• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

27. července 2014 
@sirael4 mrkni na www.paladix.cz určitě tam neco seženeš :wink:
30. dub 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka1987 díky za tip, kouknu se, ale docela mám strach takhle něco kupovat, přece jen, co když tam nebude něco fungovat, co pak s tím....tady si říkám, že by mezi maminkami mohůla být aspon trochu vzájemná důvěra a fair play
30. dub 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 musí se sepsat nějaká jednoduchá smlouva...
30. dub 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka1987 a jak bys to řešila, pokud kupuješ nadálku?
30. dub 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zdravím po dlouhé době, vždycky jste mi dobře poradily, hlavně @blanka.k , tak jsem si řekla, že zkusím vás :slight_smile: - poradíte, jak docílit na fotce takového efektu? Resp. zesílení efektu protisvětla? Předem mockrát díky, ať vám to pořád hezky fotí a především ať vám fotky nikdo nekrade a nevydává za své :-/
1. kvě 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivarei Ahoj, já bych řekla, že na to jsou nějaký akce do PS, něco jako když třeba chceš přidat bubliny, pozadí, takové ty "odlesky" atd....já v PS moc neumím, žádný masky, vrtsvy atd... :sweat_smile: Kdyby mi někdo dal za úkol to takto upravit, tak asi to šmrdolám tím zesvětlovacím štětcem co je nalevo v těch ikonkách a rohy zase ztmavovacím :sweat_smile:
1. kvě 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@blanka.k Moc díky :slight_smile: - v čem upravuješ? PS mi přijde hrozně složitej.
1. kvě 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivarei v PS, ale jen základy: ořez, křivky, kontrast, barvy, retušovací štěetc, klonovací razítko a ten ztmavovací/zesvětlovací štetec , s tím si zatím vystačím :grinning: Sice někteoru fotku upravuju půl hodiny, ale nějak furt nemám sílu se naučit víc :grinning:
1. kvě 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivarei Ahoj, jednou si to tady přečtu, ale teď bylo téma v aktuálních, tak jsem zase nakoukla :slight_smile: Nejjednodušší je myslím, když by to bylo v PS, zkopírovat fotku jako novou hladinu, nastavit režim místo Normal na Screen (Závoj) - tím se prosvětlí celá. Potom vezmeš gumu s "rozpitou" stopou, dáš jí kol.30% a postupně gumuješ tu novou zesvětlenou vrstvu, takže Ti pod ní prosvítá ta tmavá. Jsou to vlastně jen dva příkazy - nová hladina a guma.
1. kvě 2012 ve 21:30  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klara.jas Mockrát díky. Mám tu zkušební verzi, zkouším se v tom orientovat :grinning:
@blanka.k
1. kvě 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivarei je to tam,kde je odlesk objektivu.V PS. :wink:
2. kvě 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 Přes holky na FB jsem ti nabízela odkup Canonu od špičkového fotografa,kde by určitě byla i záruka na skryté vady a navíc by byl ochoten ti dovézt foták ,až do ČR.A,mohla by jsi si ho i ozkoušet. je to solidní chlap a jistě by neprodal něco,co by nefungovalo. :wink: jednalo se o canon Eos 1000 D s 18-55 obj.Za 300e.On má ještě špičkový profi foták a tento jen záložní. Tudíž i méně používaný.Vychází to na nějakých 7500kč.Což je myslím super cena. Pokud, chceš něco za 3tis,tak to bude sto let staré,nebo vyfocené...:frowning2: Nikdo neprodá špičkový foták za půl darma. Tak to promysli.
2. kvě 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaa děkuji moc, promyslím, určitě! A díky! Ten objektiv je DC nebo IS?
2. kvě 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 zjistím..Už jsem mu napsala. Jak odepíše,písnu :wink:
2. kvě 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky taky zvažuji prodej canon 1000D je ještě 2měsíce v záruce, koukám po novém těle, je s ním nafocena za těch 22měsíců cca 35tisíce fotek, vůbec nevím za kolik ho prodat. Nadhoďte cenu? Koukám na novětší těla.
