Kurz bruslení ve 3,5 letech. Daly byste své dítě v tomto věku?

15. led 2024

Ahoj maminky,

daly byste své děti ve 3,5 letech ve školce na kurz bruslení? Pořád váhám, jestli nebude lepší počkat na příští rok. Naše holka je na sebe opatrné už od malička. Na bruslích nikdy nestála. Jaké máte své zkušenosti? Děkuji.

e_lys88
15. led 2024

Já teď řešila, to stejné, ale syn je teda o rok starší. Nicméně, bruslení odmítal. Vyzkoušel jednou a sám řekl, že mu to nejde a nechce chodit. Jinak je fyzicky nadaný, ale tohle mi přijde celkově brzy. Sama bruslím a nohy mě bolí vždycky. Určitě později zase zkusíme.

barmil
15. led 2024

Syn bruslí od 2 let, letos už sám na normálních bruslích, kdyby ta možnost byla, určitě ho tam dám.

Rozdíl mezi dětmi, co chodí na kurzy a těmi, co nechodí, je na ledu hned vidět.

gdpr
15. led 2024

Moja zacala chodiť až v 4 1x do týždňa 50min. A veľmi ju to bavilo a dala by som aj skôr keby sa dalo ale mladšie deti nebrali.

pilzzee
15. led 2024

Podle me spis zalezi na tom, jak moc zvlada poslouchat ostatni autority a delat to, co se po ni chce. Treba nas syn (taky 3,5) by tam akorat delal kraviny, ale dokazu si predstavit deti (asi hlavne holcicky), ktery by to v pohode daly.

rozitta
15. led 2024

Pokud by to bylo zdarma v rámci školky tak bych ji tam dala. Pokud by za to chtěli peníze tak je to zbytečnost bez které se určitě obejde. Syn má sedm, bruslit začal letos, na ledě stál 4x po 90 minutách a už bruslí stejně jako děti, co bruslí už mnohem delší dobu.

zuzkasim
15. led 2024

A chce? Měla už možnost jít s váma, někoho vidět a projevila zájem? Naše děti zájem měly, chodili, ale my jsme s nimi taky chodili, takže zcela jiná situace. Pokud dítě samo zájem nemá, počkala bych. Jako názor, že když je to zdarma, dítě tam vrzneme, ať se mu věnují, mi úplně sympatický nepřijde.

cilkat
15. led 2024

"je na sebe opatrná" - a bojí se? .. od ohlídání bezepčnosti je na lekci přece trenér, ne? Ale pro dítě, které se bude celou dobu zoufale držet hrazení a bát udělat samostatný krok je to spíš za trest.
Jinak starší stál poprvé na bruslích teď v osmi a je ten případ, co se bojí. Ale teď už to bere jako výzvu a... no... maj ty opírací hrazdičky, že... Prakticky se nepohnul z místa, ale za celou dobu nespadl.
Mladší na nich stál poprvé ve 4,5 a nestál. Prostě ani s hrazdičkou nestál. Naprosto odmítl akceptovat nějaké 'držet nohy takle' a válel se celou dobu. Nestál ani ve chvíli, kdy jsme ho držela.

vikinkav
15. led 2024

Ja jsem pro domluvu s ditetem a obecne je davam na ruzne sporty o trochu pozdeji, krome tedy nejakeho vsestranneho Sokola ci atletiky - brusleni na lede klidne v 5, lyze v 6, nevim proc “trapit” 3 lete dite, ktere z toho nema rozum. Vzdy se ptam a potom az je prihlasim. Znam svoje deti, kdyby to bylo na silu, tak s dcerou nikdo nehne 😄

izz76
16. led 2024

Záleží na tom jak je sikovna. Jedna z mých dcer zvládal bruslení od 3let,začínala teda na inlainech,až pak šla na led. Mladší dcera by to ve 3letech nedela..

autor
16. led 2024

Děkuji všem za reakce. Dneska dojedeme koupit brusle a tenhle týden budeme zkoušet na ledě spolu s ní. Pak se rozhodnu, jestli kurz ano nebo ne. Když se jí zeptám, tak samozřejmě chce chodit, ale ví prd, co to obnáší 😀 Jednou spadne na zadek a brusle půjdou k ledu 😀 Navíc když jsem viděla neteř, která byla jako předškolák, jak se vláčí s tím těžkým kufrem plným bruslí, pití a já nevím, čeho všeho ještě, tak bych nejradši jezdila s ní. Jenže to bohužel nejde kvůli mladšímu dítěti.

nikitka2323
18. led 2024

Pokud bude chtit a nebat se tak rozhodne!

felis
20. led 2024

Ahoj, vyrostla jsem u Máchova jezera. Tam se děti rodí s bruslemi na nohou a blánami mezi prsty 🤣🤣🤣
Na bruslích jsem stala poprvé, když mi byly dva roky, na lyžích taky. Záleží jestli vy bruslíte. U nas krom mamky bruslili tata i sourozenci. Pokud to mate podobně, tak bych neváhala, protože chvala tem, co to za Tebe nekdo dítě naučí a vy prijdete k hotovému 😁. Je to taky skvělá průprava do života: koordinace, respekt a v neposlední řadě i samostatnost.

mischel117
21. led 2024

Dcera začala s námi chodí na veřejné bruslení,když ji byly 2roky. Později začala hrát i hokej. Teď má 6 let a jezdí jak drak. S hokeje jsme ji stáhli. Vzala bych malou na veřejné bruslení a vidíte jak se jí tam bude líbit.