Plavání se školou - týdenní kurz. Co dáváte dětem s sebou?

teryem
23. lis 2022

Dobrý den. Syn má jet za pár dní na týdenní kurz plavání. Že jsem z toho na prášky, řešit netřeba. Vy, kterým děti jezdí též na takové intenzivní kurzy, co jim dáváte s sebou? Aby toho měl dost, ale ne málo. Nějaké vychytávky . Ještě k tomu je zima, nevím jestli stačí zateplené kalhoty, nebo jestli celé oteplovacky, jestli normální boty, nebo sněhule.. už mě samotný zájezd stal několik tisíc, spousta věcí se ještě musí dokoupit..jako teď před Vánoci pecka v týhle době.. 🙄 předem děkuji za tipy

konidana
23. lis 2022

@teryem syn byl myslím někdy koncem října nebo také listopad. ve 4.třídě. Normálně jedny pohorky nebo jiné celoroční boty, max nějaké rezervní tenisky, kalhoty jedny zateplené nebo oteplováky, a další jen třeba dvoje tepláky, hlavně aspoň 2 čepice(1náhradní), asi i rukavice aspoň tenké.

teryem
autor
23. lis 2022

@konidana děkuji.. kolik jste dávala osusek? A zvlášť do bazénu a zvlášť na pokoje? Sprcháč i do bazénu? Nějaký spesl pytlík na plavky mokré? Budou chodit dvakrát denně, a vůbec si nejsem jistá, že bude schopen nějak oddělit mokré od suchého a podobně..chjo.. nechápu, že nemůžou jezdit normálně na den, jako jsme jezdili my 😒

konidana
23. lis 2022

@teryem Myslím, že měl jednu osušku a jeden ručník, Tu osušku měl rychleschnoucí, ručník normální. Batůžek, igelitku (nebo víc). Sprcháč jeden, stejně ho ani nevybalil😂

konidana
23. lis 2022

@teryem taky záleží kam jedou, někam na hory, kde bude možná sníh, bych místo tenisek dala sněhule.

veruuu_kubesovic
23. lis 2022

@teryem
A seznam jste nedostali? Oblečení na ven a boty jaké nosí teď, náhradní zateplené kalhoty a boty, dostatek ponožek či punčocháčů, spodni pradlo, pyzamo, obleceni na pokoj, osuska, rucnik, malý sprchac a sampon, igelitka na mokré věci...
A trochu mu věř 😉 mám 8letou, která bude mít v prosinci plavání se školou, taky mi není po chuti, že týden před Vánoci jim to začíná, po celou zimu, ale hold to tak mají naplanovano, tak to nějak přežije...

j.a.n.i
23. lis 2022

@teryem moc to hrotis, stejně bude chodit celou dobu v jednom 😁

teryem
autor
23. lis 2022

@veruuu_kubesovic u holčiček to bývá většinou v pohodě, aspoň poslouchají, když jim mámy říkají na co co mají a kde 😃 a seznam jen takový zhruba, jako oblečení, vybavení na plavání atd..ale jak s tím nemám zkušenosti, tak nevím..nechci mu toho dávat moc, aby se v tom vyznal, a zase nechci aby měl málo a pak koukal jak péro z gauče 😃

teryem
autor
23. lis 2022

@j.a.n.i asi jo, jsem planovacka a mám ráda věci uspořádané a snažím se být na vše připravená..no nahatej nepojede, jen chci aby měl vše a byl na vše připravenej 🙂

teryem
autor
23. lis 2022

@konidana na hory nejedou ale počasí neovlivním nikde..uvidíme, jaká bude předpověď těsně před no .. třeba bude 15 jako loni a bude klid 😃

konidana
23. lis 2022

@teryem u nas byl nejvetsi problem cepice. Plavecka. Neb ji mit museli a chlapec jaksi nechtel. Zadnou. Ani gumovou. Ani textilni. Ani ji dat do kufru😂😂😂 Jo a musela bejt pres cele celo podepsana jmenem , aby bylo videt🙄😅

veruuu_kubesovic
23. lis 2022

@teryem poslouchají? Tak ta moje žije s hlavou v oblacích, všechno ví, vždyť je druhacka a pokud ji to 10x nepřipomíná tak vůbec nemá tušení, co po ní chci...
Navíc jako diabeticka, to má při plavání složitější než zdravé děti, takže očekávám, že zapomene či ztratí, kde co...
A mě teda plánování děsí, ono to nějak dopadne 😅

teryem
autor
23. lis 2022

@konidana tak o té nám nikdo nic neříkal😃 ale leccos by vyřešila..budou chodit dvakrát denně, do bazénu, ven na oběd a zase zpět, takže by nemuseli mít věčně mokrou hlavu..

