• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

27. července 2014 
@kozinka už sem to našla, díky ;)
fotky jsou úžasnééé :dizzy_face:
2. čer 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
to je zase hnus den :angry:
vítám nové příchozí a hned na začátek se klaním před jejich uměním :wink:
@kozinka.macro se ti povedlo
@kajka tvé fotky jsou dokonalé :dizzy_face: já jsem fotografii studovala,ale neživila jsem se tím. ted po MD se nemám kam vrátit (do práce) protože jsem měla svůj biznis a nehodlám se k němu vrátit už jen z časových důvodů.
tak ted se snažím restartovat mozek, oprášit vědomosti a něco ze sebe vymáčkonout. dlouho jsem fotila canonem eos 500,ale pak přišla doba digitalizace a přešla jsem na kompakt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale nedávno jsem si nadělila eos 550D. sice je to takovej mezičlánek mezi profi a amaterskou zrcadlovkou,ale znám lidi, co maj lepší fotáky a neumí vůbec fotit. upřímě mě točí lidi, co si koupí zrcadlovku a myslí si, že hned jim to focení pujde. :sweat_smile:
někdo tu dával dobrý odkaz na článek,kde se psalo, že amateři jsou pak zklamaní, když jim za zrcadlovky vyjdou horší fotky než z compaktu
2. čer 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soanpe no mě povídej, to počasí mě leze fakt na nervy :slight_smile: je to hrůza hrůzoucí :frowning2:
2. čer 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kozinka děkuji za IP dalo mi to zabrat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale už vím moc děkuju :dizzy_face: :dizzy_face:

holky jen směle do toho :wink: pokud maminy vidí co fotíte a fotíte krásně doporučuji to zkusit :wink:
2. čer 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
o víkendu jsem fotila v poli, holky už viděly fotky
já mám slabost pro tohle
2. čer 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soanpe děkuji :slight_smile: fotím teprve chvíli a chvíli potrvá než budu sama se sebou spokojená :slight_smile:
studovala si fotografii? panejo... já chvíli uvažovala o rekvalifikaci, ale pokud se tím nebudu živit tak mi to přijde zbytečné... radši se obklopím lidma kteří fotí a nechám si poradit :slight_smile:

nám na jednom kurzu řekl jeden "profesor" či jak ho nazvat.... že kolikrát amatéři mají lepší výbavu než profíci :D no nevím, asi jak kteří :slight_smile:))

já když kolikrát vidím nějaké fotky, ať už profíka či zapáleného amatéra, říkám si kruci, jak to udělal?! :slight_smile:
2. čer 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
překlikla jsem se

já bych taky fotila,ale Sofí má ted období vzdoru a nejde ji někam "odložit" :grinning:

u těhle fotek jsme přidala kontrast. čb fotím rovnou jako čb.nerada je "odbarvuju"
já jsem holt stará škola vychovaná na svitkovém filmu nebo kinofilmu. a budetre se mi asi smát,ale já se učila fotit portréty jestě takovým tím velkým měchovým fotákem na kolečkách, co se do něj vkládaly ploché filmy (1ks filmu o formátu třeba 13x18) a pak se s něj dělaly kontakní kopie v pomeru 1.1 :grinning:
2. čer 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajka_37
máš recht s tím co si napsala ohledně těch lidí ,co fotí a pan vyučující má taky pravdu v tom, že pokud je amater zapálený do focení,tak si pořídí super výbavu.ale předpoklad je, že musí umět fotit :slight_smile:
2. čer 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.sony.cz/hub/ucteseauzivejtesi/6/3

holky mohli byste se podívat tady na to nechápu tu vlastnost AEL jak přidržet.. :frowning2: jako přidržím pustím...a pak vyfotím :confused:
2. čer 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soanpe krásné :slight_smile: :dizzy_face: jak jinak..a tím jak jsi se učila každý nějak začíná :grinning: :grinning: :grinning: ale je asi sranda na to vzpomínat
2. čer 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soanpe já zainvestovala do Nikona a makroobjektivu, víc snad už potřebovat nebudu :slight_smile:))
jsem amatér a chci se propracovat aspoň k těm poloprofi-fotkám :slight_smile:
2. čer 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
murynka, když ji pustíš a znovu zmáčkenš, tak nebudeš mít zaostřeno
2. čer 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
teeeda, koukám, že to tady jede, já se bez mučení přiznám, že nejradši fotím zvířátka :grinning: Takže taková ZOOlogická nebo psí závody, to je pro mě ráj :slight_smile:

