• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Klub ledňáčků a ledňaček 2009. VI.

feb: a kdo? Tobik? teplotu neměl až dneska má 37,2 po odečtu.

koal: no já se bojim aby z toho nebyla hlavně ang´ína. za měsíc jeden na dovolenou a v pondělí budu odhlašovat už Filipa do konce školky. už tam nepujde. večer zajedem na pohotovost, v pondělí na kontrole v nem s T vemem i F.
29. kvě 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jukněte, to začala vyrábět ta tátova přítelkyně. Jsou to nádherní ňuňánci!!!!! Kdyby jste některá měla zájem, stačí napsat do IP :wink:

http://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?vEntryID=296459&vReferer=%2Fbazar%2Findex.php%3FvType%3D%26vOther%3D%26vOffset%3D0
29. kvě 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
cline já jsem taky už 5 let zaregistrovaná jako dárce kostní dřeně :slight_smile: má to význam a za to trochu bolesti to stojí-ale pokud je odběr separátorem,tak bolest není žádná :dizzy_face: je to jako odběr krve :slight_smile:
29. kvě 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
anac...hihi to je mazec :slight_smile:) za kolik to prodáváte?? :grinning:
29. kvě 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kdyby moje mamka,táta,láďa,maruška potřebovali ledvinu-tak jdu určitě do toho, i štěp jater...

ale dárců kostní dřeně je pořád málo :frowning2: my měli stáž na dětské onkologii a ty malé děti jsou tak neuvěřitelní bojovníci :dizzy_face: dokážou se povzbuzovat navzájem,fakt před nima smekám..
29. kvě 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
anac..teď jsem na to zrovna koukala :grinning: kolik za to chcete? :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo holky mě už cca 3.den bolí břicho jako na ms ale mrcha nikde, už se docela začínám obávat co se v tom mým rozpáraným břichu zase děje :confounded:
29. kvě 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaji a jizva dobrý ne? mně už se vrátila i citlivost,takže si zase cítím kůži :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jizva dobrý, aspoň to tak vypadá a kůži už skoro taky cítím, tohle jsou jakoby vaječníky asi, nebo prostě jako když to máš dostat :unamused:
29. kvě 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no když už kojíš méně..tak i ta tetka z červené lhoty přijede :slight_smile:
29. kvě 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to jo ale že by mě bolelo břicho tolik dní před??

ty jo dítko se z břicha zase přetočilo na záda ale asi to byl omyl :grinning:
29. kvě 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no může...ale kdyby tě to trápilo i přes víkend,tak si raději zajdi ke gnydaři.

neli už jsi vyzkoušela ten menstruační kalíšek? nebo někdo jiný? je to v pohodě?
29. kvě 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Urbi,
já manducu na krátké vzdálenosti ( přenášení po domě apod. ) u lopatek nezapínám...

Hanko, taky bych si ev. představovala separátor. Nicméně po vyhodnocení mých HLA antigenů mi bylo řečeno, že pravděpodobnost výskytu stejného člověka je naprosto mizivá a nemám čekat, že bych se někomu hodila a nedej bože, abych dárce potřebovala sama. To mám rovnou sepsat závěť :frowning2: S ostaními členy rodiny jsme navzájem naprosto nekompatibilní ( tedy já versus dvě sestry od stejných rodičů). V registru jsem 12 let a opravdu mě ještě nevolali, matku jednou na bližší testy, ale nakonec se stejně nehodila....
A na medině jsem praxi dělala na hematoonkologii, ale dospělé. Původně jsem se tomu chtěla věnovat.
29. kvě 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně taky ještě nevolali :slight_smile: a mně je to jedno jaký způsob odběru vyberou-sice jako dárce máš poslední slovo..ale já bych dala na ně co by více potřebovali :wink:
a v brně je dobré hematoonko-sice vorlíček je teda :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale jsou machři :slight_smile:

ale co se týče onkologie tak celkově tak nejlepší jsou na žluťáku v brně-takový přístup k pacientům jsem nikde nezažila, jsem byla jak jířikově vidění :dizzy_face: a dávají pacientům vše jak mají podle nejnovějších protokolů....

a já pro registr taky nejsem moc zajímavá-mám klasiku 0+ ale jediné co jé na mé krvi vzácnější je že mám pozitivní C,D,E a kell a ještě něco-no když jsme si na bakaláři dělali své krevní skupiny tak všichni byli hotoví do hoďky-jen mi to trvalo přes 3 hodiny :grinning:
29. kvě 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
a já vždycky chtěla dělat aro-anesteziologii+ léčbu bolesti-jenže pro ní změnili atestační přípravu a jde to dělat jen přes paliativní medicínu a tady v HB na to nemají akreditaci :pensive: fakt miluju ratha :angry: :angry: :angry:
29. kvě 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem 0- a jednotlivé znaky blíž neznám, dělali s tím tajnosti...
Teď zpětně jsem ráda, že jsem do toho oboru nakonec nešla, přece jen tam je hodně vysoká úmrtnost i u mladých lidí a já se neumím úplně odstřihnout. Loni na podzim mi po sobě umřeli dva pacienti ( jeden melanom, druhý lymfom) a dost mě to zasáhlo. Samozřejmě, že mi umírali i na kolečku, lůžkách apod, ale to jsem vždycky pracovala pod někým, za tyhle dva jsem už zodpovídala já osobně....
29. kvě 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já se na tohle taky netěším....a aro jsem chtěla vždycky kvůli toho že se pacientni oproti jiným oborům rychle točí...jenže dělat aro s dětmi a funkční rodinou je sci-fi :pensive: takže budu muset zvolit něco jiného... :frowning2:

