Cvičení na rotopedu. Jak často ho používáte?

anetadobra
26. pro 2012

Ahoj 🙂 ,
dostala jsem k Vánocům rotoped a tak bych se chtěla zeptat na pár věcí vás, kdo rotoped doma má a cvičí na něm. Jak často ho používáte a jak dlouho na něm vydržíte cvičit? Po jaké době jste viděli nějakou změnu? Mam rotoped KETTLER CYCLE M a má moc funkcí, které snad ani nevím k čemu jsou - http://www.fitham.cz/3200-kettler-cycle-m.

Podělte se se svou zkušeností, po novém roce začínám pravidelně cvičit 😅

ankava
26. pro 2012

@anetadobra já mám rotoped dlouhé roky a s přestávkami se snažím v zimních měsích jezdit obden půl až hodinu, pustím si televizi, nastavím zátěž a jedu. Je to poměrně nudné, ale zapotíš se a já jezdím docela ráda a jsem zvyklá, čas si vždycky najdu, pokud se mi chce.
Zátěž si volím manuálně, občas jedu "ze sedla". O změně figury ti nic říct nemůžu, protože nejezdím kvůli hubnutí, ale udržení kondice. Nevím, jak myslíš to "cvičit " Myslíš tím, že funkce rotopedu umožňují navolit si terén, zátěž a tak? Nebo na něm budeš kromě šlapání do pedálů ještě dělat něco jiného?
Pokud ti můžu z vlastní zkušenosti doporučit, pokud s tím začínáš, tak si zvol nějakou pohodlnou zátěž a zkus zkraje šlapat tak okolo 20 minut denně a pak si dobu prodlužovat.... aby se ti z rotopedu nestal další věšák na hadry 🙂
Přeju hodně zdaru 🙂 a vydržet 🙂 🙂

gab7
1. led 2013

Ahoj 🙂 ,já mám od soboty nový eliptical KELLER."šlapu" si to na něm denně (zatím tedy od soboty),30 - 50minut.Méně než 30min.denně nemám v plánu.Chtěla jsem ho hlavně kvůli kg navíc,rozjela se mi hypofunkce ŠŽ,a tak potřebuju víc pohybu.Cvičím při písničkách na CD a jsem spokojená.Začínám na nejlehčí zátěži,časem přitvrdím.

leeloo16
14. led 2013

Já mám rotoped a začala jsem na něm trénovat až nedávno. Má postava dostala tvar " hrušky" 🙂 a na to je prý nejvhodnější rotoped ( jízdní kolo ). Nejlepší prý je 3x týdně alespoň 30 minut. Do toho si cvičím na bříško. A sehnala jsem i jídelníček pro hrušku 🙂 .

anetadobra
autor
16. led 2013

Zdravím vás,
děkuji za vaše komentáře 🙂 Já jezdím třetím týdnem obden 40minut a mohu říci, že se cítím mnohem lépe, než kdybych pro své tělo nedělala nic. Společně s kalanetikou je to pro mě příjemná volba 🙂

llluckaaa
16. led 2013

Já se opět snažím najet na cvičící režim a už týden dávám denně buď 25 minut rotoped nebo step bednu 🙂

dagina
23. led 2013

asi před 2 měsíci jsem si pořídila spinning kolo přijde mi lepší jak rotoped, ale ještě jsem se k jízdě nedostala, ale stále to plánuji pravidelně 😅 .

pampalin
26. bře 2013

@leeloo16 Můžu vědět, kde jsi sehnala ten jídelníček? Tedy neni-li to tajné.

leeloo16
27. bře 2013

@pampalin
Já jsem o tom četla v časopise,ale určo na internetu bude taky spousta informací 🙂 . Držím pěsti. Já jsem ještě přidala cvičení při uklízení 🙂 . Taky se prý při tom spaluje a tvaruje 😀

pampalin
27. bře 2013

Fakt? Já dneska vyluxovala celej barák a umyla 5 oken 😅

lussius
29. dub 2013

ahoj, asi uz o rotopedu vite vse, ja nikdy nechodila na spining, mozna se tam da hodne naucit, mozna ne. zato jsem byla minuly mesic na rehabce s kolenem a mela predepsany i rotoped. a jeden moc sikovny terapeut me poucil, ze nejefektivnejsi je aspon 20-25 min na 40-50 otacek a zatez tam byla kolem 30? ted bych nerada kecala s tou zatezi. zkratka aby se slapalo a nejelo to na setrvacnik, aby to melo efekt. a dulezite je i spravne drzeni tela, drzet se, ne si lehat na "riditka" nebo mit svesene ruce.. mno, na druhou stranu, muj osobni nazor - klobouk dolu vsem, kteri pro svou kondici neco delaji, i kdyz na tom nesedi "predepsane" 😎