2. čer 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soanpe a jak to tedy udělat? :sweat_smile: :confused:
2. čer 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@k.ate něco pro tebe :slight_smile:
2. čer 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajka 37 krásné fotečky!!! :dizzy_face: ať teď jsem se k tomu všemu tady dostala a omrkla :slight_smile:
@iviska taky hodně povedené fotečky :dizzy_face: to bříško je krásné... já během příštího týdne budu fotit těhulku, tak jsem zvědavá jak to dopadne :slight_smile: :dizzy_face:
a vítám všechny nově příchozí :slight_smile:
2. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@k.ate jééé krásné fotečky :slight_smile: taky miluju zvířátka :dizzy_face: mají nádherné barvičky :slight_smile: hodím taky pár co jsem fotia, jestli najdu v mém kompíku, vše mám v chlapovém noťásku a tady v tom malém toho zatím mám málo :slight_smile:
2. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@k.ate zvířátka - to jsou modely :wink:) já ráda hlavně lvy a tygry ... u těch bych mohla stát den co den :slight_smile:)
2. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kozinka děkuji :slight_smile: no těhu fotečky jsou paradoxně ještě kompaktem :slight_smile: uvidím co vytvořím s novým foťáčkem :sunglasses:
2. čer 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotky nejsou uparvené foceno na různou expozici iso atd...

už aby bylo hezky a fotilo se venku :frowning2:
2. čer 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@soanpe juu koníky já můžu :slight_smile:

@kozinka děkují :slight_smile:

@iviska u nás mám jen tygříka, lvy bohužel ne, já mám ráda ještě vlky :slight_smile: Ale ti jsou v Brně vždycky dobře zakamuflovaní a blbě se fotěj... mám na ně smůlu no :frowning2: Nejradši mám surikaty, ale když jsme v té ZOO byli, byly zrovna schovaný vevnitř a tam mi foťák nestíhal, nevíc jsem tam nechtěla bleskat :grinning: Jediný, co mě štve je to, že moje psisko, jak si zvyklo na focení, tak se prostě u foťáku zarazí a přestane dělat to, co dělala do té doby :grinning: Takže ji vyfotit jinak než staticky mi prostě nejde :frowning2:
Každopádně se mám hooooodně co učit a času je pořád míň a míň :frowning2:
2. čer 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@murynka krásné :slight_smile: mě se strašně líbí, jak úplně obyč. věc se dá nafotit tak že vypadá zajímavě :slight_smile: :dizzy_face: fakt boží :grinning: jsem včera viděla v trávě (když jsem fotila ty kapky) hovňouse :grinning: :grinning: :grinning: jsem fakt uvažovala nad tím, že ho nafotím :grinning:

Jinak tady fotečky, nejsou upravované, jen orámované..
2. čer 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@murynka nápad dobrý na kytičky, jen bych zkusila více zaostřit, připadnou mi neostré. Ale pokud upravuješ v prográmku, s něčím pomůže ;)
2. čer 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mužete mi některá poradit jaky blesk vybrat? nevim jak je porovnat v čem je ktery lepsi, poslala jsem manzelovi odkaz na ten drazsi, tak rekl pokud je to me prani tak ho k narozkam dostanu,ale ze pak budu muset na hodne hodne dlouho vydrzet u sonacka.
tak tady jsou:
http://www.megapixel.cz/sony-blesk-hvl-f42am#parameters
http://www.pixmania.cz/cz/cz/631208/art/sigma/blesk-ef-530-dg-super.html?srcid=9479&Partenaire=zbozi&CodePromo=oui
popisy jsou vzdycky dole, ten sony vyjde nejlevneji na 5270, a ten sigma na 3700 +-
2. čer 2010 ve 12:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@murynka , @kozinka holky fotečky jsou úžasné :slight_smile: tahle diskuze se mi moc líbí:slight_smile: jsem ráda, že jí nebe založila :slight_smile:
2. čer 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kozinka Díky moc.To budeš hodná.... :slight_smile:
2. čer 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kozinka vid obyč věc a taková nádhera :slight_smile: já se těším až mi přijde t makro čočka :grinning: jank zvířátka super mě se líbí ty ptáškovééé :dizzy_face: :dizzy_face: jsou boží :slight_smile:
@iviska jak zaostřit?já stím trochu bojuju to vím :grinning: :grinning:
2. čer 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych taky tu makro čočku brala,ale kurňa nevím jak si tam v tom hafu od toho chlapa vybrat :frowning2: :sweat_smile: kdyby někdo mohl pomoct budu vděčná... nemusím mít celý ten set 4 čoček, dá se to koupit třeba jen po jedné??? :sweat_smile: :confused:
2. čer 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajunka ahojky :slight_smile: tak v tomhle asi neporadím... já budu mít ten samý problém za dva měsíce :sweat_smile: :grinning: taky si budu vybírat blesk, ale na ty Olympuse, toho je hodně málo na výběr, takže mi vlastně bude souzený jen jeden :slight_smile:) :grinning:
2. čer 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek