Jakou roli hraje v denním rozvrhu vašich dětí televize?

stannerovi
11. únor 2015

Milé maminky, chtěla bych se vás zeptat, jak důležitou roli hraje televize v denním rozvrhu vašich dětí zvláště nyní v zimě, kdy nás často počasí donutí pobývat s dětmi v teple domova + jak vypadá denní režim vašeho dítěte?...Důvodem diskuze jsou především protichůdné teoretické názory jak na internetu, tak v mém okolí...Moc by mě zajímala praxe...Děkuji předem za příspěvky... 🙂

paracka
11. únor 2015

@stannerovi já synovi (rok a půl starý) pustím televizi dopoledne tak max na hodinku, stejně se moc nedívá protože lítá po bytě s hračkami a hrajeme si spolu, ale je tam puštěný dětský kanál. a odpoledne mu na youtube.com na počítači pustím nějakou pohádku a při té většinou v postýlce usne. takže já televizi nezatracuji, když je v rozumné míře tak mi příjde jako fajn pomocník

kajalka
11. únor 2015

20m dítě na tv nekouká vůbec.Nevidím v tom jediný přínos, mnohem víc mu dá čas se mnou a knížkama. Max. pustím z youtubu písničky, na který blbnem. A ven chodíme za každého pošasu, krom inverze.

mysonek
11. únor 2015

Malé je 16 měsíců a na televizi prakticky nekouká, ani jí přes den nemáme puštěnou. Asi před týdnem jsme poprvé vyzkoušeli večerníček, když dávali skřítka Racochejla tak koukala a líbil se jí, teď jsou broučci, ty jí nebaví, tak nekoukáme. U takhle malých dětí mi televize přijde zbytečná, raději čteme pohádky. Takže až budou dávat zase nějaký kreslený večerníček, tak bude koukat večer na něj, jinak ještě televizi pouštět nebudeme.

adypro
11. únor 2015

Malé je 16 měsíců a na televizi nekouká, ale nahrazuje to hodně you tube - pouštíme písničky. Také si pouští písničky hodně s babičkou, víc než bych si přála. Občas pustíme nějakého krtečka, stejně dlouho na nic koukat nevydrží, pár minut. Spíš ji baví písničky. Je to tím, že my na tv nekoukáme, tak k tomu nechceme vést ani dceru.

lv
11. únor 2015

Holky se dívají, na hezké pohádky jako Prasátko Pepina, Pošťák Pat, Matyska a Jaju, Mickey klubik, Vcelku Maju, Teo..chvíli dopoledne, chvíli odpoledne, když nejdeme ven. Někdy na decke písničky na YouTube /a debilni anglické, no počítání a tvary, barvy..a rozbalovani kinder vajec 😉 /. Cca od 20m. V rozumné míře mi to nevadí. Nedávají tomu přednost před hraním, pobytem venku, společně strávenými časem.

sunshine125
11. únor 2015

Dcera (budou ji 3) ma ted antibiotika a pohadky ma v pokojiku pustene temer cely den :/ u toho si tedy skladame puzzle,navleka koralky,kresli,stavi kostky,lego a po ocku kouka na masinku tomase,prasatko Pepu,mickeyho klubik... A nedavno se mnou rozklizela pribory z mycky a pocitala a napocitala do 9 . Ja koukala,protpze jsem ji ucila max do 5ti,takze nejaky prinos tam bude. V lete temer nekouka,protoze porad nekde litame.

audi1986
11. únor 2015

většinou po obědě pouštím něco na pc - výše zmíněné Prasátko Pepa, Traktor Tom apod., nechodí po obědě spinkat, když teda nikam nejedeme a neusne v autě, takže hezky v klidu sedí, tráví a odpočívá, zatímco já umyju nádobí apod.... večer si zapíná televizi manžel, nejčastěji na Simpsnovi, tak to bohužel rád sleduje i Filda... ale co třeba vůbec nechápu, tak jsem zaslechla, že ve školičkách i v těch soukromých jsou schopni dětem pustit Tv a nechat jim ji celé dopoledne zapnutou, tak to by mi vadilo hodně... jsem ráda, že tam kam chodí Filípek žádná televize není

lenkavd
11. únor 2015

U nás se občas taky kouká. Obvykle ráno a večer. Koukají taky na ty "hezké" a nebo i ty, co jim něco dají. Když na to nekoukají celé hodiny a vybírají se ty kvalitnější, nemyslím si, že je to problém, naopak. Obě dcery mluví krásně, mají fantazii, rozhodně to na ně špatný vliv nemá. Je vidět že o tom přemýšlejí, žejim to něco dá. Televizi berou jako běžnou součást života, ale jsou aktivity, které mají rozhodně radši (třeba jít ven, hrát různé hry a atd....)

shine2015
11. únor 2015

děti 3 a půl a 2 a půl...pohádky pouštíme ráno a odpoledne po spaní....nebo na večer, podle počasí....dma si stavíme z kostek, malujeme atd atd....ale! pokud je hnusne a prší, tak ano jdeme i do bazenu, hracího centra...ale tv mají zapnutou každý den snad....i kdyby na chvilku. upřímně řečeno pouze pohadky. Ted mají v oblibě Pingu, dříve to byla Maša a medved nebo peppa pig. někdy pustíme i zlatovásku nebo kouzelnou školku.....ale rozumně....a celkově si myslím, že každé dítě je radši, když se mu rodič věnuje než u tv.....a pokud až zase bude jaro vytahnete kolo, procházky, písek, hřiště atd....tak se rádo dítě vzdá tv.....a to samé v lete opékání atd....

