icon

Busy bag v Praze - 2,5 - 3,5 roku staré děti

avatar
zickemartina
2. bře 2014

rada bych se pripojila k nekomu nebo sestavila vlastni skupinu na busy bag pro maminky v Praze, pro deti stare 2,5 - 3,5 roku.
aktivity zamerene na barvy, velikosti, tvary, motoriku a fantasii. pridate se nekdo

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 4. čer 2026 · 99 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Rodiče vyrábějí a vyměňují domácí "busy bag" a stolní hry pro děti ~2–3 roky zaměřené na barvy, tvary, třídění a hrubou i jemnou motoriku.
  • Výměny a komunikace probíhají přes Facebook skupiny (např. https://www.facebook.com/groups/215428758654020/ a https://www.facebook.com/groups/594392367296042/) a hotové sady se zasílají poštou v krabicích nebo balících.
  • Typické materiály a techniky zahrnují laminování (A4/A3), použití penovky (foam) pro žetony, kartonu, Fima, překližky nebo dřevěných dílů a úpravy komerčních her (HABA, Orchard Toys, Dobble) pro mladší věk.


Nejčastější otázky

Q: Kde najdu skupinu pro výměnu busy bag aktivit v Praze?
A: Výměny a skupiny se organizují přes Facebook; v diskuzi byly uvedeny skupiny https://www.facebook.com/groups/215428758654020/ a https://www.facebook.com/groups/594392367296042/.

Q: Jaké materiály se osvědčily pro výrobu her pro děti 2–3 roky?
A: Používá se laminování (A4 pro archivaci, A3 pro hrací plány), penovka (foam) na odolné žetony, karton pro cestovní verze, Fimo pro drobné postavičky a překližka nebo dřevo pro odolné komponenty.

Q: Jak velké mají být hrací plány a jaký formát je vhodný pro zasílání?
A: V diskuzi bylo navrženo jednotné formátování A4 pro založení do šanonu, hrací plány se často laminují v A3 a doplňují 10 karet formátu A5 plus kostka a žetony.

Q: Kolik kopií her se obvykle posílá do výměny a jaké jsou termíny?
A: V praxi se diskutovalo o posílání dvou kusů pro zúčastněné, termíny byly domlouvány individuálně (v diskuzi zmíněna "půlka července" a plánovaná další výměna v září).

Q: Které komerční hry jsou vhodné jako inspirace nebo k úpravě pro věk 2–3 roky?
A: V textu byly zmíněny HABA (My Very First Games), Orchard Toys (Insey Winsey Spider, Old Macdonald Lotto), Dobble (ADC Blackfire), Ravensburger (Snail Race), Peaceable Kingdom (Snug as a Bug), Greedy Gorilla a Feed the Woozle jako inspirace pro domácí úpravy.

Q: Jak nahradit spinner v originálních hrách, pokud je spinner těžké vyrobit?
A: V diskuzi byla doporučena náhrada spinneru kostkami (několik kostek) nebo jednoduchým spinnerem z kancelářské spony; děti v některých domácích verzích preferovaly kostky.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Domácí výroba her pro věk 2–3 roky se zaměřuje na barvy, tvary, třídění a motoriku.
  • Výměny se organizují přes Facebook skupiny a hotové sady se posílají poštou v krabicích.
  • Používané materiály zahrnují laminování (A4/A3), penovku, karton, Fimo, překližku a dřevo.


Sporné názory

  • Někteří doporučují dřevěné komponenty jako odolnější řešení, zatímco jiní preferují měkčí materiály (penovka, Fimo) kvůli bezpečnosti a snadnější výrobě.
  • Někteří chtějí zachovat originální mechaniku se spinnerem, jiní preferují jednodušší řešení s kostkami kvůli výrobní náročnosti.


Otevřené otázky

  • Kolik kusů her přesně posílat do výměny (dvě nebo všechny tři) nebylo definitivně sjednoceno.
  • Jak standardizovat rozměry a materiály, aby byly sady kompatibilní pro všechny účastníky výměny.


