• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

27. července 2014 
Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....:slight_smile:
23. dub 2010 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: zrovna jsem chtěla zahájit takovéto téma, taky si chci pořídit pořádný foťák a fotit svoji malou (a možná časem i další děti) pořádným foťákem :slight_smile: Nejdřív potřebuji doporučit DOBRÝ FOŤÁK! Tak sem s radama! :dizzy_face:
23. dub 2010 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak my taky radi fotime, teda hlavne manzel:slight_smile: Poridli jsme si obyc fotak pro me, abych mohla Kubika fotit kdyz jdeme ven, no a pak mame digitalni zrcadlovku Canon EOS400D, k tomu blesk a je to docela fajn. Porizovali jsme ho uz driv, takze byl drazsi, ted uz moc nestoji.
23. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No já se právě rozhoduji mezi Canon EOS 450D a Canon EOS 500D a Nikon D5000. Ale jsem z toho jelen už jsem přečetla hafl článků a pořád to zkoumáma nevim:(
23. dub 2010 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
My máme Canon D350 a jsme spokojení, i když plánujeme ho trochu upgradovat na D500, má trochu víc vychytávek :slight_smile: O foťák samozřejmě jde hodně, ale na druhou stranu, neméně důležitej je objektiv!! Nikon D5000 je fajn, ono je asi těžký se rozhodnout. Zkoukni si spíš, kolik stojí "náhradní díly" - resp. objektivy, filtry atd.... porovnej si rozměry a váhu!
23. dub 2010 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jo jo ja vim že pak jeste objektivy a tak:slight_smile: No ale stejne se nemuzu rozodnout.
23. dub 2010 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Nebe, tak tolik tomu nerozumim, ktery je lepsi, ale my jsme na ten Canon nejak vic zatizeny, kupovali jsme si loni kameru a zvitezil zase Canon:grinning: K fotaku jsme dokoupili objektiv 70-200, blesk 580 II Speedlight a taky batoh:grinning: Takze kdyz to pak vsechno nanadame do batohu, jeste kameru a treba stativ, je to docela vaha:grinning:
24. dub 2010 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Tohle Ti asi nikdo přesně neřekne, protože buď má někdo Canon nebo Nikon. Málokdo má oba :slight_smile:)) A oba jsou špičkový. Jak jsem Ti psala, mrkni si i na ceny doplňků. Ono totiž, když nejsi profi fotograf, tak stejně nepoznáš rozdíl...
Pravdou je, že z vlastní zkušenosti, Canon se velmi pěkně a jednoduše ovládá a D500 má např. i velkej displej, což byla dlouhou dobu výsada Nikona.
Jestli jsi z Prahy, tak si zajdi do Škoda foto ve Vodičkové, jsou tam profíci a poradí Ti.
25. dub 2010 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Nebe, my mame Canon EOS 450D a spokojenost maximalni. Zkousela jsem fotit i kamaradcinym nikonem (zrcadlovka, typ nevim) a tak nejak mi intuitivne vic pasuje ten Canon. Jdi do nejakeho velkeho obchodu s fotakama, nech si je ukazat a pripadne si je ozkousej. Rozdil mezi Canon EOS 450D a 500D podle me neni nejak markatni, nedavno jsem si ten 500D jen pro zajimavost ozkousela v obchode :grinning:
25. dub 2010 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, taky máme Canon EOS 450D :slight_smile: A spokojenost velká... Měli jsme k němu základní objektiv, pak jsme si koupili portrétovej a ten je úžasnej. Neni zoomovací, ale fotky dělá úžasný.... Plánujeme ještě externí blesk :slight_smile:

mmmk: 500 točí i video, tušim.. Já mam na video malinkej obyčejnej foťák, tak to u zrcadlovky ani nepotřebuju...
26. dub 2010 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Nikulka:portréty máš parádní - jaký to objektiv???
Já si chci koupit Canon EOS 500 nebo 1000 pořád nevím :sweat_smile: :grinning: :grinning:
26. dub 2010 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Feri, Canon EF 50mm f/1.8ll. 1000 neznam, my jsme ho kupovat zhruba před rokem, to byla ještě 500 hodně drahá, tak jsme šli do 450.
