Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

eustoma
24. únor 2012

ja kopem za Canon 😉. inak vecsinou setoe objektivy nic moc. ako nezeby sa s nimi nedalo fotit, no ale fotenie je take o nicom. urcite to chce potom kupit lepsi objektiv.

brendi
24. únor 2012

@fangi ano doporučila bych ti jí, i mě by s ní nikdo neurazil 🙂 ....jinak pak taky záleží na těch objektivech

brendi
24. únor 2012

@eustoma ano.....kdo má Canona, nedá na něj dopustit a naopak

eustoma
24. únor 2012

@brendi 😉

janca_dobi
27. únor 2012

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, máte na takové to rychlé vyfocení nebo tahání foťáku někam na výlety apod. ještě nějaký obyčejný malý kompakt? Nebo všude se zrcadlovkou?

eustoma
27. únor 2012

@janca_dobi ja mam na vsetko zrkadlovku a na take super rychle fotenie mam iPhone, ten ma slusny fotak ako nuzovka.

janinka1987
27. únor 2012

@janca_dobi jen zrcadlovku...Sice jsem si chtěla nějaký kompakt pořídit, ale jak ochutnáš fotky ze zrcadlovky, nebudou se ti ostatní líbit 🙂

lucy222
29. únor 2012

@janca_dobi jj,mame kompakt. Ja puvodne zrcadlovku nechtela - tezka,velka 😝 ale rada fotim kone v pohybu a to kompakt fakt nedava. Ale nechali jsme si jej a jsem moc rada - chodi s nami na plavco, na lyze, ...vsude kde je potreba,aby se vesel do kapsy a kde hrozi poskozeni 😉

lucy222
29. únor 2012

@fangi mame D90 a spokojenost. Chteli jsme neco presne jak pises - i pro zacatecnika,ale aby mi byl k necemu i az se s nim trochu naucim 🙂 ted je i novinka D7000 (nastupce D90)-ale nevim do jake castky se chces vejit.

mkr
29. únor 2012

taky scháníme zrcadlovku mám doma na vyzkoušení canona 1000, ale chtěli bysme něco lepšího né všechny parametry má ideální, ještě se nám líbí pentax, přečtu si pár stránek a uvidíme, co doporučujete

lucy222
29. únor 2012

@mkr na Canon a Nikon toho sezenete nejvice - jak objektivy od jinych znacek,tak i popr.veci v bazarku 😉

janinka1987
26. bře 2012

Holky, tak si nakonec přeci jen dělám stránky na FB! Po tom, co jsem uveřejnila fotky z víkendu z Mácháče se mi ozvali 3 lidi, z toho jedno focení svatby a bylo mi řečeno, a´t si udělám stránky, aby byli fotky volně přístupné a nemusela jsem je mít na osobním profilu 🙂 Ale stejně jsem z toho taková nesvá, že se považuju za fotografku 😀 Dá to docela práce tam naházet fotky, už na tom dělám od včera...Až budou hotové, hodím sem odkaz 🙂

janinka1987
26. bře 2012

Jé, to nemělo být sem 🙂

sygy
4. dub 2012

Ahoj holky, pracujete tu některá s programem gimp ??? Prosím o radu, jak vyretušuju fotografii a jak ufělat vlnity okraj fotky ??? Předem moc děkuju za rady a tipy 😉

erinbrock
5. dub 2012

@sygy vlnity okraj fotky jsem teda jeste nedelala... 🙂

lentilka28
12. dub 2012

Ahojky všem! Už delší dobu sem nahlížím a čtu si vaše příspěvky. Chtěla bych se naučit fotit, ráda uvítám vaše rady,typy atd...můžu poprosit o přidání do uzavřené skupiny? Díky moc!

adris69
12. dub 2012

Ahoj holky,nevím jestli sem vůbec ještě někdo nakukuje nebo už máte jen tu uzamčenou 😉 ,ale blíží se zas další fotosraz,nechystá se někdo jít 😵 ?

