Jste spokojené se svým tělem?

sorboni30
8. únor 2023

Maminky dětí, jste spokojené se svým tělem? Respektive váhou? Ráda bych se zeptala, jak často cvicite a co?
Potřebuju zpevnit tělo.. zhubnout není problém, ale kůže je po zhubnutí povisla, hlavně tedy stehna a zadek je neforemný.. Tak si říkám jak cvičí jiné maminky?
Rotoped? Nějaké cvičení podle tv? A jak dlouho a kolikrát týdně?
A kolik času věnujete samy sobě?
Děkuju

martinka_33
8. únor 2023

Nedám dopustit na eliptický trenažér, ten mi hezky zpevnil zadek a stehna.

vikinkav
8. únor 2023

Ja cvicim tak 10 minut denne, drepy, anglicaky, sprint na miste, plank. Mam s tim dobre zkusenosti, nejvic jsme byla vzdy zpevnena po kruhovych treninzich, ale na to uz nemam formu ani penize 😬

me_druhe_ja
8. únor 2023

Nejsem spokojená. Vůbec. Před dětmi sportovní, štíhlá zpevněná postava....běhala jsem kilometry a kilometry.....
Teď nedělám nic. Nemám čas, sílu, energii. Sobě se nevěnuju vůbec. Jediný čas pro sebe je teď, tak od 22g večer, když děti spí a já mám hotovo...ale to už prostě nedokážu cvičit.... strašně ráda bych se vrátila zase k pravidelnému běhání, chybí mi to pořád.... nicméně zatím to nejde...až tak ta 2 roky, až budou děti větší, víc ve školce....tak pak snad....

exbordelar
8. únor 2023

Za me dlouhe prochazky se psem. Je to pro me i dusevni ocista. Dokonale telo nemam, ale zadna hruza to taky neni. A diky venceni se udrzuju v kondici a psychicke pohode 😀

lenkajan
8. únor 2023

Se svojí postavou spokojená jsem. Cvičím 3x-4x týdně. 2x týdně silový trénink v posilovně, 1x týdně bodyforming a pak většinou jóga, kolo nebo jiné cvičení. S manželem se ve sportu hodně podporujeme a máme domluveno, které dny mám pro sebe já a které on.

sorboni30
autor
8. únor 2023

@martinka_33 elektronický eliptický krokovac? Něco jako velký orbitrek? Ten mám doma.. Jak dlouho na něm cvičiš a jak často? Děkuju

sorboni30
autor
8. únor 2023

@lenkajan tak to je super! Hodně záleží na vztahu zda jeden podporuje druhého a jsou rozděleny fakt časy kdy se jeden může věnovat sobě a druhý dětem a střídají se. Právě můj muž taky maka, máme doma posilku, on je tam každý den, max on den hodinu a střídáme se. Já jsem začala na elektronicko eliptickém krokovaci..ale říká si zda to staci

martinka_33
8. únor 2023

@sorboni30 výsledky jsem zaznamenala tak po měsíci, téměř každý den 30-40 min. Po půlroce to bylo znát na pevnosti zadku hezky 😀 Pak uz jsem.nemohla cvičit přes tehotenství a od narození nejmladší jen pořád začínám a ne a ne se chytnout cvičit pravidelně ☹

sorboni30
autor
8. únor 2023

@martinka_33 jo taky tak cvičím..dřív jsem na něm vydržela hodinu, teď dám max 40min.. koukáš u toho na tv nebo posloucháš hudbu? Denně no to nevím zda dám.. to jsi dobrá. Já jako ob den 🤭 Se mi pak blbě chodí do schodů a jsem chcipla.. ale asi je to o kondicce

me_druhe_ja
8. únor 2023

@lenkajan To u nás třeba nejde. Muž má takovou práci, kdy prostě bývá přes týden nonstop pryč někdy celý týden, někdy 3 dny... vůbec se nedá nic pravidelně naplánovat. A i když je třeba doma, tak často pracuje až do 19-20h bez problémů, takže stejně není šance....

