Angličtina pro předškolní děti - máte zkušenosti?

denysek
17. kvě 2015

Ahojky, jaké prosím máte zkušenosti s angličtinou pro děti? Mám na mysli malé, předškolní děti. Momentálně dcera (3 roky) navštěvuje anglickou školičku na 1 dopoledne v týdnu a nevím, jak pokračovat, až nastoupí do klasické školky. Nějaké kurzy angličtiny, myslíte, že třeba 1 týdně to má smysl? Líbí se mi toto: http://www.predskolni-anglictina.cz/anglictina-..., ale tam berou děti od 4 let. Každopádně uvítám Vaše názory.

nonnni
17. kvě 2015

Nema, pokud si nebude jazyk udrzovat, tak nema. Dcera je ve treti tride, anglictinu od plenek tam ma min pulka tridy a krom barev a par neukotvenych sloves a podstatnych jmen neumi nic...mozna jeste pisnicku, dve....
A take pozor na to, aby ji ten jazyk neucil a neupevnoval nekdo, kdo ji nauci spatne vyslovovat a spatne ho vnimat.

libi se mi tam ta letni skolka a tabor, ale chtelo by to zjistit, zda na ne opravdu budou mluvit jen vylucne anglicky a navic rodili mluvci.

78marcela
17. kvě 2015

Ja sama pracuju jako ucitelka jazyka, sama ucim predskolni deti v ramci jednoho projektu.. A vyuka timto stylem nema cenu. Je pravda, ze dite se v mladsim veku snaze uci, to ano, ale to by musel byt v domacnosti nekdo, kdo na neho stabilne bude cizim jazykem mluvit nekolik hodin denne.
Kurzy pro tyto male deti je jenom tahani penez z kapsy rodicu. Prinosne to muze byt pouze v pripade, ze na neho budou doma takto mluvit, budou s nim doma denne cvicit a hlavne bude zaručena urcita dlouholeta navaznost. A toho je schopen jeden rodic ze sta.

gery68
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mammoth007
20. kvě 2015

Mam podobny nazor. Obe moje deti v predskolnim veku na aj chodily, v prvni a druhe tride chodila dcera do krouzku jednou tydne, a kdyz ve treti zacala aj ofico ve skole, zjistila jsem, ze zacina od nuly. Takze u syna uz sem to vypustila.

gery68
20. kvě 2015

Omlouvám se za porušení pravidel mého předchozího příspěvku. Chtěl jsem jen říci, že se učím se synem 5 minut denně podle rozhovorů dvou kreslených ponožek Jima a Pam. Líbí se mi, že ač sám neumím anglicky - učím se společně se synem. Máme "takové" svoje chvilky pro sebe a společně na něčem pracujeme. Je to jen náročné na výdrž. Ale můžu aspoň synovi ukázat svoji pevnou vůli. A někdy to dá práci 🙂

zivutka
25. zář 2015

Je pravda, že by aspoň jeden z rodičů měl aspoň trochu umět jazyk a s dítětem ho procvičovat. My chodíme na angličtinu a jsme rádi. Děti mají perfektní výslovnost a baví je to. Učí se zábavnou formou. Na http://helendoron.cz/ mají seznam vyukových center a nabízejí ukázkovou hodinu zdarma. Myslím, že je škoda to nezkusit. Dnešní doba angličtinu vyžaduje

petusino
7. led 2016

angličtina je dneska základ...já jsem byla němčinářka a měla jsem po škole problémy najít si práci v oboru protože angličtina již byla samozřejmostí... moje maličká hned jak trochu povyroste bude poslouchat angličtinu a učit se se mnou🙂 objevila jsem metodu imitum a je to na principu jakým se učí děti mateřský jazyk...takže by to pro ně nemělo být těžké...na anglictina-bez-biflovani právě mají nějaké věty nahrané i pro děti. tím že to poslouchají, tak to dostanou do podvědomí takovou nenásilnou formou... myslím že i pohádky v angličtině jsou fajn. Jenom se tomu dítěti člověk musí věnovat...líbí se mi i ponožková metoda Geryho 😀 taky dobrý tip!

lajla
7. led 2016

Hm ...tak to my do Helendoron chodili taky a krom peněz co nám to vzalo tak nám nedalo nic...lektorka výslovnost příšerná... Vím to anglicky umím, dobrá jsou akorát nektera ta jejich CD
Smysl to má pokud máte doma nebo v rodině rodileho mluvčího nebo někoho kdo anglicky opravdu umí a s detma mluví pouzivajic správnou vyslovnost

atinkaa
7. led 2016

za mna si myslim ma, ak je to robene dobre - teda napr. moje deculka su z prostredia slovenskeho - obaja slovaci a pritom maju jednoznacne 4jazyky ktore sa ucia, ktore poznaju, ktore rozlisuju, v ktorych na roznych urovniach komunikuju....a ano ako vsetko i to sa da ''zabudnut'' v zmysle nepouzivas aktivne tak sa to prejavi.....ale vzdy ostane to, co sa ten clovek naucil...uz len to vedomie, ze sa to da povedat aj inak....uz len to, ze rozlisujem ze existuje ina rec a i viem aka to je...resp. rozpoznam ju...to obvykle pomaha tymto detom rychlejsie sa ucit neskor
Teda nenauci sa rec ak to nema pokracovanie ale ak to nie je nejaky drill s ceskou pani ucitelkou tak stopa ostane a rovnako ako Baby plavanie neznamena ze niekto bude majster sveta v plavani neskor...tak i to umozni minimalne rychlejsie ucenie sa jazyka neskor.

a este je dolezite to, aby ten zaujem malo i ditko...to znamena ma chut poznavat iny jazyk...spievat si v nom...preco nie? 😉
je to len dobre

ivankamtb
7. led 2016

ahoj, já jsem učitelka a popravdě mi příjdou všechny kurzy pro malé děti ujeté..neberte jim dětství, když se budou chtít někdy naučit jazyk, tak se ho naučí, ale ve 3?! B-)

mias90
10. led 2016

Naopak. Myslím si, že pokud dítě už odmala je v kontaktu s jazykem (mateřským i cizím), snadněji jej pochopí. Samořezjěm nelze po dítěti chtít kázeň jako ve škole. Ale škola hrou je fajn 🙂 Mě teda naši nechali angličtinu jen poslouchat skrz dětské pohádky na kabelovce. Něco jsem pochytila, ale museli mít naši čas, aby mi to dovysvětlili a vštěpili do hlavy. Nicméně až budu mít dítě ve školce, chci, aby se nenásilnou formou učilo anglicky. Doba je taková, že už nyní bez angličtiny nesežente pořádně práci. Přes mail mi přišla nabídka na angličtinu-bez-biflování.cz a mají i verzi pro děti. Využívají metodu imitum a právě propojují poslech s dalšími smysly. Žádné "biflování" nazpamět jak známe ze školy. Tak třeba za pár let bude něco takového a svému dítěti to zajistím. Ahoj M+M

zhuska
10. led 2016

Podle me aj v predskolnim veku smysl ma. Neni cilem deti naucit gramatiku apod, ale seznamit je s jinym jazykem formou hry, jsem ucitelka v mš

kaja_p
3. únor 2016

Jenom ne helendoron - asi původně dobrá myšlenka, ale v praxi jen takové zbavení se dětí na pár hodin za dost peněz. Strašná paní učitelka (nebo paní na hlídání 😉 Rozhodně tedy nemůžu doporučit - žádný pokrok v angličtině a peníze fuč. Teď když jsou děti už na základce tak používají doma moje staré PC a jedou 2krát týdně online poslech vět přes angličtinu bez biflování (na www.anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina-pro-... se to dá zkusit zadara). Každá lekce tam mám jen pár vět a slovíčkama se to dobře doplňuje s tím co berou ve škole (alespoň "doma" tak slyší angličtinu).

bodinka
3. únor 2016

Když jsem byla doma s malou, tak jsem se také učila touto metodou: www.anglictina-bez-biflovani.cz/
Nejdřív mi to přišlo trošku divné – je to prostě jiný způsob – ale vyhecovala jsem se. Nejsem sice jednička v anglině, ale v pohodě se domluvím. Takže za sebe říkám joooo

nnicooll
7. bře 2016

Ahojky, já jsem byla celý život němčinářka a ségra taky. Ale co jsme vyšli ze školy a zjistili, že vlastně bez angliny si defakto ani neškrtneme, tak jsme se obě rozhdli, že naše ratolesti se budou učit už od malička. Já děti ještě nemám, ale hodně jsme to řešili a hledali všude možně. Nakonec si ségra vybrala www.anglictina-bez-biflovani.cz a je strašně spokojená. I mně se to moc líbí. A jak tady tak koukám, tak jsem ráda, že se to tady oběvilo víckrát, protože pro ty děcka je to fakt super.

mysicka2008
16. čer 2016
Uživatel mysicka2008 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mysicka2008.