Tv beru, pokud potřebuji neco udelat nebo je venku hnusně....a celkově se dmnívám, že děti nejsou ani hodnější ale ani zlobivejší...prostě v dnešní době TV k životu patří.....a pokud je rozumně používána, že dítě nesedí doma od rána od večera a venku krásně....tak proč ne. To samé tablet.....ale vše rozumně, věnovat se dítěti, ale ani mu nezakazovat a nevykládat, jak je to špatné.... 😉

milmic
11. únor 2015

Televizi doma nemáme vůbec.
Dětem pouštím pohádky na počítači - výběrové a bez reklam a jiných nesmyslů. 🙂 Většinou je nechám koukat jednou denně, třebas i delší chvíli, záleží, co si vyberou - když si dcerka vybere Lociku nebo Ledové království, tak je na dlouho, kratší pohádky se lehko zkrouhnou dřív. Ale pokud je horší počasí nebo jsou nemocné, tak jsem benevolenstnější. 🙂

stannerovi
autor
11. únor 2015

Moc vám všem děkuji za takové množství příspěvků a hlavně za vaše osobní zkušenosti, názory i inspiraci pro mě a snad i ostatní... 😉

marecekavendulka
11. únor 2015

televizi pres den zapinam jen na poledni zpravy na ct1 a pak vypinam. kluk ma povoleny pocitac na 2×30 minut denne(kouka na trolejbusy na YT). Vecer u nas televize jde zhruba od pul 6.,malej se diva jen na AZ kviz.Pak koukame uz jen my,dospeli. Vendulce ani tv a ani pocitac vubec neukazujem.

lrg
11. únor 2015

Televizi mám zapnutou skoro pořád pro sebe, jako takovou kulisu, dcera (2roky) si jí vůbec nevšímá. Zato u nás jede youtube, pouštím jí několikrát denně písničky a pohádky, ne proto, že bych se jí chtěla zbavit, ale hlavně proto, že máme velký problém s jídlem a alespoň takhle je chvíli v klidu a ochotná něco sníst. I když takhle malé dítě nevypadá u počítače zrovna moc dobře, nám to teda rozhodně neškodí, dcera ve 23 měs. umí základní barvy, zná texty písniček, které jí pouštím, skládá věty, začíná skloňovat atd......

yamdena
12. únor 2015

Syn 3 roky se dívá ráno a večer před spinkáním. Dovoluji jenom specializované dětské programy (např. déčko, duck tv nebo jim jam) nebo dvd a jen pohádky nebo seriály, kde není žádné násilí ani hádky (např. po večerníčku dávají hned dalmatíny a to přepínám okamžitě). Nejraději má krtečka, rákosníčka a barneyho. Podle našeho pediatra má mimořádnou slovní zásobu 🙂 ovšem každý den: hrajeme si s hračkami, zpíváme, věnujeme se kreativním zálibám (malování, lepení, stříhání nůžkami), jednou až dvakrát denně min. půl hodiny čteme pohádku, chodíme ven (ale ne za špatného počasí) a hrajeme pohybové hry i v bytě (na schovávanou, na honěnou, na letadlo). Společně uklízíme, vaříme, pereme. Syn by se někdy díval na televizi i celý den (i když ji má často jako kulisu a hraje si), takže ráno televizi vypínám od zdroje a zapojuji až na večerníček.

lucka662006
12. únor 2015

Dcera 3 roky se diva pouze na vecernicek. TV jako kulisu, kdyz mam u sebe dite, nechapu. Jaky prinos? Navyky z detstvi zustavaji po cely zivot. Dite by si podle meho melo pri kazde prilezitosti kontaktne hrat s rodicem ebo sourozencem.

sunshine125
12. únor 2015

@lucka662006 ja mám taky TV jako kulisu a nevím co je na tom špatného. Kontaktně si s děckem hraje asi každá matka,některá více,některá méně. Jestli u toho běží telka nebo radio je celkem jedno,ne? Dcera si hraje většinu dne sama,když si chce hrát se mnou ,tak si s ní hraju. Nevim jakou v tom hraje roly kulisa v podobe televize...

