Od kdy začalo bavit vaše děti skládat puzzle?

kackapospi
2. led 2016
Od kdy začalo bavit vaše děti skládat puzzle (takové ty větší dílky a kolem 25 dílků) a bez pomoci je pak složilo skoro celé?
drzticka81
2. led 2016
tak myslim, ze mezi druhym a tretim rokem 🙂))
korin
2. led 2016
Takřka čtyřletý syn toho není schopen dosud, i když kdo ví, třeba ho to jen nebaví 😃 Kamarádčina dvouletá holčička poskládá i složitější.
kvakuska
2. led 2016
@kackapospi dcera (2r5m) skládá 5x5dílků, samozřejmě vetší dílky, nejlépe z pěnového materiálu ... i nové puzzle skládá jako kdyby už to měla několikrát ozkoušené ... ale složitější jí zatím dávát nebudu, dostala 2 puzzlíkové knížky na vánoce, tak ji nechám ať si je užije ... teď ji nejvíc baví vysypat z té knížky všech 5 obrázků (tj. celkem 125 dílků), všechny dílky smíchat, potom si to všechno podle barvy na zadní straně dílků rozdělí na 5 hromádek a potom konečně z každé barvy poskládá do knížky obrázek 🙂
mariti
2. led 2016
Synovi je 2,5 let a už ho to baví. Dokonce velmi. K vánocům dostal sadu 4 puzzle různé obtížnosti a každý den si skládá, je to nejoblíbenější dárek. S těmi složitějšími mu někdy pomáháme. Taky bych začala těmi velkými pěnovými.
elielizabeth
2. led 2016
Dcerku chytlo skládání ve dvou a půl letech. Vysvětlili jsme ji, jak to musí hledat podle předlohy a skládala a skládala. Začínala na cca 25 dílcích a teď už zvládá přes těch 60. Puzzle už si vybírá sama a má jich kupu. Syn má dva roky a zvládá pěnové puzzle a to jen žužlat a dávat okolo krku, takže opravdu záleží na daném dítěti 😃
sapinek
2. led 2016
Dcerka má dva roky a dva měsíce a skládá ráda 🙂 sama složí takové velké (má 15 dílků), ale má i s víc dílky a s tím ji pomáhám (hrajem si, že jí radí hračky - dávají dílky poblíž toho, kde mají být, případně poradí, že má dílek otočit)
baraz
2. led 2016
dcera sama da 50dilku, 90 s pomoci
kami1984
2. led 2016
Záleží na dítěti.jeho zájmech..syn ma 4.5let a puzzle nikdy nesložil. Nebaví ho to,nevidí v tom tu činnost. Raději rozebírá, řeže,skáče. Druhý syn jednoduché o 4dilcích už rovná k sobě😉 sice bez ladu a skladu,ale tohle jsem u jeho brášky nezažila.
levandulela
3. led 2016
Uživatel levandulela je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od levandulela.
Já jsem nechávala teď dělat neteři (3,5) a synovcovi (4,5) k vánocům fotopuzzle. A oba z toho byli nadšeni, ale malá potřebovala ještě pomoc od dospělého a malej to zvládnul uz celé sám 🙂
tulikiss
3. led 2016
od dvou let dcera nedela temer nic jineho nez ze sklada, sedi slozi, vysype a jede od znova. vydrzi tak klidne byt dve hodiny v klidu 😃
konidana
4. únor 2016
úplně sami až mezi 4. a 6. rokem. Dřív na žádné klidné hry bez asistence dospělých nebyla šance.

Sem začni psát odpověď...

Odešli