Jo a ještě jsem chtěla nabídnout jestli by se někomu třeba nehodila k Zoneru 14 knížka,pokud jí nemá,mám totiž 2 😀 !

lentilka28
13. dub 2012

Můžu se zeptat? Fotí tu někdo s Canonem EOS 450D? Chci koupit nový objektiv, ale nevím který.
http://www.megapixel.cz/canon-ef-35mm-f-2-0
http://www.megapixel.cz/canon-ef-50-mm-f18-ii
http://www.megapixel.cz/canon-ef-50mm-f-1-4-usm
Chci fotit v interiéru děti, ta 50ka je už hodně....brala bych i nižšší než 35mm, ale max do 10.000,-kč.
Poradíte? Děkujííí

lucy222
13. dub 2012

@lentilka28 pisni o sobe trochu vic 😉 ta 35 je idealni - nize bych uz nesla.
@adris69 nakukujeme i sem 🙂 kde je fotosraz? Sla bych 😵

eustoma
13. dub 2012

@lentilka28 podla mna je najlepsi Canon EF 50mm f/1,4 USM - (tiez ho pouzivam) ma lepsiu svetelnost a lepsie ostri (USM ostri rychlejsie, presnejsie a tichsie) oproti 50 mm f/1,8 II (ktory je plastovy). ja fotim prevazne 50, fotim nou najradsej.

lentilka28
14. dub 2012

@lucy222 určitě🙂 Mám 4 měsíční dcerku a díky ní mě fotografování hodně baví. Dřív jsem taky ráda fotila. Já i manžel máme focení jako velký koníček, akorát dřív jsem nějaké nastavení fotoaparátu vůbec neřešila. Vystačila jsem si se základní zónou, a když se mi fotky barevně moc nelíbily, tak jsem si upravila jas a kontrast v Microsoft Office Picture Manager 🙂 Co máme malou, tak jsem začala hodně uvažovat o nějakým kurzu focení. Jelikož by mě hodně bavilo fotit kamarádkám dětičky (kolem mě je teď hodně těhotných🙂), přihlásila jsem se na workshop newborn 🙂 , takže teď jsem zatím samouk a studuju kreativní zónu. Jenže plno věcí co se dočtu ve fotoroman.cz atd., tak jsou pro lajka k pochopení docela složité a díky vám tady, co jsem tu doposud mohla přečíst mi dost věcí bylo jednoduše vysvětleno 😉 Byla bych moc ráda, kdybych mohla být ve vaší uzavřené skupině....i z důvodu uveřejnění fotek....
@eustoma díky moc za názor!

lucy222
14. dub 2012

@lentilka28 Toz vitej 🙂 Tesime se na Tebe 😉

adris69
14. dub 2012

@lucy222 je zas další letní,ale u nás jsou momentálně od včera neštovice,tak se asi nedostanu,chodím do školy a babička bude muset jezdit každý den hlídat,tak ještě sobotu navíc už si nedovolím,sama chodí ještě na chemoterapie,tak je to o to dost složité 😕 ,ale třeba se někomu hodí,je to jak minule na podzim 😉 .

http://www.setkanifotografu.cz/

adris69
14. dub 2012

@lucy222 jo a ten podzimní byl fajn,to jsem byla 🙂

lucy222
14. dub 2012

@adris69 díky moc. Ty WS vypadají super. Bohužel však v tomto termínu jedeme na prodloužený víkend 😵 Ať je malý brzy O.K. 😉

kebule82
15. dub 2012

ahojte holky, od víkendu jsem majitelkou zrcadlovky Nikon D3100 a teď se s ní učím. Mohla bych poprosit také o přístup do uzavřené skupiny, abych se od vás naučila nějaké fígle? 🙂

jinak asi jako skoro všechny tady jsem na MD, mám 17ti měsiční dcerku a rádi bychom si pořídili druhého mrňouska. Focení mě vždycky moc bavilo, ale doteď jsem se nedostala k ničemu jinému, než ke kompaktu (když nepočítám taťkův starý foťák ještě na kinofilm). Takže teď pročítám různé foto rádce a tak, a snažím se proniknout do tajů zrcadlovky.

erinbrock
20. dub 2012

@kebule82 holky doporucuju vsem co jste to neudelaly sednout k manualu od vaseho fotaku a vyzkouset...ja ted sedela u nej protoze potrebuju dostat do hlavy tu spravnu expozici a kdyz mam chytry fotak ktery ma expozimetr a histogram tak ze na to vyzraju...proste musim...no a podle manualu jsem zase neco navic pochopila a venku vyzkousim...ono opravdu kdyz je moc pekne neni videt na displaj a pak doma becite nad zkazenyma fotkama...takze zacatecnikum doporucuju!!! ja mam na d3100 nejaky 224 strankovy a je super...mela jsem ho jako soubor v pdf na cd.. 🙂 🙂

kebule82
20. dub 2012

@erinbrock jj, taky se tím prokousávám, jak je trošku čas. Zatím jen tak zkouším a učím se metodou pokus omyl 🙂

sirael4
30. dub 2012

Ahoj, nevíte o někom, kdo obměňuje výbavu a prodává DSLR?