Školka pro rusky a německy hovořící 5leté dítě.

nataliekunc
21. únor 2020

Dobrý den,
neporadíte mi někdo, jak vyřešit nás měnší problém? Bratr má chlapečka (5let), který žije se svou matkou v Rusku. Mluví tedy plynně rusky a zároveň ale umí od bratra německy, jelikož pocházíme z Německa. Problém je ale v tom, že chlapeček jezdí za svým otcem 2x-4x za půl roku sem do ČR vždy tak na 14 dní až měsíc. Chtěli jsme ho tedy umístit do nějaké německé školky, ať nevypadne z kolektivu a hlavně ať procvičuje němčinu, ale nikde nás na takové krátké termíny nechtějí vzít. Nevíte o nějakém jiném řešení?

Děkuji

merope
21. únor 2020

Tak 2,5 měsíce z půl roku, to je přesně polovina docházky. Nedá se tedy říct, že cca půl času je tady v ČR a půl času v Rusku? Ono takhle 2-4x za půl roku a na 14 dní až měsíc vypadá od pohledu jako málo. Takže kdo si to nespočítá, může to brát, že tam bude chodit jen občas. Ale ono je to dost - dost dětí je pořád nemocných a do školky v konečném důsledku chodí ještě méně.

konidana
22. únor 2020

@nataliekunc v dejvicich jsou určitě cizojazyčné školky asi jste našli i vy. Podle mne by musel být zapsaný na celý rok a chodit tam tedy ob měsíc nebo jak by to vycházelo. Nebo ho dejte do české a naučí se i česky. ... no takový tip, který spíš neklapne, já vím...