Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

gisminka
12. srp 2011

a pár fotek z mého miláčka - makro objektivu. Ten si beru ven za odměnu, pokud je mi dopřáno jít relaxovat bez dětí 🙂 😉

gisminka
12. srp 2011

@lasetka jj, tento má pevné ohnisko. Třeba můj manžel moc nefotí a na tento si dlouho nemohl zvyknout, takže fotil ještě míň a já všechny své fotky s dětma musela pořizovat na samospoušť. 😅 Hele ale on ten seťák zase až tak špatnej není, já tě od něj nechci odrazovat. Pro začátek je možná akorát, já si s ním vystačila docela dlouho. Až pak, jak jsem si pořídila ten makro, tak jsem začala být náročnější 🙂 😉

lasetka
12. srp 2011

@gisminka Ty jo fotky nádherný 😉 dobře,tak zůstanu u toho setáku 🙂 abych pravdu řekla tak byc taky radši zezačátku s tim zoomem...prosimtě v čem přesně spočívá funkce makro?hodně o tom čtu...už si musim něco pořídit a vyzkoušet to v praxi 🙂

gisminka
12. srp 2011

@lasetka no makro je focení předmětu v měřítku 1:1 a větším (životní a nadživotní velikost) a předpokládá schopnost objektivu zaostřit na velmi malou zvdálenost. Můžeš si pořídit buď rovnou makro objektiv, nebo pak přikoupit k normálnímu objektivu makročočky a mezikroužky. Ale s těmi zkušenost nemám. (Teď si uvědomuju, že jsem tu psala, že s tím potrétním fotím "makro", tak to jsem se blbě vyjádřila, myslela jsem, že se s ním dá fotit i detaily, ale skutečné makro samozřejmě ne, na to mám ten specialni.)

lasetka
12. srp 2011

@gisminka a kdybych si pořídila ten setový objektiv tak s tim bych to nevyfotila?

gisminka
12. srp 2011

@lasetka jako makro? No pokud si pořídíš sadu čoček tak jo, záleží, co chceš fotit, jaké zvětšení. Jaká pak bude kvalita netuším, nemám s tím zkušenosti.

jaa
12. srp 2011

@lasetka .
VR je redukce vibrací = stabilizace přímo v objektivu.Pokud jsi nikdy se zrcadlem nefotila,tak bych si koupila setový objektiv a časem si můžeš dokoupit další...A,bez zoomu si n ic nepřiblížíš..Musíš se přibližovat sama..což,když není místo,tak to je problém...nebo ,na focení žívých objektů....tak ,když přijdeš blíže,tak ti zmizne...

erinbrock
12. srp 2011

@jaa @gisminka @lasetka
souhlasim s holkama, nejlepsi pro zacatecnika je setovy objektiv...na nauceni bohate staci...ja mam tech 18-105 - je to skoro na vse...takovy univerzal... - krajina, deti, portret...ale nekdy mne teda uz tech 105 nestaci...tak pokukuju po nejakem teleobjektivu..a casem i po tom portretnim....jsem take totalni zacatecnik a stejne jak tady nekdo psal jsem nejprve prostudovala hromadu knih a diskuzi na netu nez jsem se pro nakup rozhodla... 🙂 🙂 doporucuju megapixel.cz tam jsem se toho dozvedela nejvic ale rozhodnout se pro jakou znacku je take tezke ... 😉

lasetka
12. srp 2011

@erinbrock To jo...taky čtu hlavně tam,pak třeba čtu na heureka nějaký recenze...ale je to fakt těžký...ale už jsem to omezila jen na canon eos 1100D a Nikon D3100 tak si asi udělam ententiky dva špalíky 😀 tak děkuju za radu,pujdu teda do toho setáku...

lasetka
12. srp 2011

@jaa Aha...a vyloženě přes foták nic nepřiblížim?všechno závisí na objektivu? můžete mi ještě někdo vysvětlit polopatě funkci autofokusu?jsem o tom zkoušela číst,ale bud jsem tak blbá nebo to píšou moc odborně,prostě to nechápu 🙂

jaa
12. srp 2011

@lasetka Co zkusit nějakou knihu?Já mám takovou krásně polopatickou a jednoduchou.jen mám momentálně okno a zaboha si nevzpomenu na jméno autora....Možná, některá z holek si vzpomene.vysvětluje vše super neodborně.. 😉 A,pokud si koupíš pevný objektiv,tak máš danou nějakou vzdálenost atd..je to neměnné a stálé.Takže, si kup klasický setový objektiv,co je spolu s tělem.Na naučení je to nejlepší.Já jsem fotila už kdysi dávno s kinofilmovou zrcadlovkou ....Pak s profi kompaktem a zase jsem se vrátila k zrcadlu...Ale,pokud jsi s tím nikdy nefotila,tak ti to přijde dost složité.Defakto si hodně věcí,co ti kompakt nastavil automaticky,tak tady musíš sama.Musíš zkusit různé clony,iso..atd..a vychytat si ,kdy ti foták nejlépe ostří.jak nastavit na sluce,stín,mraky atd..je toho dost.takže nejlepší je fakt nějaká kniha...Já se po ní zítra mrknu a pak písnu jméno toho pána..Tak,už vím.....http://knihy.abz.cz/prodej/digitalni-fotografie-5....

olbramka
12. srp 2011

@lasetka lasetko, digitální zoom zrcadlovky nemají (nebo o tom nevim), vše záleží na objektivu. jako jestli by Ti chyběl digitální zoom, tak toho docílíš vlastně výřezem fotky v pc, je to to samý vlastně...

autofokus - je automatické ostření, tzn. - zaostří Ti to foťák sám, nemusíš na objektivu kroutit kolečkem, abys zaostřila. holky, co maj nikona Ti kdyžtak napíšou, že ne u všech autofokus nějak funguje - nevim, jak to je, záleží na nějakým motorku, ale moc nevim, vo co go.. u canonu mají af snad všechny objektivy...

jsem zvědavá, co vybereš nakonec 🙂

olbramka
12. srp 2011

@jaa jako je to možný, já jen vim, že i holky, co maj nikona si na to stěžují, že jsou ty objektivy dražší... zas tolik jsem po tom nepídila...

nemyslíš neffa? jináč teda i u zrcadla ti může foťák fotit sám, stejně tak u focení kompaktem je dobrý přemejšlet o světle a tak... na to člověk nemusí mít zrcadlo...
profi kompakt??? co to je?

jaa
12. srp 2011

@olbramka No,to jsem si myslela taky.Ale bylo mi to vyvráceno s tím,že canon s nikonem nemají žádný úplně stejný objektiv a tím pádem se nemoho srovnávat ceny... 😉
Myslím Scotta Kelbyho.Už tam má odkaz.
Ano,dá se fotit u DSLR na automatiku.Ale, fotky stojí víš za co....A,tím pádem se nemusí kupovat zrcadlovka,ale stačí kompakt 😉
Profi kompakt je dle odborníků ,kompakt vyšší třídy s parametry srovnatelnými s DSLR.A cenová hladina nad 10000kč.Kompakt za 2000kč je úplně o něčem jinm,než kompakt za 10000kč...Tak mi bylo objasněno ve Fotoškoda a v Megapixelu 🙂

jaa
12. srp 2011

@olbramka A,ohledně toho motorku.Nikony vyšší třídy nad řadu 5000 myslím...mají motor už v těle a stačí dokoupit objektiv bez něj.naopak nižší třída motor nemá a musí se koupit objektiv s motorem..🙂

olbramka
12. srp 2011

@jaa aha, tak takhle se balamutěj lidi? bych chtěla vidět profíka s kompaktem, byť té vyšší třídy 🙂 to je asi myšleno evf-ka, žejo?
no je jasný, že ty objektivy budou každej jinej, ale třeba 70-200 / 2.8 IS prostě stojí o balík víc... nevim, co tam je za tolik peněz navíc, třeba... asi si to půjdu načíst, abych rozšířila obzory 😀

takže když lasetka uvažuje o 3100, tak ta motorek v těle nemá a musí koupit objektiv s motorem? ty jsou asizas za víc peněz, ne?

ahá, kelby, tak to jo 🙂

nu nic, jdu chrnět...

jaa
12. srp 2011

@gisminka Tak, já mám makro čočky od Polaroidu na setáku..zde náhled...prvních pokusů...co jsem s nima fotila..Mám 1+,2+4+6+8+10+

jaa
12. srp 2011

@olbramka ten seták ho má...🙂

jaa
12. srp 2011

@olbramka tady máš na oko stejné objektivy.Když koukneš na parametry,tak už stejné nejsou.. 😉
http://www.aaron.cz/produkty/canon-ef-70-200mm-...
http://www.megapixel.cz/nikon-70-200-mm-f-28-g-...
ono i záleží z čeho je vyroben..mrkni na to..

olbramka
13. srp 2011

@jaa tak tohle si zrovna nedala "stejný", ten canon nemá IS, ale dělají i s IS... ale to je fakt jedno 😉

no, jinak já jsem třeba seťákem skoro nefotila... koupila jsem si rovnou i pevnou 50, ta vyhrávala. pak za chvíli 100 - makro a seťák ležel v koutě. ale občas se hodil, tojo... ale už je z domu 😀
no, tady těžko poznat, jak makročočky kreslí či nekreslí, to by chtělo nějaké kvalitnější náhledy...

lasetka
13. srp 2011

@jaa Děkuju za tip určitě juknu...
@olbramka To já jsem taky zvědavá 🙂 u toho nikona se mi líbí víc tělo,má víc Mpix a myslim že i lepší video,ale canon je canon no 🙂 já fakt nevim 🙂 zkusim napsta dotaz na megapixel třeba jestli mi poradí nějakej objektivní odborník 🙂

erinbrock
13. srp 2011

@jaa moc pekne fotky, muzes mi napsat, kde jsi je kupovala...ja nasla jen sadu 1,2,4,10??
pripadne holky dobry tip na teleobjektiv k d3100 nikonu...dnes jsme byly na fotbale a teda ta 105 je opravdu malo...🙂) vykon x cena

jaa
13. srp 2011

@olbramka tady se bohužel lepší náhledy nedají dát a na Rajče se mi to moc dlouho nahrává... 😠

@erinbrock Ano,sada je ,jak píšeš...Špatně jsem to napsala.Focené je to pak na 1,2,4,6,á,10 a ještě 12.dioptrií..Dají se kombinovat na sebe.ne teda všechny.pak to bere světelnost....Je to z Aukra.

@lasetka Tam jsem se radila také.Máš si to vyzkoušet v ruce..To mi řekli a doporučili nIkon..🙂Taky jsem nevěděla do jakého mám jít... 😀

nicol2010
14. srp 2011

ahoj holky, přibíráte nováčky? Snažila jsem se přečíst celých 188 stran, ale asi se brzo přilepím na klávesnici. Jsem začínající "Nikoňák " .

lasetka
14. srp 2011

@jaa Fakt?no já tam taky četla jednu otázku jestli canon nebo nikon a taky jim doporčili nikon že je ve všem výkonnější...no pujdu si to někam ohmatat...

jaa
14. srp 2011

@lasetka Běž a fakt si to osahej.Mě tam doporučili také Nikon.prý jde rychleji vývojově do předu.Má více druhů objektivů atd...Ale ,dej fakt na tvůj první dojem🙂Máme v rodině oba dva a mě sedí Nikon lépe.. 😉

jaa
14. srp 2011

@nicol2010 Jj.vítej.. 😉 Co máš za foták?Typ?přesně.... 🙂

erinbrock
14. srp 2011

@lasetka no ja vybrala nikon i protoze ho maji znami, byt teda vyssi tridu...a kdyz potrebuju radu vim kam jit...jinak bych mozna rozhodovala jinak...a jeste teda to ceske menu je pro zacatecnika fakt skvele...a to teda jsme obe jak vidim 🙂 😀 😀 😀

nicol2010
14. srp 2011

@jaa mám Nikon D 300 🙂

lasetka
14. srp 2011

@erinbrock No řekla bych že jsi na tom líp 😀 já fakt nevim no...vždycky se rozhodnu třeba pro Nikona,ale pak narazim na něco co je ,lepší na Canonu a jsem zase na začátku...