Zmíněné značky a firmy

HABA, Orchard Toys, ADC Blackfire (Dobble), Early Learning Centre (ELC), Amazon, Ravensburger, Peaceable Kingdom, A-toys, eushophracky.cz, svet-deskovych-her.cz, agatinsvet.cz, hall9000.de, mytoys.de, Fler, Heureka, Lidl, Duplo, Facebook

Zmíněné produkty a metody

Dobble, Insey Winsey Spider, Snails and Spots, Snail Race (Ravensburger), Catch Me (HABA/Catch Me Fast Reaction Game), Greedy Gorilla, Feed the Woozle, Farben Bären, medvídek Teddy barvy tvary, Rondo Vario, laminování (A4/A3), zalaminovat, penovka (foam) žetony, Fimo, překližka, karton, kostka/kostky, spinner (náhrady: kancelářská spona), vyřezávání/kreslení šablon, zasílání poštou

Místa a osoby

Praha, Olomouc

Strana
z4
avatar
viktorkaja
9. črc 2014

Dobrý večer,
jěště přibíráte nové členy na výměnu aktivit?

avatar
silvie_z
10. črc 2014

@viktorkaja ahoj, no nevím, mám už hotovo, další maminka je tuším na dovolené a třetí se nějak neozývá :(

avatar
viktorkaja
10. črc 2014

To je škoda. Moc by se mi hry líbily a nějak už mají všichni plno ☹

avatar
silvie_z
10. črc 2014

@viktorkaja já klidně další udělám, ale za ostatní mluvit nemůžu :(

avatar
viktorkaja
10. črc 2014

Jé to by bylo super, akorát já vůbec nevím co bych měla udělat já. Nejsem moc kreativní, ale tato akce se mi hrozně líbí 🙂

avatar
silvie_z
10. črc 2014

podívej se na předchozí stránky, ale jak jsem psala - za ostatní mluvit nemůžu

avatar
silvie_z
13. črc 2014

@atirm
@zickemartina haló, haló, holky, jste tu ?

avatar
atirm
13. črc 2014

@silvie_z @zickemartina ahoj, až teď jsem se dostala k počítači ,tak mám taky hotovo, když se zadaří hodím zítra foto. Další sadu pro @viktorkaja mohu udělat, materiál ještě mám.




























fotoportrét

fotoportrét



viktorkaja

avatar
viktorkaja
13. črc 2014

@atirm Jé to bych byla ráda. Klidně si to i odkoupím 🙂

avatar
silvie_z
13. črc 2014

@viktorkaja já bych raději jinou hru 🙂

avatar
viktorkaja
13. črc 2014

Jj toho jsem se trochu bála 😀
Mám doma pro takto malé děti puzzle které se skládá ze 2-3 dílků-to bych mohla naskenovat a zalaminovat.
A nebo mám puzzle kde se přiřazují mláďata ke zvířatům.
Mohu tedy něco z tohoto použít?
Oboje vypadá moc pěkně.

avatar
silvie_z
13. črc 2014

mno, za sebe tedy nevím, domlouvaly jsme se na něčem složitějším než na zalaminovaných obrázcích 😉

avatar
zickemartina
autor
13. črc 2014

tak ja budu za cernou ovci omlouvam se byli jsme ted tri tydny na antibiotikach zitra se do toho pustim
a vyrobim vam ty dve hry snad to bude do konce tydne

avatar
viktorkaja
13. črc 2014

Aha, tak to se bohužel nezúčastním, protože nevím co bych mohla vyrobit.
Celou diskuzi jsem pročetla a z tech obrázků nevím jak bych tu hru vyrobila.
Škoda.

avatar
silvie_z
13. črc 2014

@zickemartina jestli ti to pomůže, můžu to rozeslat já 🙂 nevnucuju se, nechci tě nijak vyšoupnout, jen jestli toho máš hodně, klidně to udělám 🙂

avatar
atirm
14. črc 2014

Tak přikládám foto, bylo to náročnější než jsem si představovala 🙂 při malování se klepala ruka tak snad jsem trefila kachny a ne obludky i když spokojená jsem byla až s posledními kousky, to už jsem jak tak měla v ruce. Ještě sesmolím návod ke hře ať je to komplet. Snad se budou líbit, už si objednala i kamarádka 🙂

avatar
atirm
14. črc 2014

@viktorkaja pokud budeš mít zájem o kachničky napiš do SZ, jinak pokud bys se chtěla zapojit do výměny pytlíkových aktivit budu organizovat opět v září, pro věkovou kategorii do tří let. Komunikace probíhá na FB ve skupince https://www.facebook.com/groups/594392367296042/ maminy, které tam nejsou komunikují přes email.

avatar
silvie_z
14. črc 2014

@atirm moc pěkné 🙂

avatar
zickemartina
autor
14. črc 2014

@viktorkaja jj urctite mohu taky udelat jednu navrh alespon by se necekalo jen na mne
vyber si neco v minulych prispevcich - je tam hafo motivace

avatar
zickemartina
autor
14. črc 2014

@silvie_z @atirm nakonec jsem hru objednala - pripadala mi dost slozita, tak ji mame doma - a ted mohla bych udelat skeny originalu a zalaminovat, jen potom nemam zase ale dost velke drevene kostky tak ty ale muzu vyriznout z kartonu - a bylo by to jen dve 2D na druhou stranu zase dobra grafika dle originalu co preferujete?

avatar
atirm
15. črc 2014

@zickemartina za mě můžou být z kartonu, doma máme kostek dost i když jsem se dívala opravdu jsou velké, no uvidíme aspoň to bude cestovní verze, jaký princip má to kolečko na té krabici ?

avatar
zickemartina
autor
15. črc 2014

@atirm to je jako slunicko - je take na kostce a vzdy kdyz padne slunicko tak se posune po krabici kde jsou ruzne obrazky jak jako plyne cas az dorazi ke kostelu kde hra konci - ukolem je dote doby co nejdrive postavit co nejvice domecku dle predlohy, dalsi zdrzovacka je tankovani.

avatar
silvie_z
15. črc 2014

@zickemartina jestli to je funkční i ve 2D, tak proč ne

avatar
silvie_z
15. črc 2014

@zickemartina můžu poprosit do zprávy o tu adresu? půjdu zítra nebo pozítří na poštu. a stačí poslat dva kusy, nebo všechny tři?

avatar
silvie_z
16. črc 2014

@zickemartina prosím, jak velká bude ta Tvoje hra? kačenky předpokládám spíš malý sáček, že? @atirm ptám se kvůli krabici nebo obálce, ať to můžeš použít i pro odeslání

avatar
zickemartina
autor
16. črc 2014

@silvie_z radeji krabici jestli muzu poprosit bylo by to jednodusi budetto asi 10 karticek A5, kostka, a podklad tak aby se vse veslo. dekuji

avatar
silvie_z
16. črc 2014

posláno 🙂 tak snad se to vejde. penízky jsou vevnitř

avatar
zickemartina
autor
17. črc 2014

@silvie_z super dekuji - ja mam na skenovano a vecer budu tisknout, vse jsem zmencila asi 3 cm aby se mi vesli vzdy tri karty na jedni stranku - misto kostek dam teda vystrihane tvary z penovky (budou odolnejsi nez z kartonu) v dane barve a kostku na hazeni - jeste nejak domyslim pandulaka slunicko

avatar
atirm
18. črc 2014

@silvie_z@zickemartina ahoj byla jsem s dětma pryč, v pondělí odešlu, snad najdu odpovídající krabici pěkný víkend 🙂

avatar
zickemartina
autor
27. črc 2014

@silvie_z
@atirm

krabice od Silvie je doma - moc pekne a druha ceka naposte (nevim jak nas mohli prosvihnout) ja mam na 90% hotovo - jiz jen dokreslit kostku a dovystrihat cervenou penovku (doma se nekam zakoulela a jinak mam jen samolepici) ktera ceka k vyzvednuti v obchode - do stredy snad stihnu odeslat.
nevim jak vyresit slunicko tak jsem tam dala dve samolepky z penovky s obrazkem slunicka jednu a druhou s mrackem a slunickem (nemam jich dost stejnych) a k tomu kolicek (pokud si budete chtit predelat hru na krabicku tak by to to melo byt vychytane - panacka dostanete Borka z dupla - ten i stoji i lezi. jdu na ty kostky

Strana
z4