Jste spokojené se svým tělem?

sorboni30
8. únor 2023

Maminky dětí, jste spokojené se svým tělem? Respektive váhou? Ráda bych se zeptala, jak často cvicite a co?
Potřebuju zpevnit tělo.. zhubnout není problém, ale kůže je po zhubnutí povisla, hlavně tedy stehna a zadek je neforemný.. Tak si říkám jak cvičí jiné maminky?
Rotoped? Nějaké cvičení podle tv? A jak dlouho a kolikrát týdně?
A kolik času věnujete samy sobě?
Děkuju

me_druhe_ja
9. únor 2023

@lenkajan Jasně to je taky super řešení. Ale bohužel taky pro mě nemožné. Já žiji ve Francii a tady zatím Za prvé nemám žádné kamarádky a i kdybych už nějaké měla tak tady žádná mateřská není že.... Tady se všichni vrací po třech měsících až po půl roce do práce takže stejně smůla..... V Česku by to bylo o dost snadnější no.... Holt musím počkat až děti budou větší a budou chodit na celý den do školky. Já totiž ze začátku určitě plánuju pracovat jenom na nějaký snížený úvazek takže snad budu mít i Trochu toho času pro sebe. Já právě před dětmi běhávala hodně moc, čtyřikrát až pětkrát týdně určitě. Měsíčně jsem dala nějakých 100 až 150 km podle stavu....

lennus
9. únor 2023

@sorboni30 Mně to doporučila kamarádka, ona asi rok makala, zhubla 10 kg po třech dětech a letech kojení, vypadá suprově, neměla nadváhu, jen neforemné tělo, fakt je kočka, a to jí bude 45. Já podle toho cvičím tak 1x týdně, jsou tam různé typy, i HIIT, někdy si dám třeba jen 20 min., teď už víc i 30, k tomu by chtělo ještě víc posilování, s jarem chci běhat, miluju inline, víkendy kolo s rodinkou.

llluckaaa
10. únor 2023

@blondynka400 To EMS mě zajímá. Za jak dlouho jsi na sebe viděla výsledky a jak dlouho v tom jedes? Já chodím do posilovny, beham a potřebuji doplnit něco na stred těla. Trosku mě limituji při cvičení bolesti zad, tak jsem si říkala, ze EMS by zrovna na ten stred bylo fajn.
@sorboni30 Já spokojena s tělem jsem, jen mě štvou občasne bolesti zad. Na vytvarovani mi nejvíc pomohla posilovna pod dohledem trenérky.

corry21
10. únor 2023

Celkem spokojená sem, 1-2 x týdne se snažím dostat do fitka a zbytek doma, občas bazén. Je to moje psychohygiena. Dost dbam i na zdravý jídlo, to je základ

pavca1982
10. únor 2023

No jasně že jsem spokojená a hlavně teď co mám nová prsa.😋 Já si ani po čtyřech dětech nemůžu stěžovat. Pohybu mám dost v práci. 😉

blondynka400
10. únor 2023

@llluckaaa cca rok a půl a výsledky tak po 2 měsících, už si to úplně nepamatuji. Musíš ale chodit fakt každý týden, vynechávání není dobré. Jinak výsledky nejvíc asi na rukou, jen si musíš dát pozor, aby jsi to nepřehnala a ty svaly nerostly moc a poté právě ty záda. Předtím mě též občas bolely a to hodně vesluji ne veslovacím trenažéru, takže si nemyslím, že bych je měla až ta povolená. Ale od EMS nevím, co je to bolest zad. Jako není to o tom, že budeš dělat jenom toto a budeš pevná jako skála, ale právě jako doplněk k posilovně a dalším sportům je to super a posílíš i to, co jinde ne....

llluckaaa
11. únor 2023

@blondynka400 Moc dekuju, to zní dobre. Já posiluju ne moc, ale pravidelne aspoň dvakrát týdne ano, takže taky nezacinam od nuly. Jen ta zada a břicho, tam je potřeba zamakat, no…

ferda90
11. únor 2023

Spokojená, jak se to vezme. Sice vážím o 2 kg min než před otěhotněním, ale úplně to není ono. Mám teď 52 kg, 166 cm. Já zas posilují abych měla větší nohy a zadek. Jinak jsem drobná, ale i když je člověk štíhlej, neznamená to, že je úplně spokojenej 🙂

natysnovec
11. únor 2023

Nejsem 🤣ale co se dá dělat🤷🏼‍♀️🤣 hlavně, že manžel s děti jsou spokojené 🤣🤣

alicie_k
11. únor 2023

Teď mám naplánovanou modelaci prsou, po 2 dětech a kojení to už opravdu chtělo… a při té příležitosti si u toho nechám udělat i plastiku v intimních partiích, to mě trápí asi půl života. Kila mám stejná jako před otěhotněním, ale postava a její pevnost je samozřejmě jinde. Cvičit bych chtěla, ale od října jsem zpět v práci na směny, denně nachodím spousty kroků, spíš je výjimka když nemám splněný denní limit. Manžel nemá práci od-do, takže o nějakém pravidelném cvičení moc nemůže být řeč. Pod stromek jsem dostala kolo a těším se na jaro až vyrazím a případně i s dětmi.

blondynka400
11. únor 2023

@llluckaaa tak to zkus a uvidíš. Já tomu taky nevěřila, vždy mi přišly podobné věci jako blbost. Přišla jsem k tomu náhodou, začal tam chodit kolega z práce (svalovec). V posilovně byl skoro každý den a toto měl jako doplněk... Tak jsem si řekla, že to též zkusím a byla jsem mile překvapená. Jen EMS dělá dost firem, i fitness center. Já chodím do originálu, co jsem posílala odkaz, vyzkoušela jsem i dost trenérů a i tam je hodně rozdíl, rozdíl je i jak cviky provádíš. Když ne zcela správně, nemá to tu správnou účinnost, taky se musí postupně přidávat jak jednotlivé partie, tak celkový level. Je to dost o trenérovi, já mám teď trenérku super. Občas zajdu o víkendu i jinam (někdy cvičím 2x týdně), ale to není úplně ono. Mají i jiné cviky, stroj, nemá to takový účinek, ale zase mají i o víkendu otevřeno 😀

zuzineckah
11. únor 2023

@daasqua tomu se říká rezignace. Ale pokud ti to vyhovuje a cítíš se dobře, tak proč ne😉

daasqua
12. únor 2023

@zuzineckah To není rezignace. Hybu a cvičím proto, aby bylo tělo zdravé. Mám 177cm a 60 kg, což mi nepřijde nijak tlusté, nahoře nosím 34/36 a dole 38. Jen jsem chtěla napsat, že důležitější je cítit se zdravé a dobře a nehonit se do únoru a únavy jen proto, že je někde špiček a manžel by kritizoval. Cvičení beru jako zpusob, jak být fit, ne na to, aby člověk vypadal jako IG star. Mělo by být příjemné. Vyhublou modelku bych ale bez filtru dělat nemohla, mám větší zadek a stehna, plus tu celulitidu, té jsem se dřív snažila zbavit, ale nic nefungovalo. Holt nenosim kraťasy s půlkou zadku venku 😀

sorboni30
autor
12. únor 2023

@daasqua ta Celulitida štve i mě, ale je to prej prostě hodně o vodě. Nemají se pít perlivé nápoje, ale jen čistá voda. No a já piju hodně Magnesii. Bez ní bych nebyla takže se Celulitida asi nezbavim nikdy 😃

sorboni30
autor
12. únor 2023

@alicie_k tu modelaci si budeš hradit sama nebo přes pojišťovnu? Já bych chtěla za rok kdy mi bude 40let jít do té mastektomie či jak se to jmenuje.. nechat si pak domodelovat prsa. Tam mě to zajímá 😉

llluckaaa
12. únor 2023

@daasqua @sorboni30 Holky, nezkousela jste na tu celulitidu střídat teplou a studenou sprchu? Mne přijde, ze se mi to zlepšilo. Abcas si davam i peeling, ten to taky dobre prokrvi.

daasqua
12. únor 2023

@sorboni30 Já piju jen normální vodu a čaje, celkem dost, ale nic 😀 Perlivé jsem nikdy moc nepila. Mám ji už od dětství. Jim vždy zdrave. Takže jsem radši "prozřela" a beru to jen jako estetický problém a ne jako středobod světa 🙂

daasqua
12. únor 2023

@llluckaaa Dřív jsem střídání vody zkoušela, plus masáže, lymfodrenáž, lymfo čaje, ale efekt minimální, na to jak jsem se dřela a štvalo me to :-/ Tak jsem to nechala být.

sorboni30
autor
12. únor 2023

@llluckaaa jedině asi cvičení vymakat nohy.. jedině kdy nejde vidět Celulitida je když jsem v létě opálená 😃

kacka1994
12. únor 2023

Cvičím tak 3-6x týdně 35-60min s fitfab (někdy sama ale na podobné brdo, nebo s trx), 1x týdně cvičení večer mimo domov, k tomu tak 1x týdně běh (někdy ne), ale stejně nejsem spoko s postavou.. nejsem schopná si hlídat jídlo, s dětmi jsem ve stresu a zajídám to, večer si dám ráda brambůrky a sladké vínko, málo pohybu celkově (procházky s nemocným tříleťákem a ročním dítětem) 🙄
No ale jinak cvičím za přítomnosti dětí, hold během toho utřu zadek, vynesu nočník, roztrhnu je od hádky... ale docela si zvykli, že máma cvičí a oni si musí hrát sami, když je cvičení delší, tak na konci je uplácím křupkami 😂 a taky pak mají za odměnu pohádku/písničky z youtube, na to se už těší 🙂 Vlastně mám ale pocit, že to je jediná účelná hodina z celého dne, takže cvičím vlastně vždy, pokud nic nemáme ten den, že nestíháme...