polaks
12. únor 2015

Keď sú deti choré,je u nás TV zapnutá s detským programom celý deň,nieže by na ňu celý deň niekto pozaral,skôr to používam ako pomôcku ako udržať kašlajúce dieťa s teplotou na mieste..pretože v posteli ich neudržím,tak aspoň v obývaku u telky chvíľkami..Prostredný syn je ale maniak,keby som ho nechala pred telkou celý deň,tak tam bude celý deň sedieť,takže v období zdravia u nás ide telka pre deti večer od šiestej,o siedmej majú večeru,kúpanie a potom čítam rozprávku a o 20:00 už chlapci spia.
Čo sa týka internetu tak chlapci majú ešte zakázané,max na youtube im púšťam pesničky.Dcéra 8r.,má povolené pol hodinu,ale má o to záujem tak dva dni v týždni a to si zapne nejaké tie obliekacie hry.Chlapci sa cez deň spolu hrajú,občas ma k tomu potrebujú,občas si ma ani nevšimnú.
@stannerovi

eva267
12. únor 2015

U nás běží pohádky večer mezi první a druhou večeří. Ne každý den, ale podle toho, jak je dcera unavená a pokud si nechce hrát. Oblíbené jsou: Krtek, Tom a Jerry, Jája a Pája. Máme to nahrané na DVD, takže na klasické TV vysílání nekouká.

latkovkybrno
12. únor 2015

Telku doma nemáme, občas pouštím pohádky nebo písničky na počítači. Máme doma jen jeden, žádné notebooky apod. Jeden pevný počítač. Dopoledne jsme hodně venku, někdy i odpoledne. Pohádky pouštím podle potřeby, někdy pustím jen na požádání syna 2*7 min pohádky a někdy, když dcerka spí a nechci, aby řádil + chci něco poklidit, pustím mu i na 45min něco. Podobně jako píše @milmic.
Telku ani pořídit nechceme, neplánujeme.
Jinak denní režim je takový, že vstaneme všichni, klasika - snídaně, zoubky apod a pak se hned oblékáme a jdeme často ven a domů dojdeme až na oběd. Pak se syn nají, dcerka někdy spí ještě v kočárku a syn jde spinkat a spí asi 2hod, ona se mezitím probere.. Jakmile se on probudí ona často chce zase spát, takže ji uložím, jemu dám svačinu a pak si s ním kreslím, lepím apod, prostě čas jen na něho.. Pak většinou chodí z práce muž a to je jeho čas, chodívají společně všichni ven a já jsem doma a buď relaxuju, čtu, čučím na MK nebo si dám v klidu sprchu, vyžehlím, uklidím apod.. Vaříme večer když usnou na 2 dny dopředu a peču většinou se synem, když dcerka spí. Asi nic zvláštního, klasický stereotyp jako všude 🙂

marca22
12. únor 2015

Tak u nás běží tv jako tichá zvuková kulisa,sem tam jim pustíme pohádku když se nudí a nic jiného je nebaví,teď mají hodně rádi hudební kanál a tancujou,tak ten pouštíme docela často,jinak víkendové ranní pohádky,jinak se nějak ani nedívají,nemají o to zájem,ale mám dvojčata a hrají si spolu v pokojíku,tam tv nemají. Ani na večerníček se nedívají,ani nevím v kolik ho dávají,celé odpoledne až do večera si hrajeme,nebo když je hezky tak jsme venku,po koupání a večeři jim přečtu pohádku a to je u nás takovej večerníček. Když nezapnu tv celej den vůbec tak si ani nevšimnou.

stannerovi
autor
12. únor 2015

Jsem moc ráda, že se tu rozvíjí debata i s protichůdnými názory, je perfektní, že se se mnou i s ostatními chcete podělit o své zkušenosti, vůbec jsem nečekala, že se nám ta diskuze takto rozroste,nádhera,moc děkuji všem a jen tak dál🙂

lenisek12
5. bře 2015
Uživatel lenisek12 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lenisek12.

my koukame spis na youtube - prijdou mi lepsi stary pohadky jako arabela nez treba ty hloupy kresleny postavicky

konidana
23. bře 2015

Když jsme doma, tak u nás děti koukají celkem pravidelně a na můj vkus docela často. Ráno cca 20 min na probuzení(naučila jsem je to, protože brzy vstávaly, a já chtěla mít ještě klid, a už se toho asi nezbaví 😠 ) a pak večerníček. Odpoledne si dcera občas (ne denně) pustí Déčko - kouzelnou školku, vyrábění, soutěžní pořady. Synek spíš pohádku na DVD. Ale tohle vetšinou přes zimu, teď na jaře už jsou většinou venku. A o víkendu studio kamarád, ale také jen přes zimu, jinak většinu roku jsme na celé víkendy venku v přírodě, kde televize naštěstí není. Dokud nechodily do školky, od 1 roku koukaly denně cca 30min - 2h na DVD většinou na polední klid.