3. kvě 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mám tam překlem je na něm nafoceno cca 5tis. fotek
3. kvě 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drahé maminky, jak koukám na Vaše fotografie, tak mě napadlo Vám nabídnout se zapojit do jedné mezinárodní soutěže, kde je účast zcela zdarma a je možnost vyhrát kvalitní fotografický materiál. Je jen nutno vyfotit jakýkoliv vědecký fénomén :slight_smile: Je jich kolem nás obrovská spousta, pokud si nejste jisté, co je vědecký fénomén, nechte se inspirovat v předchozích ročnících soutěže: spc.milset.org, kde je také formulář k odeslání fotografií. Můžete zapojit i děti a udělat si takové malé zábavné fotografovací odpoledne :wink:
Počet fotografii není omezen, proto pokud si nejste jisté, jich klidně pošlete více, ona si pak porota vybere :wink:
10. kvě 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Holky, prosím, co znamená označení EF u objektivu? :sweat_smile: Děkuji. :slight_smile:
23. kvě 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nemáte některá zkušenost s fotokurzy, akreditovanými MŠMT? je to takové teoretické i praktické vzdělání pro ty, co nemají možnost strávit x let ve škole focení, pa se hlásit na výšku a něco pochytit, líbí se mi že to lze studovat víkendově, tak jestli jste tím některá prošly a víte, že se tam člověk fakt má možnost něco přiučit a nejen získat certifikát, opravňující k živnosti, tak se pls podělte :slight_smile:
23. kvě 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, uz jsem myslela, ze tohle tema zaniklo, jsem rada, ze ne.
@ivarei prisla jsi na to protisvetlo? Rikala jsem si, ze bych se chtela naucit. Chci vzit segru, posadit ji a zkouset, zkouset, zkouset :grinning:
28. kvě 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janca_dobi že Ti půjdou na plnoformátovou zrcadlovku (ale i na tu s menším snímačem), zatímco ef-s jsou jen pro menší snímač
28. kvě 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Vendulko, ještě jsem se nedostala k tomu, abych to vyzkoušela, jsem ostuda. Co objektiv? Dorazil? Nebo jak se to vyřešilo?
Jinak jsem si koupila nějakou tu předsádku - +10, úplně tu nejlevněší variantu z eBay. Chtěla jsem to jen vyzkoušet, protože na makro opravdu nemám cit. Noo, kdyby to stopro fungovalo, tak si asi lidi nekupují makroobjektiv :grinning:, ale na těch mých pár cvaků...
29. kvě 2012 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Teda, kvalita dostala pěkně na frak, ale stáhla jsem to z FB, protože mám origi fotky u drahého muže v pracovním noťasu :grinning:
29. kvě 2012 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jaký používáte program na úpravu fotek? Já fotila jen na svých cestách a fotky jsem nikdy neupravovala, protože jsem chtěla, aby byly přirozené. Co máme ale malého, ráda bych nějakou upravila a dala ji třeba babičkám, do rámečku a tak....Potřebovala bych spíše něco jednoduchého, protože se tomu moc věnovat nemůžu.
29. kvě 2012 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip zoner, picasa, pak slozitejsi gimp, photoshop... :slight_smile:
29. kvě 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivarei super!!! co je to za znacku a na jaky objektiv?? dik ...foto famozni :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. kvě 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@erinbrock Jéé, díky :slight_smile:, nejsem kytičková, včera to byl první pokus :grinning:, mám pevnou 35, nikon d90, ale mají je na různé objektivy. I s poštovným asi za 120 Kč :grinning:, což mi přišlo fajn - http://www.ebay.co.uk/itm/180755941106?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
29. kvě 2012 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ivarei tak ceny jsou skvele...ja se k necemu takovemu uz kopu pres rok ...holky tu maji i predsadky nebo mezikoruzky co se kupuji v sade...jen jsem se k tomu nakupu jeste nedostala...a kdyz pak vidim ty fotky...tak si rikam ze uz jsem mohla davno take tak fotit a zkouset...
opravdu pekne a hlavne krasne barvy...
30. kvě 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, prosím o radu, dostala jsem Nikon D5100, pokud některá máte, na jakou velikost fotek to máte nastavené? Bojím se, aby mi je při vyvolávání neořezávali. :frowning2:
8. čer 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petla ja nemam nikod d5100 ale myslim si ze velikost je jedno - ta je dulezita spis pro to jak velke by jsi chtela fotky potom nechat vyvolat, cim nechas velikost vetsi tim bude fotka kvalitnejsi a muze tisknout treba az na a4 a3 a tak...myslim ze tenhle fotak foti na pomer stran 3:2 - to je dulezite...takze pokud nechces mit fotky z fotolabu orezane - mely by mit pomer stran 3:2...takze asi se bat nemusis..ale snad poradi nekdo kdo ma tenhle typ fotaku... :wink:
doufam ze se nepletu :slight_smile:
9. čer 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek