Kroužky s malými dětmi. Chodíte?

marketanovakova14
16. únor 2023

Ahoj maminky, mám dnes asi nějakou horší náladu a tak si "nevážím" ani volnočasových aktivit. Mám malou 10 měsíců a chodíme na 2-3 kroužky týdně, kvůli dceři, aby byla mezi dětmi a na přání manžela. Nevím, jestli je to tím, že je zima, ale nějak mě to vysiluje. Mám pocit, že dceru tisíckrát za den oblékám (přebalování i na ven), dávám do auta, do kočárku, někam balím a vybaluji. Do toho dát ji najíst, načasovat k tomu spánek (což se nám nedaří). A domácnost stojí. Z podobného důvodu se ani ne moc ráda domlouvám s kamarádkama. Asi mi momentálně stačí být sama s dcerou a doma. Tak bych si ráda poslechla i jiné názory a třeba se nad tím zamyslela i z jiné strany. Co vy? Chodíte? A rády?

marketanovakova14
autor
17. únor 2023

@rencinka87 Ano, zapomněla jsem napsat, že dcera je velmi společenská a nebojácná. Když vidí děti, tak se většinou za nimi hned rozleze a něco jim žvatlá, takže si myslím, že pro ni je to přínos. Manžel to myslel hlavně tak, aby byla mezi dětma, aby viděla, co v rámci pohybu dělají a třeba začala lézt/sedět/chodit atd. 1x týdně má plavání, 2x takové takové cvičení/písničky atd.
Ale je pravda, že jak tu zaznívají dlouhé procházky s kočárkem, tak na ty my skrz kroužky a to, že se snažím stihnout i starost o domácnost čas nemáme. A je to pak znát na spánku dcery. Je velký nespavec a jen v jedoucím kočárku vydrží spát o něco déle. I já mám pak pocit, že přicházím o jediný pohyb, kterým mám já, když s kočárkem nejdu.
Děkuji, uklidnily jsme mě, že ne jenom já to vidím jako časově náročné.

llluckaaa
17. únor 2023

Tak já jsem i s takto malými dětmi chodila, ale stačilo mi jednou týdne. Na plavání by mě teda nikdo nedostal, to mi stačí si představit a mám osypky. A asi teda záleží, na jaký kroužek kdo chodí, protože naše děti to bavilo i jim to něco dávalo. Ale zarazila jsem se při slovech “na prani manžela”. Já bych se ohlizela především na svá prani a pokud by mě ty kroužky omezovaly nebo byly nepříjemné, tak bych se na to vybodla.

rencinka87
17. únor 2023

@marketanovakova14 zasadni proste je, abys byla v pohode ty a dcera. Nerikam, ze manzel nema co mluvit do vychovy sve dcery, ale na druhou stranu predpokladam, ze ty jsi s ni vetsinu casu a manzel je v praci, takze co se tyka techhle aktivit, tak by to melo byt zejmena na tvem posouzeni, jak to vyhovuje tobe, jak male, jak ji to ovlivnuje spani.

e_v_k_a83
17. únor 2023

@marketanovakova14 Bylo toho řečeno hodně. Já jen si myslím, že nejdůležitější na tom všem bude, aby případně ta potřeba jít na kroužky vycházela buď z evidentnich potřeb dítěte a nebo nějak rozumného uvážení maminky,ta dítě zná nejlépe. A ne, že manžel chce😁, ti chlapi jako co řeší. Řekni mu, že si přeješ ať on chodí 3x týdne do fitka...
Samozřejmě, že musíš i ty být s programem v pohodě. Je to vysílající takový kolotoč a já si osobně myslím, že to ani dítěti nesvědčí. Furt v "poklusu" nekde+ty běžné věci jako jídlo, spánek... a dítě může být ve výsledku pozdeji roztekanejsi.

maxulekapcule
18. únor 2023

@marketanovakova14 Já to mám asi jinak, co bych za to dala 🤣 Syn, 14 měsíců, chodíme 1x týdně plavat. A přijdei to málo. S mladsim jsem ještě 2x týdně jezdila cvičit, v pondělí a středy, každý ten den jinam. Jenže teď chodím do prace, a čas mi to neumožňuje ( s prvním synem jsem chodila taky, ale byla jinak časově náročná). S prvním jsem chodila mezi děti už od dvou měsíců a je úžasne samostatný, dokáže si zařídit , navazuje skvělé vztahy, komunikaci. Ale já jsem živel, a musím být pořád někde 🤣 ikdyz ti rozumím, teď v zimě jsem taky pohodlnější a to oblíkání taky nesnáším

markves83
18. únor 2023

@marketanovakova14 No mě to tedy připadá úplně zbytečné my zatím nechodíme na žádný a myslím si že to malé opravdu nechybí jednak má sourozence a také to není úplně levná záležitost Na jaře budeme asi zkoušet plavání Byla bych ráda kdyby měla ráda vodu U starší to byl docela boj ještě dlouho Taky pracuju tak nemám moc čas Časem asi nějaké zpívání

teate
18. únor 2023

Na tohle (pro mě spíše) “setkávání matek” jsem nikdy nechodila. Naše holka začala chodit na dva kroužky ve třech letech a chodila rovnou sama. Když byla malá, kolem 10 mešíců, tak chodila na plavání. S taťkou. Druhá ani to ne. Plavou tam nechuťárny a nudle a fuj, první z toho byla vždycky jenom nemocná. Ven chodíme na hřiště (i v zimě) nebo na procházky s jinýma dětma

evolf
18. únor 2023
konidana
20. únor 2023

@marketanovakova14 dlouhé procházky s kočárem se spícím dítětem bych si nikdy nenechala vzít, to byl můj jediný relax