Start ve školce - jak pomalu adaptovat?

lusssy2222
9. lis 2018

Dobrý den maminky,mám dotaz ohledně školky.Syn Kubík 2 a půl roku jde v prosinci do školky.Nemusi jít ale nevidím nic špatného,když máme možnost aby šel za dětmi a pomalinku se adaptoval.ve školce je cca 13deti takže jsem spokojená.jak pomalu adaptovat ?zda 2x týdne po 4h dopoledne hned dny po sobě nebo od sebe?syn miluje děti a chodi do kroužku takže společnost pro něho není cizí.I k babi jezdí na noc ale vždy brečí při předávání přitom vím, že pak už

blondynka400
9. lis 2018

@lusssy2222 jestli si můžeš libovolně vybrat dny, tak za mne je asi nejlepší úterý a čtvrtek, nebo třeba úterý a pátek. Dva dny za sebou bych nedávala, pak je blbá ta dlouhá pauza mezi.

ivis_b
9. lis 2018

Syn začal chodit teď ve dvou letech. Nejdřív jsme tam byli spolu asi 5x jen tak na hoďku odpoledne, pohrál si a šli jsme dom. Pak když začal sám, tak nejdřív jen na 2 hodiny, asi 2x a protože byl v pohodě, tak pak šel na celé dopoledne. To už začal být problém, ale zvyká si a lepší se to. Chodí pondělí, úterý a čtvrtek. U babičky mi nepláče, ale jinak je to mamánek a nechce chodit spát ani s tátou a těžce nese, když já jdu do práce a on má být s tátou dopoledne doma.

denisa_k
Autor odpověď smazal
Zobraz
swetlusska
9. lis 2018

To se jedná o soukromé školky? Nebo vám vzali do státní dítě, kterému ještě nejsou 3 roky? Myslíte, že adaptace (jen pár hodin denně) jde i u státní školky, nebo tam platí hned režim, každý den na celé dopoledne atd?

lusssy2222
autor
9. lis 2018

@blondynka400 ano mužů děkuji

lusssy2222
autor
9. lis 2018

@ivis_b moc děkuji

lusssy2222
autor
9. lis 2018

@swetlusska Mužů jak chci.statni školka

ivis_b
9. lis 2018

@swetlusska ne, chodí do soukromé. Co vím, tak některé státní také umožňují adaptaci třeba po dvou hodinách, asi je to případ od případu. Ale většinou je ve třídě cca 25 dětí na učitelku, což by mi vadilo a dvouleté dítě bych tam nedala. U nás ve školce bývá 10 - 15 dětí na dvě učitelky + jedna hospodářka, která vydává stravu a pomáhá je strojit, když jdou ven atd.

lusssy2222
autor
9. lis 2018

@ivis_b u nás ve státní školce je 13-10deti dle nemoci a je tam jedna učitelka.je to vesnice takže mají obrovskou zahradu

moly001
9. lis 2018

@lusssy2222 Naš synek, taky Kubík, chodí od září do státní školky, to mu byly presne 2 roky a 8 měsíců, chodil hned denně, hned po obědě domu a máme to dosud, spokojený, na děti se těší apod....Pokud je dítě pohodar, tak jak píšeš, myslím že to zvládne na výbornou🙂

kittyy17
9. lis 2018

@lusssy2222 to se nedá říct obecně, každé dítě je originál. Záleží také hodně na školce, co umožní. Doporučuji postupné zvykani, bez tam s ním na dvě hodiny, potom na celé dopoledne i s obědem. Potom ho tam zkus nechat hodinu samotného a čekej v šatně....
První týden sám úterý čtvrtek, druhý týden pondělí středa pátek, třetí týden celý krom středy, vždy po obědě domů.
Musíš být odhodlána ho tam dát. Může se stát s velkou pravděpodobností, že až bude sám, začne brečet že chce maminku. Pokud ustoupis, bude řvát i později a víc, protože jsi už jednou ustoupila...
Můj starší řval až do Vánoc, chodil jen dopoledne. Pak se to zlomilo a začal se i těšit

makronka222
9. lis 2018

@swetlusska z nas byla podminka, ze deti vemou narozene do tohodle prosince, adaptace 2h dopoledne tyden/dva podle ditete, pak dopoledne. Je tam 12-14 deti a ve ucitelky. Takhle to mame my v nasi skolcr na P8. Tridy dle veku

marcelka287
9. lis 2018

Ahoj holky, moje zkušenost je taková,že buď je na to dítě zralé a neplace a plakat nebude, pokud dite nezradi učitelka a nebo na to zralé není a pláče.. Chápu, že chcete co nejmirnejsi začátek, ale podle mě ty děti z toho mají akorát zmatek.. Nejdriv dvs dny,pak tri, nejdriv dve hodiny pak pulden.. Fakt se vam osvědčuje takováto pozvolna adaptace?

irena1111
9. lis 2018

@lusssy2222 pokud máš zkušenost že malej je v kolektivu v pohodě tak bych dávala třeba dva týdny jen ty dva dny v týdnu, ne po sobě, pak bych zkusila každý den na dopoledne a pak uvidíš jak to půjde dál, jak to malej bude snášet. Třeba ho to bude bavit tak že nebude chtít domů.

makronka222
10. lis 2018

@marcelka287 u nas ve skolce vsechny deti brali nejdriv na 2h dopoledne, pak po 2 tydnech kdyz byli ok, tak mohli jit po O. Nasi jeste nejsou 3 a vzali ji taky, pak kdyz si dite zvykne neni problem ho jen davat na 2-3dny v tydnu. Oni si zvyknou, taky o tom rodice doma musi mluvit a pripravit je na to, ze dneska skolka ne, zitra ano atd. Mame statni skolku