26. dub 2010 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Nik, vidis, tu funkci videa jsem tam ani nepostrehla, popravde to mam jako ty - starsi kompakt PowerShot od Canonu na videa - staci bohate :wink: A od zrcadlovky video necekam, jsem ujeta na fotky :grinning:
26. dub 2010 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jo už jsem se asi konečně rozhodla-koupím canon eos 450d:slight_smile: Niki Máš krásné fotky:slight_smile: To je ještě někde upravuješ?
26. dub 2010 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
nebe, díky. Většinou neupravuju, protože neni čas, ale někdy třeba zvýšim kontrast, upravim jas, přidam rámeček.. To udělá hodně :slight_smile:
27. dub 2010 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Nikul, v jakem programu upravujes?
27. dub 2010 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Já mám taky Canon 450 a spokojenost. A taky mohu jedinně doporučit na portréty objektiv 50mm/1.8. Za tu cenu nádherné fotky. Jen když někomu půjčím foťák, tak se ptá, jak se zoomuje :slight_smile:
Pattie, nejsem ji jistá, zda upgrade z 350 na 500 stojí za to (kromě videa, ale to bych taky neviděla tak zásadní). Já když už bych upgradovala, tak na 50. Ta dělá o třídu lepší fotky. Samozřejmě je to otázka ceny, bohužel :pensive:
27. dub 2010 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
mmmk, v Corel Paint Shop Pro. Je to jednoduchý a má hodně funkcí.
Baarca, hezky jsme se shodly... :slight_smile: Cena hraje velikánskou roli v tomhle koníčku... Co si budeme povídat... My teď chceme šetřit na externí blesk, tak snad brzo bude :slight_smile:
27. dub 2010 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Nikul, ten correl neznam, pouzivam jen draw na grafiku. Na upravu fotek asi nejradsi lightroom nebo photoshop. A externi blesk je taky muj sen.
27. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
taky pouzivam Canon EOS, jen mame 400D. Mamka si ted poridila tu 50 a je super. Hlavne se mi libi ten zvuk, kdyz se vyfoti, jak o krasne cvakne:wink:. To maji Nikony.
A fotky upravuju v Zoner Photo studio, da se stahnout i zkusebni verze na netu. Je to jednoduche, je tam i "automaticke vylepseni", takze pro zakladni upravu staci jen jedno tlacitko
27. dub 2010 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Photoshop jsme měli, ale to jsme ještě neměli foťák... Ten Corel jsme k němu dostali. Zoner máme taky, upravuju tam úrovně (podle histogramu - super věc).
27. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Mne prijde hodne jednoduchy i photofiltre. Byval taky gratis ke stazeni. :wink:
27. dub 2010 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
baarca: mě jde hlavně o jednu "drobnost" a tou je samočistící čip, my to nemáme a dost mě to štve, protože jedno čištění čipu stojí cca 800,-
27. dub 2010 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
pattie ale vsak to už myslim 450 ma ne? nebo se pletu?
27. dub 2010 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Pattie, tak to jo. Jinak má Nebe pravdu, i 450 má automatické samočištění čipu při každém vypnutí. A musím říct, že to fakt funguje, objektivy měním dost často a nemám žádný problém.
27. dub 2010 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
baarco, to já právě s tím měněním objektivů musím být dost opatrná :frowning2:
27. dub 2010 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Pattie, proc musis byt opatrna s menenim objektivu? Jako kvuli tomu cipu?
27. dub 2010 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Pattie, to mi je jasné :wink: Mmmk, na čip se ti právě dostává prach a nečistoty při vyměně objektivu, kdy je to odkryté.
27. dub 2010 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Tak bude to ten canon 450 d a myslíte že k tomu hned od začátku potřebuju i blesk??
3. kvě 2010 v 18:47  • Odpověz  • To se mi líbí
nebe: určitě blesk hned nepotřebuješ. On má standardní blesk integrovanej a ten přídavnej si třeba pořídíš časem, uvidíš. Já fotím se zrcadlovkama už 10 let a přídavnej blesk zatím nemám. Spíš objektivy, filtry a takovýhle věcičky :slight_smile:))
3. kvě 2010 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Nebe, já taky externí blesk nemám a ten vestavěný jsem použila možná dvakrát. Já třeba na focení lidí blesk nemám ráda.
3. kvě 2010 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek