky byly tak o 2-3 roky starší jak neustále propadávaly níž a níž. Taky mě v druhé třídě přeopadla banda těchto příslušníků , všichni starší a obrali mě o drobné... zážitků přehršel, toho bych chtěla Aničku uchránit.
kocábovo miniísterstvo bych opravdu přestěhovala někam do severních Čech, v Praze s prominutím vůbec nemá tucha o co se jedná
21. črc 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
bily....šmarjájozef
21. črc 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jeste pouzivam a mame ji az do nejakych 13 mesicu Elinky :wink: mame ji totiz pujcenou.
21. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja uz jsem ji prave dala pryc, danysek putuje po postylce a kolikrat to zacne jecet protoze lezi nekde uplne jinde... takze uz me to piskani ani nenervovalo nikterak extra... a uz jsem teda o tom premyslela min. mesic ze ji vyndam
21. črc 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás školka cca 1100,. 500 školkovné 600 stravné, předškoláci 600 (platí pouze stravné) čili ne zcela zdarma...oproti soukromým školkám je to směšná cena, soukr u nás 5000,- :pensive:

feb: já monitor dechu používám furt a kyž někam jedu tak ho beru sebou..a používat ho budu cca do roka, já prostě v noci klidněji spím
21. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
my ji taky ještě používáme a budeme a to Tom je cestovatel :grinning:
21. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Feb, mě to přišlo při plným koju a v takové palbě, že jsem valila oči. No a podruhý snad po 45dnech a jen pár šmouh a od tý doby ticho po pěšině. Tak kdoví, jestli u nás vůbec někdy to druhý bude :confused:

Monitor dechu už jsme měli druhou noc vypnutej, bo se v neděli mládě odkutálelo mimo dosah, začlo to řvát a mm měl málem infarkt. Já jsem šla do ložnice rychlým krokem, s žádnou hrůzou v očích, bo jsem tušila, že přišla přesně tahle situace a mm mě v chodbě předběhl, oči jak tenisáky, řval "monitor, něco se děje" a ještě prskal, že dostatečně nešílím :grinning: Tak u nás už asi bohužel. Beztak jsme ho neměly, když jsme byly s S. u našich...

Koal, u nás měla jedna zš mít spešl první třídu pro romy(s větším počtem kantorů), anžto když začnou chodit do školy, tak nemaj ani základní hygien. návyky, o ostatních ani nemluvím. Leč byla z toho velká aféra, i v tv to rozebírali jako do nebe volající ukázku rasismu (taky se mi zdá rasistický, že tmavý děcka dostávaj od školy i sešity apod. prostě to, co musí nakoupit i ta nejchudší pracující samoživitelka), nakonec to teda padlo. Dopadlo to tak, že kdo z bílých vyloženě nemusí, tak do týhle školy děcko radši nedá.
21. črc 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám to teda nepípá, ale je fakt že mi kámoška poradila vychytávku a máme klid :grinning:

tak zas pááááá
21. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem taky takovej srabek s tim onitorem, ale na chate jsme spali s flekinkem na jedny matraci, takze to stejne snimalo i moje "pohyby"... a doma si hprdolu necham v posteli po kojeni a vzhledem k tomu, ze ted sosa casteji a poprve v noci tak v 1-2 a od ty doby je teda se mnou v posteli, tak je to asi zbytecny... stejne ho mame pujcenej od kamaradu ktery cekaj v zari 2. mimi :slight_smile:
21. črc 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám v postýlce taky cestuje ale ještě se mi nestalo že by to pípalo že je mimo dosah :confused: když ho vyndám tak ano ale ne když je vpostýlce. máme ten babysense. má teda dvě podložky ale já mám jednu doma a jedu u mámy abych nemusela přenáššet no a u mámy jsme spali 2x :grinning:

jinak když ho máme v posteli vedle sebe monitor nemáme on se furt vrtí tak ho vnímám
21. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
koal mám prosím prosím dotaz-maru se mi zprudila za papírovek-takže už jedeme zase jen látkové full time....má úplné ložiska-zkoušela jsem to sama "léčit" bepanthenem, rybilkou a sudocremem-ten je teda děsný strašně to zhoršil :angry: takže včera jsem dostala už recept na imazol-jenže ten se maže jen 2x denně-a co v tom mezidobí-nechat to jen tak nebo při každém přebalení máznout bepathenem? jsem trubka a zapomněla se zeptat mudry a kožní mě fakt nikdy nebavilo,tak o tom vím prdlajs :sweat_smile: děkuuuuuju :slight_smile:

a máme za sebou první lžičky mrkve-jsem jí propasírovala přes sítko, nějak jsem nezprovoznila mixér :stuck_out_tongue_closed_eyes: a při každé lžičce eeeeeeeee,lehké natahnutí-sem tam vyplivnutí a i spolknutí :dizzy_face:
21. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky, mám dotaz na ty co už jim skončila mateřská a jsou na rodičáku. mě končila mateřská 13.6. a z úřadu práce mi přišlo 13.7. jen 723 Kč. Není to nějaký divný? Mám tu tříletou variantu. Nevíte jak to funguje. Díky moc
21. črc 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
danusto to je divné-mně končila 27.6. a ty 3 dny do konce června už mi platil úřad práce nebo kdo to má na starosti...
a my vzali tu 3 letou variantu.

holky pomoc já slíbila, že udělám palačinky na oběd a mně se tak neche :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: chjo sliby chyby :sweat_smile:
21. črc 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
pomoooc mě kadí dítě 6x denně :confused:

Danu: tak to nevím teda... já končila md 6.6. a 7.7. mi přišlo ze sociálky 5400,- s pracákem nevim jak to je
21. črc 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já právě taky myslela, že to posílá sociálka, ale na účtě mám tu cifru z pracáku. Tak to teda fakt nevim.
Každopádně díky za zkušenosti :slight_smile: Jo a Veru, koukala jsem na Tóbovi videa na youtube a je fakt boží :grinning: Taky jste mi dodali naději, že i ten náš otesánek jednou poleze.
21. črc 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danu tak jsme se koukala a fakt je to z pracáku....ale nevím teda proč máš ty tu částku tam zavolej. Jo a mě dneska přišly prachy za dovolenou :sweat_smile: jinak Toba začal až ted a to je 7m pryč :grinning:
21. črc 2009 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačátko, tak to máte ve školce pražské ceny :grinning:

Hanko, Imazolem můžeš mazat častěji, dvakrát denně se myslí na kůži, kde se to nijak nestírá a neomývá, což zrovna v plenkové lokalitě dost dobře nelze, jakmile se to bude zlešovat, pak můžeš Imazol opravdu jen ráno a večer, v mezidobí Lavarizin.

A mně doposud nic ze sociálky alias pracáku nedorazilo, počkám ke konci týdne a budu se tedy dotazovat...
21. črc 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsem tam volala, tak je to protože jsem dostala už většinu peněz od zaměstnavatele, tak mi pracák doplatil jen ten rozdíl do těch 7600 a příští měsíc už dostanu ten rodičák celej. No to jsou teda věci...
21. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
koal díky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to su ráda, že se to může víckrát-bo jen přebaluju a přebaluju-včera rekord 3x během 30minut :grinning:
21. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Anac, dokdy ta akce platí, fakt nevím.... já do deichmana jela jen kvůli telefonátu od známé, ta mě na to upozornila
21. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek