Jaký koupit kočárek pro květnové miminko?

misa3206
25. lis 2015

Ahojky 🙂

sice mám ještě nějaký ten měsíc čas, ale už uvažuju dopředu jaký kočárek koupit... Miminko budeme mít v květnu a tak nák přemyšlím, jaký koupit kočárek abych ho v zimě nemusila vozit už ve sporťáku... Chtěla bych asi co největší korbičku aby tam mrňous mohl být co nejdéle... Jak jste to měly vy? Co čtu tak plno maminek mění korbičku za sporťák už po 4 měsících. Nevím prostě si nedokážu představit, že budu půlroční miminko v zimě vozit ve sporťáku než hezky zabalené v korbičce... Bydlím na vesnici a hodil by se mi lehčí kočárek kvůli manipulaci, ale zas lehčí kočár s větší korbičkou nejde moc dohromady že? 😀 Prosím poraďte 🙂

zmrz_lina
25. lis 2015

Bugaboo Buffalo. Ale je dost deti, které kolem toho pul roku uz v korbičce byt nechtějí, neni z ni vidět.

kimh
25. lis 2015

Záleži jak velké budeš mít mimčo, náš má na 4 měsících 70 cm a 8 kg a už je ve sportaku, protoze ani do největší korbičky na trhu by se mi ve fusaku nevešel, proto ma sportak od Britaxu, jde do uplneho lehu a maly tam je spokojeny protože vidi 🙂

eliskaxox
25. lis 2015

@misa3206 Nas maly uz ve 4m v korbicce rval jak kdyby ho na noze brali :D chodili jsme ven jen na pul hodinky- na dobu co vydrzel spat. Pak sel na zacatku prosince ve 4,5m do sportaku a najednou bylo ticho a ja mohla ven i na dyl 🙂 Takze za me bud si vyberes tezkou a neskladnou klasiku s obri korbou a pak se ti 7-10m dite treba do korby vejde. Nebo si udelas nova kriteria a vyberes si podle nich a pak treba budes resit korbu
e

abcd987
25. lis 2015

@misa3206 Ahoj, já měla Alu sprint - snad jedna z největších korbiček. Kočár vážil tuším 15 kg, ale měl vytáčecí podvozek a jezdilo se s ním lehce. Spával tam až do 10měsíců (na zahradě), nicméně v cca 6 měsíc jsme kupovali sporťák, protože už nechtěl ležet a neustále se zvedal.

panihk
25. lis 2015

My měli EasyWalker Qtro a vydržela v korbičce asi do února a vešla by se tam i dál, ale už chtěla koukat. Jen nevím, jestli se ten typ pořád prodává, ten nový je určitě menší.

lv
25. lis 2015

peg perego clasicco - malá byla /a je/ obřík, a vešla se do 7m i s fusakem.

ojo
25. lis 2015

jsme z vesnice, první syn narozený v květnu a pořídila jsem Patron Bohemia F4 s vložnou taškou, v zimě jsem do té vložné tašky nacpala 8.měsíčního syna v tom klasickým beranovým fusaku ještě po nás (dost velkým) a naprostá pohoda...výhoda je, že vložnou tašku jsem mohla kdykoli vyndat a ve sporťáku bylo ještě spousty místa, že by se tam vešlo ve fusaku i 2leté dítě i plně do lehu (5 poloh zádové opěrky) 😀 je to tedy vážně tereňák, velký kočárek, ale na vsi se určitě ocení, pak na následující jaro jsem pořídila normální sporťák s otočnými plastovými koly, lehoučký a spojenou rukojetí a měla jsem ho nechaný většinou v autě na výlety a po vsi pořád jezdila tereňákem

sromulenka
25. lis 2015

Ahojky mi bydlíme také na vesnici. Miminko jsme očekávali také v květnu. Skrz praktičnost jsme si nakonec vybrali Bebecar. Korbička ve vnitř se dá zvednout. Tzn. jak dítko už začíná sedět, zádová část se dá zvedat na 3 úrovně. Korbička je dostatečně velká, děti v ní vydržely skoro do 2let. I v zimě, ve fusaku, se krásně vlezli do korbičky. Přední kola jsou buď otáčivá o 360st, nebo je dáš na pevno. Jsou velká, takže po písku, kamínkách, či terénu, lehké na manipulaci. Korbu můžeš sundat a dát místo ní vajíčko. (využívali jsme to, při nákupech, či letních procházkách). Lehké složení kočárku.

misa3206
autor
25. lis 2015

@sromulenka to zní moc dobře něco takovýho bych chtěla! díky za tip juknu na to 🙂

sromulenka
27. lis 2015

Je to i trojkombinace, korba vajíčko a sporťák , jo a co se nám ještě moc líbilo, bylo, že korbu můžeš dát do auta i s miminek, místo vajíčka. Když Ti venku v kočárku usne, nemusíš jej přendávat do vajíčka, neboť v korbičce jsou přidělávatelné popruhy právě do auta, je to atestované, dovolené. To má jen tento kočárek.