la_amanita
8. únor 2023

Kila navíc mám, u mně je to ale spojené hodně s nekvalitním spánkem a následnou větší spotřebou sladkostí. Měla jsem to tak i u prvního, jakmile se v noci vzbudil jednou, max dvakrát, chuť na sladké se zmírnila a těch pár kilo navíc hned zmizelo. A pak buch! Otěhotněla jsem podruhé 😁 Momentálně jednou týdně canicross, jednou týdně power jóga a jednou, výjimečně dvakrát týdně něco doma, většinou na core nebo ruce.

lennus
8. únor 2023

@sorboni30 MadFit na YouTube

blondynka400
8. únor 2023

@sorboni30 snažím se každý den. Eliptical + pilates, jednou za týden EMS, pak hodně brusle, lyže, plávání, badminton, tenis, prostě všechno možné. Hlavní je se hýbat. EMS na zpevnění fakt doporučuji, je to super věc a je to na 20 minut jednou za týden.

sorboni30
autor
8. únor 2023

@lennus tak to cvičení podle hudby se mi líbí. Díky za tip 😉👍

sorboni30
autor
8. únor 2023

@blondynka400 EMS mám doma. To si dáváš kam všude? Zadek, stehna, břicho, nebo jen třeba na stehna na vnitřní vnější část? To mě zajímá, děkuju

blondynka400
8. únor 2023

@sorboni30 nevím co máš za EMS doma, ale to co mám na mysli mít asi nemůžeš... Je to toto: https://bodyexpress.cz/ Máš u toho trenéra, postupně zvyšuješ výkon. Prvních pár lekcí jsem myslela, že zdechnu a to jsem měla kondici fakt dobrou, teď už si to bez toho neumím představit.

sorboni30
autor
8. únor 2023

@blondynka400 mám přístroj který používají ve zdravotnictví.. jsou to takové 4 přísavky čtverečky.. můžeš tam nastavit buď masáž.. nebo na celulitidu, hubnutí.. tehdy v navode jsem to viděla. Když jsem to kdysi zkoušela tak to bolelo.. no tak si říkám jestli to pomáhá tak to zas asi začnu zkoušet 😉🤣
Je tam TENS od bolesti při bloku zad, krku.., EMS, masáže..atd

blondynka400
8. únor 2023

@sorboni30 to ale bude něco jiného. Tady u toho i cvičíš. Není to že si lehneš, dáš na sebe elektrody a hotovo. Na konci ti je hůř ne po hodině v posilovně. Člověk se normálně zpotí, zadýchá....

martinka_33
8. únor 2023

@sorboni30 youtube nebo nejaké podcasty, cokoliv co te zaujme. Teď se nemůžu rozjet, ale v době kdy jsem cvičila denně to bylo opravdu znát. Kondička se vytvoří rychle tak 14 dní mi to trvalo.

ferda90
9. únor 2023

@sorboni30 ahoj, podle mě na zpevnění těla je nejlepší zajít do fitka a vzít činky do ruky. Na zadek jsou nejlepší dřepy. Nemusíš se bát, nebude z tebe kulturistka, jak si hodně ženských mysli 🙂

barunkiss
9. únor 2023

Jsem 4 měsíce po 2. Porodu a byla jsem úplně nešťastná, jak vypadam (otěhotněla jsem blízko u sebe, takže jsem neměla pořádně čas se sebou něco dělat). Nechala jsem si před měsícem sestavit jídelníček. Ob den beham a nebo chodíme na procházky. Mám v plánu koupit činky a osu na dřepy domů a budu do léta formovat. Kardio je zatím moje největší záchrana zpevňovat začnu až zhubnu více. Mám nějaké svalové “zaklady” z dřívějška díky crossfitu, ale nemám hlídání tak se do fitka nedostanu. Proto si dělám vlastní doma😄.