Ahoj já jsem se sice sama na základní škole učila již angličtinu, ale je pravda, že jsem toho celkem dost zapomněla. To je asi způsobeno tím, že angličtinu nepoužívám. I z toho důvodu jsem se rozhodla naše děti učit anglicky co nejdříve. Učíme se s dětmi tedy nejen český, ale i anglický jazyk. Abychom se s manželem vyvarovali tomu, že bychom to děti učili špatně využíváme stejně jako kaja_p a nnicool online angličtinu http://www.anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina-pro-deti. Jsme rádi, že takové stránky existují a jsou dostupné i pro rodiče, kteří si nemohou dovolit dětem platit drahé kurzy.

lucyan
30. čer 2016

Ja si myslím, že ak je možnosť dať dieťa niekam do anglickej škôlky alebo nejak inak vzdelávať tak je to super. Ja sa tiež učím angličtinu pomocou metód Imitum. Je to v pohode program, nemôžem povedať, že by som sa to učil nejak nasilu ako volakedy v škole 🙂 http://www.anglictina-bez-biflovania.sk/anglict...

mimol
23. črc 2016

s touto metodou nemam skusenosti, ale mne pomohol tento kurz http://www.anglictina-bez-biflovania.sk/video-u...

sofie112
26. pro 2016

Ahojky, no Jednou týdně si taky myslím nemá smysl, vždyž ve škole jsme měli anglinu několikrát do týdne. Já naší holce objednala kurzy angličtiny online, je to super, hravou a zábavnou formou rozšiřuje a procvičuje učivo, které děti probírají ve škole. Je to namluveno rodilým angličanem a jeho dětmi..zajímavé,hned mě to zaujalo. Dostala jsem typ od kolegině z práce, www.anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina-pro-... , prý to malé objednaly před rokem a v angličtině se polepšila a hlavně jí to baví a má o to zájem. Já anglicky neumím,učila jsem se ve škole německy, což teď už znám jen základy, ale manžel umí anglicky celkem obstojně a tak se i doma sem tam snaží s ní opakovat jednotlivá slovíčka..protože je fakt, jak nemluvíte zapomenete jedna dně. Já už teda nemám tu motivaci se naučit anglicky,ani na to nemám čas,ale dokud jsou děti malé tak se budeme snažit je do toho hnát..Od kámošky dcerka umí 2 jazyky a je to super, na dovolené se domluví a když se jedná o práci se dvěmi jazyky se jí otevírá spousty dveří..tak bych chtěla aby ta naše holka zvládla aspon tu anglinu,je to základ s tím se domluví všude.

kanjad
18. led 2017

Máme, pár slovíček umíme, doma si je každou chvilku předříkáváme, ale nedokážu odhanout, jestli to má nějaký význam.. v 5 letech. Chceme pak na základu, kde bude kvalitní výuka angličtiny, tak snad tam se to projeví.

julisa88
12. led 2019
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Take bych chtela dat ditko do skolky kde se vyucije anglictina, predpokladam ze v soukromé?

lprdola
22. led 2019

Ano, soukrome skolky jsou samozrejme vzdycky nejlepsi, pokud ocekavas opravdu kvalitni pristup.

julisa88
27. led 2019
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

To bych rada, po necem jsem se uz poohlizela a nasla jsem tuto trojskalabut.cz, vis neco o ni?

sasa2019
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketanova
8. črc 2020

Dobrý den, máte zkušenosti s nějakými vzdělávacími hrami pro děti od 3 let? A kde popřípadě můžu zakoupit?

jpavlu
17. srp 2022

Zkoušeli jste dětské seriály? Na Voyo lze sledovat Cocomelon v angličtině. Děti to teď strašně baví. Můžete jim pustit díl česky, a pak jindy anglicky. Budou si pamatovat o čem je. Ale ani to není podle mě potřeba, protože celý pořad je edukativní - učí barvy, čísla atp., takže je to názorné a měly by to zvládnout i v angličtině: https://voyo.nova.cz/titul/7834-cocomelon-cz?ut...