vykoupáno ještě nemám, už byla chuďátko unavená, tak ji nechávám chvíli vychrupat ať můžem pak v klidu zacvičit ,umýt a nakojit-jinak by sebou mrskala a ani nakojit by ji nešlo :cry:
29. kvě 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo už si tady zas připadám jak v Jiříkově vidění, holkyyyy pojďte si někdo povídat se mnoooou, já téhle cizí řeči nerozumím

sluniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
29. kvě 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak jsme opět zpět z poho...tentokrát s Fílou...teplota přes 39, tak mu vzali krev a dle výsledků nasadí antibitotika, vypadá to na larynchytydu :frowning2:
29. kvě 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda veru, ty si fakt užíváš, snad bude brzo aspoň bez takové teploty
29. kvě 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ona neví, kolik za to chtít. Ty ponožky stojí cca 50,-kč a trvájí to udělat 6 hodiny, protože to šije v ruce. Táta se chechtá, že kdyby se měla vyčíslit celá její práce + 2 litry vína, co u toho vypije, nikdy to neprodá!!! :grinning: :grinning: :grinning:

Tak hoďte nějakou částku do placu, za kolik si myslíte, že by to mohlo být prodejné?? :confused:
29. kvě 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru na laryngitidu antibiotika.. vždyť bývá nejčastěji virová,ale baktérie tam můžou sednout po virech taky..no asi vám to dají podle hodnoty CRP.
to je mi filípka líto :frowning2: ,ale to rychle přejde. tak chlaďte pěkně studenými obklady :slight_smile: nebo kdyby to bylo horší zmrzlinkou :dizzy_face:
29. kvě 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jáji vždyť to bylo všechno česky, žádná doktořina :wink: :grinning:
29. kvě 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo teda kromě těch krevních skupin :sweat_smile: :grinning:
29. kvě 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
anac já bych dala tak 150-200 :slight_smile:
29. kvě 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanka...nene ted sem domluvila s dr a atb nakone nejsou...nebyla si jistá, brali mu krev a dle toho zjistili že je to viroza, takže stahovat teplotu a mucosolvan.

jaji: víš jak to je když se tak se... tak aspon že to mají kluci najednou a ne po sobě to je jedna dobrá věc z toho.
29. kvě 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a já si dám vínko :slight_smile:) kojit budu až ve 4 ráno , pokud bude co :slight_smile:)
29. kvě 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačí,
to je teda smůla! :frowning2: Že necháme oba marody pozdravovat :wink: Nechtějí ponožkové pejsky do postýlky?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. kvě 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem dočetla, tyhle vaše "doktořiny" se mi líběj, tak si pokecejte, já si pak počtu :grinning: , taky jsem chtěla an medinu, ale moje nej.. kamarádka mi tenkrát řekla, že na to nemám, což mě nějak zasáhlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no, asi měla pravdu, pak jsem se na jiné dvě výšky vyprdla a šla jsem radši makat a vydělávat :slight_smile:

verunko, tak ať jsou chlapáci brzo zdraví, jinak těm učitelkám bych dala co proto :angry: :angry: :angry:

Míšo, mně ta Manduca taky zpočátku nešla zapínat, já se vždycka jakoby předkloním, vytáhnu to co nejvýš k lopatkám a zapnu, nějak mega ohebná teda nejsem, ale s trochou úsilí se to dá zvládnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:

anac, já myslím tak za 150,-, ale nevím tedy, zda se jí to vyplatí :frowning2:, mně přijde že lidi už na tyhle ruční práce moc nejsou, ale snad se pletu, je to pěkný :slight_smile:
29. kvě 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačátko - Souhlasím s Hankou, to bude určitě virová laryngotracheitida, bacha, v noci to může být docela dramatické ( sípání, jakoby kokrhání...). Musíte chladit, otevřít na něj okno, dobré je šoupnout Calcium a Fenistil nebo Prothazin. V nejhorším se dává rektálně( do konečníku) rectodelt. Znám to bohužel už i z osobní zkušenosti s Aničkou, nic pěkného. Tak ať máte co nejklidnější noc, já zase odbíhám k tchánovcům dělat společnost...
29. kvě 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek