Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

pajushka
24. srp 2011

@andreasek82 No, já jsem si říkala, že je pro mě fakt zbytečný kupovat nějakej poloprofi atd. jednak na to nemám a jednak s tím neumím 😀 Tak doufám, že si tady s tím nějak poradím, už se na to moc těším 🙂
S jakým fotíte objektivem?

olbramka
26. srp 2011

@lasetka tak gratuluju k rozhodnutí! už je doma?

lasetka
26. srp 2011

@olbramka Děkuju 😀 Ještě ne,ještě mi zbejvá našetřit pár korun a ted se rozhoduju odkud ho objednam...u nás v kodaku se to nevyplatí když budu muset dokoupit ještě kartu...v jednom e-shopu to maj za stejnou cenu a je k tomu i 8 GB karta a original brašna...tak to objednam asi tam...ale už se na něj strašně těšim 🙂

donika
28. srp 2011

holky prosím Vás, jak ve PS se "zbavíte" nechtěnýho předmětu na fotce? např. ruka držící uzdu koně.. 😅
Jinak fotím jak divá.. ale spíš mám problémy pak vůbec ty fotky sledovat.. 😀 Mám spoustu fotek neprohdlídnutých.. tak snad přes zimu, až nebude pořádně co dělat.. si je všechny náležitě prozkoumám.. 😎 😝 😀

olbramka
29. srp 2011

@donika odklonování? jestli chceš, můžeš mi fotku poslat, kouknu Ti na to 😉

donika
29. srp 2011

@olbramka když já právě ani nevím.. že se to "odklonování" jmenuje.. 😅 Ve PS teprve tak nějak začínám- seznamuju se.. a to je právě to.. Člověk by si to třeba někde i vyhledal.. ale já právě nevěděla pod čím.. nebo jakej název tomu právě dát.. 😀 Budeš moc hodná, fotku pošlu.. 😉 ale teda potom bych byla moc vděčná za postup.. ať nemusím příště otravovat zase! 🙂 děkujíííí!!

olbramka
29. srp 2011

@donika klonovací razítko 🙂 je to v panelu nástrojů, vypadá to jako razítko 🙂 altem si vybereš oblast, z které chceš nabírat vzorek (překrývat třeba tu ruku) a přes tu ruku to plácneš 😉

donika
29. srp 2011

@olbramka aha, seš zlatá!!! 🙂 díky moc!! taky na to vlítnu.. 😉

blanka.k
30. srp 2011

Ahoj holky,
tak jedna známá chce také nějaký dobrý foťák, tak jí poradili na 2 místech právě zmiňovaný Nikon D3100 😉
Jinak teď jsem řešila blesk k Nikonu, tak jsem si dnes přinesla SB700, tak doufám, že bude ok, je to po 2 letech 3. blesk! První Metz48, vydržel asi 4 měsíce, před týden ho prohlásili za neopravitelný a prý vrátí peníze, cojsem teď četla, tak nedoporučují tyhle neoriginál, že 10 fotek ok, 11 úplně tmavá (mě dělal ke konci opak, 50 na houby, 1 ok 😀 ), tak sjem si koupila Nikon SB900 a zjistila, že se běžně všem přehřívá (a to pak odmítá fotit), a včera a dnes odmítl službu a bleskat i studený, takže jde na reklamaci 😔

alenv
30. srp 2011

@lasetka
@olbramka
@blanka.k holky rozhodla jsem se, že bych chtěla taky místo digitálu nějakou zrcadlovku.. opravdu nechci číst těch 190 stra.. jak jste se rozhly vy? Poradte..

blanka.k
30. srp 2011

@alenv Já neporadím, jsem si základní vybírala před skoro 4 lety, teď jsem si koupila už trochu dražší, takže nějak nemám přehled, jen bych šla do Nikonu/Canonu , do ničeho jiného, to vím 100% 😉 Ten Nikon D3100 vypadá dle parametrů dobře 😉 Záleží, kolik na to máš financí, od toho je potřeba se odpíchnout. A co chceš vše fotit (výlety, zvířátka, makro, ....)

alenv
30. srp 2011

@blanka.k chtěla bych fotit hodně makro a mikro? Prostě se mi hrozně líbí záběř z blízka a ostatní rozmazané.. nevím co z toho to je.. strašně ráda fotím.. jinak finance.. no to je jedno, jelikož to chci k vánocům tak se můžou všichni složit🙂) ale tak do těch 10 000 asi

lasetka
30. srp 2011

@alenv já jdu do nikon D3100 v týhle cenový relaci údajně nejlepší volba...ale s objektivem a kartou a dalšíma pkotinama min.13000...už se na něj taky hrozně těšim...

blanka.k
30. srp 2011

@alenv Tak to je opravdu na ten nejzákladnější model se základním objektivem 😔 Přece jen do začátku potřebuješ do toho 2 baterie, paměť.kartu (já třeba ve foťáku neměla ani jedno, ani nabíječku), obal,...to jsou další peníze navíc ...

blanka.k
30. srp 2011

Jsem to nadatlila a zapomněla odeslat a vidím, že lasetka napsala skoro to stejné 😀

blanka.k
30. srp 2011

Hlavně bach na levné ceny eshopů....já teď koukala po tom blesku a zjistila, že naprostá většina nabízejíchc super ceny nejsou české obchody. A třeba přímo mají, že reklamace se mají posílat do Švýcarska atd. 😉 Pak taky může být problém s vrácením peněz, no docela mě jejich obch.podmínky děsily, tak jsem vyrazila do kam.obchodu (jelikož místní eshopy to mají za dost podobnou cenu). takže pokud eshop, tak ideálně s kam.prodejnou nebo aspoň se sídlem v ČR. 😉 Některé "cizí" eshopy dokonce píšou, že neposkytují mezinárodní záručák, takže reklamci musíte řešit přes ně a nemůžete s tímzáručákem se pbrátiti třeba přímona autor.servis....to jen tak pro upozornění, protože já řešila reklamace za poslední 1,5 roku už 3, teď mě čeká 4 😖

olbramka
31. srp 2011

@alenv no, já přečetla asi milion recenzí, pak se rozhodla pro canon 450d, už to nějakou dobu je, že ho měla kamarádka baarca taky odsud. k tomu pevnou 50. ale s tím macro/micro stejně nenafotíš, leda bys pak hodně řezala výslednou fotku. chce to pak ještě macro-objektiv (který fotí 1:1) a to je investice minimálně dalších 10- xx tisíc 🙂 . se seťákem sice můžeš jít blízko, ale ta kresba nebude až tak dobrá, i když radost to třeba udělá...
teď už mám teda zas o kus lepší stroj.. 😀 ale mé srdce touží ještě po lepším, peněženka bohužel.....
jináč baterku mám jen 1, zatím mi to teda stačilo, nebyla jsem nikdy mimo elektriku tak dlouho, aby mi to nestačilo... exterňák jsem si koupila a skoro nepoužívám, radši mám přirozený světlo.. určitě taky počítej s brašnou, kartou, někdy mají balíčky, že je tohle i v ceně... přeji šťastný výběr 😀

donika
31. srp 2011

@olbramka Moc a moc děkuju za ochotu a tvůj čas!!! 😉 je to super!! 🙂

olbramka
31. srp 2011

@donika došlo Ti to? tak to jsem ráda 🙂 jsem to odesílala asi na 100x 😝

donika
31. srp 2011

@olbramka Jo, jo.. došlo.. 🙂 Ono jak je to ve velkým rozlišení.. někdy to i nejde.. 😠 Ale mááám to!!! 😉 😀 Psala jsem ti i mailíka.. 😵

olbramka
31. srp 2011

@donika jo, jsem to psala dřív, než jsem si zas přečetla tuto 🙂 Už máš odpověď 🙂

janinka1987
31. srp 2011

Ahoj holky, tak jsem konečně objevila toto super téma, díky za něj 😀 Jsem fotografováním skoro nedotčená, ale začalo mě to bavit, tak sbírám informace. Před rokem a půl jsem si po poradě koupila od jednoho poloprofesionála (nevím teda, co si pod tím představit 😀 ) "falešnou zrcadlovku" Panasonic Lumix DMC FZ-50 a během posledních dní objevuju, co to vlastně umí 😀 Zatím nic moc, foťák byl kupován v Americe, takže má menu v angličtině, návod (přes 120 stránek v češtině) jsem vlastně ještě celý nepřečetla...Potřebovala bych nějaký rychlokurz, kde by mi vysvětlili, jak vlsatně funguje clona, ISO a ostatní pro mě zatím zapeklité věcičky 🙂

blanka.k
31. srp 2011

@janinka1987 např. http://www.fotoradce.cz/zaklady-fotografovani-2... 😉 plus dalšíodkazy pod článkem....

Jinak hlásím, že blesk byl v pořádku, jelikož mě zlobí i ten nový včera koupený, a zjistila jsem, že je chyba v novém foťáku (no, novém...od února ho mám), takže vpátek jde na reklamaci a doufám, že ji uznají a praví....tak jsem dnes docela v háji, za poslední rok je to už docela dost reklmací a pokažených věcí, že mě to prostě vždycky hrozně hodí psych.na dno... Tak se budu modlit, ať to je nějaká "blbost" a nemusím nic platit... 😔

janinka1987
1. zář 2011

@blanka.k Děkuji! Přesně něco takového jsem potřebovala 🙂 V ruce mám návod pro blbý a dělám si poznámky...Snad to k něčemu bude a já to do té hlavy nacpu 🙂

lucy222
2. zář 2011

@olbramka pevná "50" je super. Od té doby co ji máme už seťák ani nenandavám 😅
@alenv co koupit něco z 2.ruky? Ještě v záruce... Bo těch 10 000 na zrcadlovku je fakt docela málo.. 😒

lucy222
2. zář 2011

@janinka1987 kdybys chtěla do toho "vzdělání" trochu investovat, co zkusit nějaký kurzík? Mně tam vše názorně ukázali a bylo to fakt super. Kdyžak písni IP - dala bych tip...

alenv
2. zář 2011

@lucy222 možná mrknu.. já to brala jako plus minus.. ale pro začátek nechci uplně nějakou bobmu 😅

markytaj
7. zář 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Koukám ale, že to tady zase až tak moc "nežije" 😒 . Přidávám pár foteček ze ZOO. Byla bych ráda za zpětnou vazbu, děkuji.

markytaj
7. zář 2011

Fotky jsou ve skutečnosti 7 - 10MB, zmenšené bohužel vypadají mázlé ☹

blanka.k
7. zář 2011

@markytaj Ahoj, vítej. Fotky jsou povedené, čímpak fotíš? 😉