zelenaesmolda
23. lis 2022

@teryem
na bazenech byvaji feny na vlasy

teryem
autor
23. lis 2022

@zelenaesmolda opravdu? 🤔

kupi
23. lis 2022

Syn byl letos i loni (ve třetí a čtvrté třídě) a pokaždé si to užil, dávala jsem v podstatě vše dle seznamu co dostali a dobře polovinu věcí vůbec nepoužil. Koupaci čepici měli povinnou. Osusku měl jednu (z Decathlonu), na pokoji měli k dispozici klasické hotelové. S těma oteplovackama a snehulema je to těžké, záleží na předpovědi.

zelenaesmolda
23. lis 2022

@kupi
me by zajimalo na zaklade ceho maji povinnou koupaci cepici?neznam verejny bazen ve kterem by se to vyzadovalo po beznych navstevnicich takze proc po detech?

j.a.n.i
23. lis 2022

@zelenaesmolda aby byly na co napsat ty jmena...

zelenaesmolda
23. lis 2022

@j.a.n.i
to ma logiku

teryem
autor
24. lis 2022

@kupi děkuji..já jsem nad ní přemýšlela, nad tou rychleschnoucí osuskou, ale ona nová nefunguje, nesaje.. takže na tu prdím .a s oteplovackama holt budeme muset počkat na předpověď..

andelka
27. lis 2022

Nemáme týdenní kurz, chodíme 1, teď 2x týdně na plavání. Osuška bych dala rychleschnoucí. Čepici gumovou. Je to jednak proto,že pak nemají tolik mokré vlasy ( ano,na bazénech bývají fény,ale my třeba máme obvykle kolem 18 holčiček a fénu je tam 5. Fenujeme tři učitelky a trvá to skoro půl hodiny) , jednak že jim v bazénu pak nevadí mokré vlasy kolem obličeje. Je to prostě lepší.

ester_ka
27. lis 2022

@zelenaesmolda koupací čepice je povinná kvůli padání vlasů a možnému ucpání filtrů... netřeba gumová, stačí z Decathlonu látková, lépe se nasazuje a netahá za vlasy... látková ovšem nechrání před vodou

ester_ka
27. lis 2022

@teryem my měli seznam oblečení, zimní kalhoty jsme dali jedny, spíš víc tepláků na vnitřní aktivity, ručník měli na hotelu, s sebou jeden k bazénu, plavky do pytlíku... tři trička, dvě mikiny, troje tepláky, patero spodní prádlo a ponožky, jedno pyžamo, jedny kalhoty a bundu, čepici, dvoje rukavice, plavky, čepice do vody... osmiletí jsou už šikovní, zvládne to líp než čekáš 😉

teryem
autor
27. lis 2022

@ester_ka já to vím..ale beztak mám strach 😃a děkuji za podrobný seznam... 👍😊 Už se to blíží, a já začínám panikařit 😃

j.a.n.i
27. lis 2022

@ester_ka A to jako vlasy detem padaji jen když jsou na kurzu se školou a když jsou s rodici, tak ne? To je trošku divny, ne.

zelenaesmolda
28. lis 2022

@ester_ka to je blbost protoze pro verejnost rozhodne koupaci cepice povinna neni.Ze by vlasy padaly jenom detem na kurzu?

ester_ka
28. lis 2022

@j.a.n.i
@zelenaesmolda neříkám, že je to logické, jen takto má škola požadavek od plavečáku ve smlouvě 🤷🏻‍♀️

hojda
28. lis 2022

Zimní oblečení i boty, pro případ, že napadne sníh. Chodili pak normálně ven i do sněhu se koulovat a bobovat (bylo to na Šumavě). Dobrý byl i župan(hodně se teď šetří kvůli drahým energiím, tak bych čekala, že bude všude chladněji). a termoska (načepovali si teplý čaj u snídaně). Dávala jsem i vlastní menší fén a prý se hodil. Osušky jsem dávala dvě, protože chodili plavat dopoledne i odpoledne, tak aby byla suchá, těžko člověk odhadne, jak tam budou mít prostor na sušení v pokojích, nebo v nějaké sušárně, když jich bude tolik.

ester_ka
28. lis 2022

@teryem a ještě dobrá rada - vše podepsat, včetně třeba brýlí na plavání, čepice... děti tam budou mít všechny stejné, tak ať se dohledá...a pokud je možnost, ostříhat syna na krátko, odpadne problém se sušením vlasů 😄

j.a.n.i
28. lis 2022

@ester_ka A když pujde s mokrýma, tak taky odpadne problem se susenim...

teryem
autor
28. lis 2022

@ester_ka jo podepsat máme v papírech 😃 to se upisu 😃 děkuji za cenné rady ...je vystrihanej, tak snad mu na vysušení bude stačit chvilka.. župan mu dám, ale jestli ho s sebou bude muset mít do bazénu, tak to nevím, do jakeho batohu mu to narvu 😃