irmamala
9. únor 2023

Dřív jsem cvičila každých den, 30 min podle Ladylab. Teď se mi trochu více překotil život, tak už to nestíhám, resp. už se doma nedokopu. Takže chodím 1x týdně na bodyforming, 1x týdne na squash a 1x týdně trénuju jako mažoretka 😀 A chodím všude do schodů a pak podle sezóny - lyže, brusle, kolo, inline, turistika. A spokojená se svým tělem jsem velmi. Když pominu malá prsa 😀

lenkajan
9. únor 2023

@me_druhe_ja Když syn ještě nechodil do školky, domlouvala jsem se s kamarádkami na hlídání a jely jsme na střídačku. Chodila jsem třeba na půl hodiny běhat, syna pohlídala na hoďku kamarádka a pak jsem si zas vzala její malou k nám, aby měla ona čas pro sebe😊 Ten time management s malými dětmi není jednoduchý, ale třeba to běhání (které né každý má úplně rád, ale účinek je skvělý) je super právě díky časové flexibilitě a finanční nenáročnosti🙂

sorboni30
autor
9. únor 2023

@ferda90 do fitka chodit nebudu, posilovnu máme doma 😉 I tak by mohl dávat můj muž trénink, že 🤭 Taky možnost děkuju

sorboni30
autor
9. únor 2023

@barunkiss však právě, já jsem rok po porodu, holčička je celkem hodná tak si říkám, že do léta by se to dalo zvládnout zpevnit tělo 😉

sorboni30
autor
9. únor 2023

@irmamala
@lenkajan běhat jsem chodivala v létě..od podzimu v zimě nemůžu, protože mám slabou imunitu, jsem po vážných nemocech tak bych hned v mínusu chytla angínu a nemoc.. tak spíš doma cvičení. A běhání je opravdu skvěle, jenže teď v zimě to nejde. Dostala jsem k Vánocům kolečkové brusle tak budu s malou jezdit s kočárkem po cyklostezce.. pokud si teda nerozbiju hubu 🤭🤣

sorboni30
autor
9. únor 2023

@blondynka400 aha tak to máš pravdu.. ale zní to dobře 😉 Dobré vědět, díky 🙏

aarriel
9. únor 2023

Ano jsem spokojena 😉 a nic moc pro to nedelam 🙈 chodim teda jednou tydne na jogu a driv kruhovy trenink. Jo a vsude chodim pesky, protoze neridim 🤣

daasqua
9. únor 2023

Z jiného soudku 🙂 Já jsem spokojená se svým tělem. Je zdravé, můžu se na něj spolehnout, zvládlo bez problémů vytvořit dvě lidské bytosti, nakojilo je. To, jak vypadá vizuálně, je vedlejší, hlavní je jeho kondice a zdraví, zbytek je mi celkem jedno. Prsa mám mám až u kolen, celulitidu, jemné vlasy, vrásky už se taky začínají objevovat. Pohyb a zdravou stravu řeším jen pro to, aby bylo tělo fit, špeky na zadku a stehnech holt jsou a budou, jsem v takovém rovnovážném stavu, který drží dlouho a vylepšit se asi nedá.

ferda90
9. únor 2023

@sorboni30 tak to máte fajn, aspoň nikam nemusíte a můžete posilovat doma, i když mě by to doma asi nedonutilo. Já prostě musím jít do toho smradlaveho fitka 😁Cvičit chodíme s přítelem, celkem se vyzná. Pořád něco čte hlavně články o cvičení a stravě v angličtině, kouká doma na kostru na svaly atd a hodně se o tady tohle zajímá. Cvičí už roky. Je to velký chlap 🙂 jsem ráda, že mi poradí, ukáže jak co mám správně dělat abych si neublížila a hlavně se zaměřila na sval, který má v daný okamžik při cvičení zabírat. Ať se daří 🌸