lenulinka90
9. pro 2015

@misa3206
dobrý den. já mám termín v červnu. a taky mám stejný názor jako vy. co nejdýl vozit v hlubokém. a zatím mám vyhlídlé Camarelo malaga,nebo camarelo smile.....🙂

misa3206
autor
11. pro 2015

@lenulinka90 ten vypadá opravdu moc hezky 🙂 jediný co nevím, jak hodně místa bude v úložným prostoru pod korbičkou..

lenulinka90
11. pro 2015

@misa3206 no, jak se tak dívám na obrázky, asi moc místa tam nebude 😖 ale mě to asi zas tak moc nevadí.....

misa3206
autor
12. pro 2015

nooo mě by to asi taky zas tak nevadilo... Jinak díky za tip 🙂 ten kočárek je fakt moc pěknej... A líbí se mi hlavně ta sportovní nástavba 🙂

lenulinka90
12. pro 2015

@misa3206 jo, je moc pěkný...a ještě i junama kočárky jsou pěkné 🙂

sarivojvodova
12. pro 2015

@lenulinka90 Ahoj, mám vyhlidli ten samý co ty a nebo coletto marcello, vypadají stejně. Dobrá volba. :D

lenulinka90
12. pro 2015

@sarivojvodova jejda, to neee...ono existuje i další značka kterou neznám :D každý den nacházím nové a nové..a všechny jsou tak krásné .) 🙂 i to coletto je moc krásné

lenulinka90
12. pro 2015

nejspíš řeknu mojemu, at jeden vybere, nebo pak poslepu na jeden ukážu a ten koupíme. nebo to je těžké rozhodnutí :D

ada22
12. pro 2015

Koupila bych kočárek se sportákem co jde do lehu a proti směru jízdy. Mám Emmaljungu citi nitro. Ta teda není moc na vesnici, ale dělají i verze víc do terénu. Je tam krásně zachumlaná. Sportovní sedačka má vyšší bočnice a dohromady s nánožníkem skoro jak v hluboké korbičce.

sarivojvodova
12. pro 2015

@lenulinka90 To mi povídej, já vždy jen ukážu a ten můj bid jo a nebo ne to ne. 😀😀 Jejich hromada, ale já preferuji tu barvu a že pak k jde do sportaku. Máme čas ještě vybírat. Jen jestli se můžu zeptat, kdy ho tak budeš kupovat? 🙂)

lenulinka90
12. pro 2015

@sarivojvodova no, chtěla jsem už ted. 🙂 ale asi ještě počkám až tak na březen. projdu si všechny prodejny v okolí,abych viděla všechno v reálu a odzkoušela to , a pak se uvidí. A třeba mi padne do oka ještě uplně nějaký jiný 🙂

sarivojvodova
12. pro 2015

@lenulinka90 Aha, tak to já ho koupíme až v 9.mesici. Radši jo. 😊

lenulinka90
12. pro 2015

@sarivojvodova kámoška mi říkala, že je lepší dřív, kdyby třeba byl předčasný porod nebo tak. a když chce někdo trojkombinaci, už v tom máš i sedačku do auta,že? takže bys pak třeba neměla jak to miminko převézt domů z porodnice....

lenulinka90
12. pro 2015

@lenulinka90 a jinak se říká,když se koupí dřív, že by neměl být kočárek doma, že to přináší smůlu... 🙂

sarivojvodova
12. pro 2015

@lenulinka90 Zní to asi hloupě, ale jsem poverciva a koupíš ho, kdyžtak přítel a doveze mi sedačku do porodnice. Já ho doma dřív nechci a ani koupený nikde. Bojím se. Já už o jedno přišla a tady jsem už opatrná.

sarivojvodova
12. pro 2015

*koupí ho kdyžtak přítel

lenulinka90
12. pro 2015

@sarivojvodova tak to zase chápu. já se toho taky bojím trochu. I když jsem těhotná poprvé. Jistota je jistota. A je fakt, že i sestře to kupoval přítel až jel pro ni do porodnice. Ona si vybrala na netu a on ho pak už jen vyzvedl 🙂

lenulinka90
12. pro 2015

a dívala jsem se na ten coletto marcello, a korba se dá pěkně otočit i proti směru jízdy, i když je nasazená. jen se to celé otočí a nemusí se sundávat. To je celkem dobré 🙂 I když korbu asi otáčet nebudu,ale na sporták je to třeba dobré, že si to může maminka otočit ,kdy chce .

sarivojvodova
12. pro 2015

@lenulinka90 Taky ho vybereme na netu a přítel ho pak vyzvedne. 🙂 Taky jsem na to koukala a překvapila mě mile i cena vid? 🙂)

lenulinka90
12. pro 2015

@sarivojvodova přesně tak, taky jsem se divila, že nestojí ani moc 🙂