Kroužky u malých dětí. Jak to máte u dětí kolem 5 let?

clarres
14. zář 2020

Maminky chci se zeptat jak to máte s kroužky u malých dětí kolem 5 let? Ve školce jsou některe děti co mají na každý den již v předškolním věku nějaký kroužek - odpolední aktivitu napr. hasičský, tancování, fotbal, hru na flétnu, skauta atd. Naše děti do žádného kroužku nechtějí, bojí se, když jsem dceru chtěla přihlásit do kroužku tancování tak i plakala...co vaše děti a kroužky? U nás zřejmě postačí jen skolka-🙂

petaov
15. zář 2020

Asi i záleží, o jaký kroužek by šlo. Syn chtěl hrát fotbal a tam byl nábor až od 6 let, takže dříve nic neměl. Pohybu měl venku dost. Mladší syn projevuje zájem o hraní na flétnu, ale tam je myslím taky ten nástup až od 6 let, takže počkáme, není kam spěchat.

elinka89
15. zář 2020

Pětiletá dcera začala letos 2x týdně chodit na fotbal. Já měla představu nějakého tancování, gymnastiku nebo tak něco. Možná nějaký hudební nástroj. Ale ne, naše holčička chce prostě běhat za merunou. Kroužek si vybrala sama, baví jí to, těší se tam.

versatilka
15. zář 2020

moje děti chtěly, tak chodily po školce na 4 kroužky (aj, sbor, sokol, plavání), jediné plavání bylo v mé režii, jinak si všechno vybraly samy. Kdyby mohly, mají k tomu ještě fotbal, tanečky a vaření :D ale to už bych si mohla jít hodit mašli..

g_m
15. zář 2020

Dělejte to podle sebe! Dcera bude mít 4 roky a bude chodit na plavání a ve školce na angličtinu. Je pohybově šikovná, tak příští rok chci, ať zkusí nějaký sport a nechám na ní, jestli bude chtít nebo ji to bude bavit. Já jsem jako dítě do žádného kroužku nechodila a dost mě to mrzelo, až jsem se pak sama na střední přihlásila do karate a bylo to boží.

alcar
15. zář 2020

Krouzky jsou beznou soucasti dcerinneho volneho casu. V podstate uz od roka jsem s ni chodila do plavani ci do hraciho krouzku pro maminky s batolatky. Ted chodi do prvni tridy a ma v pondeli plavani, v utery gymnastiku, ve ctvrtek chce chodit do fotbalu (protoze tam chodi vsechny jeji kamaradky ze skoly). A v zime k tomu jeste ve stredu pribude lyzovani (ale to je vzhledem ke snehovym podminkam asi jen 8x). V ramci druziny bude mit od rijna jeste vytvarny krouzek, ale to ji casove nic neudela, takze to uplne jako krouzek nevnimam. ALE tohle vsechno ji strasne bavi a chodi tam rada! Kdyby to tak nebylo a ja na ni videla, ze tam chodit nechce, tak to zkrouhnem. A navic jeste uvidime, jak to bude zvladat se skolou. Zatim stihame probirat ucivo bud pred krouzkem nebo po krouzku.
Je to hrozne individualni. Zalezi, jakym zpusobem je zalozena rodina, jestli do toho chteji dat i kus sveho casu (protoze u malych deti je to i o tom je tam vozit ci vodit), zda maji cas a zda to jejich dite zvladne.
Jednou jsem se tu nekde v diskuzi zminila, ze plavani ma dcera v pondeli od 18-19 a nektere maminy si tukaly na celo, ze u prvnacka to je sileny cas a ze uz by tou dobou melo byt dite v posteli. No u nas ne. My prijedem kolem osme vecer (veceri sni behem zpatecni cesty v aute), sprchovat uz se nemusi, ukoly uz ma udelane pred plavanim, tak jdem rovnou do postele a cteme pohadku. Kolem 21 uz spi. Nevidim v tom zadny problem.

marketanova
24. zář 2020

Je to doste náročné a individuální, u nás vedou cizí jazyky, aj a nj a obrázkové knihy.

20190418
24. zář 2020

Nemyslím, že je to nutné, aby děti krouzek mely...nicméně já osobně jsem chtěla, aby se syn pořádně vyblbnul. Skolka konci v pět a kdyz si da po obede dvacet, tak pak má hodně energie...takze ma nakonec kroužky tri 🙂 jednou týdně sokol, jednou fotbal a jednou kreslení. To kreslení ho hodne baví, fotbal taky, sokol uz tolik ne, ale tak si říkám, že teď na zimu, kdyz uz ho kvuli tme nestihnu večer utahat, se to bude hodit. Extra nadšený není, ale jde tam a pak ho to tam bavi...kdyby se hodne vzpouzel, tak ho na sílu nutit nebudu, ale zas při prvním odporu taky nemá smysl ustupovat. Kdyby bylo po jeho tak volny čas tráví koukanim na YouTube, takze tak 🙂

marketanova
1. říj 2020

Dobrý den, já jsem pro kroužek, ale myslím, že je dobré používat doma i vzdělávací knížky a stavebnice. Děti jsou hodně vnímavý a pomáhá to v rozvoji.