vikinkav
12. únor 2023

@daasqua jee tos mi pripomnela - ja mam taky sirsi stehna, zadek dost slusnej a v lete nosim presne kratasy, ze kterych mi ten zadek kouka - manzel je miluje 😂 Takze bych to nezatracovala. V lete jsem stravila hodne casu ve Spanelsku a tam zena s moji postavou je schopna vzit si tanga plavky. Mimochodem ja mam 70 kg, rozhodne k idealni postave mam po 3 detech hodne daleko.

gertha
13. únor 2023

Ahoj, skvělá otázka. Postavu řeším celý život 🙂 nejlepší postavu mám až s dětmi 🙂 mám systém běhání a chůzi s kočárkem, starší je ve škole. Když jsem měla jenom dceru, od jejího roku jsem začala poprvé v životě běhat. Třikrát týdně, večer. Teď mám dvě a čekám třetí, už jen vyklusávám. Z pravidla mám pohybová dvě venkovní kola denně, ráno si tak třikrát týdně s kočárkem výběhnu. A do toho kilometry chůze. Mám systém, že uvařím hned ráno, nebo večer a úklidím a tak, než jdu první kolo ven.

gertha
13. únor 2023

@llluckaaa je to skvělý a ještě používám různý peelingy na tělo, pak je člověk nádherně hladký.

gertha
13. únor 2023

Pak mám systém, že pedikúru si dělám jednou týdně, včetně rudých nehtů, ty nosím asi dvacet let. A nehty na rukou lakuji tak jednou za tři dny. U čištění zubů si dávám masku na dekolt a obličej a ráno se nalíčím asi za dvanáct minut. Každý den ráno si myju vlasy, je to můj celoživotní rituál 🙂

whocares
13. únor 2023

@blondynka400 Ahoj, hodně teď o EMS přemýšlím, mám je cestou z práce. Myslíš, že to tedy není vhodné bez kondice? Já jsem lenoch, jediný pravidelný pohyb, kterému se věnuju, jsou procházky, mám od druhého porodu navíc 15 kilo. Teď jsem změnila jídelníček a pomalu to leze dolů, ale nějakej pohyb by to k tomu určitě chtělo.

klaruskaholubinka
13. únor 2023

Chodíme u nás ve vesnici na silové cvičení dvakrát týdně, ale ve většině případech s dětmi. Hlídání nemam žádné takže čas pro sebe žádný. Když jsou děti nemocné tak hlida manzel abych mohla jít.

tereza0111
13. únor 2023

Doporucuju Youtube Lilli Sabri. Kratka cviceni zamerena na ruzne partie. Tech cviku tam ma strasne moc, takze to neni nuda. Nejkratsi na bricho jsou kolem 5 min, takze k tomu se dokopu i kdyz se mi nechce a cas se na to opravdu najde vzdycky. Kdyz mam vic casu, Vyhovuje mi ta rozfazovanost, protoze k 30 minutovemu uz mi prijde, ze preci nemam cas, ale tu 5 minutovku si dam nez jdu neco delat a fakt mi to mega pomohlo. Pak tam ma cca 15 minutovky na zadek a proste na vsechny mozne partie. Je skvela
Kdyz mam vic casu a "rozjedu" se, tak youtube Tabata. Dobry zabijak :D
Kdyz je pak doma manzel nebo o vikendu se snazim vybehnout ven, ale tam uz je to s tim donucenim se horsi...

gdpr
13. únor 2023

@sorboni30 ja som celkom spokojná, resp s tým kam moja postava smeruje, našťastie už nemusím chudnúť ale len spevniť telo... tento rok som začala cvičiť s trénerkou pravidelne 3x do týždňa + chodím behať boli týždne kedy aj každý deň inokedy len 1-2x pri deťoch sa mi nedarí ísť každý deň ale tak cvičenie mi zaberie takých 40-50min, beh takú hodinu vrátane strečingu pred a po. A každý deň sa snažím pre seba si vyhradiť takú hodinu-2, či už skôr vstanem aby som mala ten čas pre seba alebo idem neskôr spať podľa mňa je to veľmi dôležité a veľa ľudí to podceňuje

sorboni30
autor
13. únor 2023

@gertha Podle toho co píšeš si zivot hezky užíváš 😉 hezky se o sebe staráš, máš na sebe čas a to je pro mě skvělé !!! Já s kočárkem asi taky začnu, jen jak nám odhrnou chodníky a začne se normálně dát jezdit. Takto mám namoženou ruku z tlačení ve štěrku a sněhu až mě to štve a radši ji do kočárku nedám.. beru si z tebe příklad 😉 dekuju

fandysek_1
13. únor 2023

@sorboni30 1x týdně aquaaerobik, 2- 3x týdne cvičení na YouTube skupina growwithjo a prokládám to rotopedem.