• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

27. července 2014 
@jaa
Teda ty mi dáváš... bych se nad sebou měla zamyslet. Nádherný, opravdu moc.
Nejen že krásně fotíš ale ještě máš nakrku 4děti a vše stíháš. Já mám jen 2 a nestíhám nic.
Ale je fakt, že mám i jiného koníčka, který mi bere dost času a příprav. :wink:
22. lis 2012 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zuzka111 mam Photoshop ale existuje i levnejsi verze Photoshop elements...a pak Zoner na spravu a nejake zakladni upravy...no a zacinala jsem s Picassa a Gimpem - oboji zadarmo ke stazeni :slight_smile:
22. lis 2012 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@erinbrock moc hezká fotka. Můžu se zeptat, jak se dělají takové ty podpisy fotek?
22. lis 2012 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
dneska jsme byly krmit kačenky, něco jsem nafotila (hlavně teda malou :slight_smile: ), tak až půjde mládě spát, zkusím něco přidat a budu ráda za komentáře :wink:
22. lis 2012 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky fotografky :slight_smile: jsem ráda za tuhle diskuzi, taky bych se ráda přidala pokud můžu. Fotím skoro dva roky, mám Pentax k-x a nejradši fotím pevnou 50. Doupravuji pak ve Photoshopu. Pár mých prací na ukázku, každý komentář - rady, tipy atd....samozřejmě vítám. Děkuji
22. lis 2012 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
@acornika ty první dvě se mi moc nelíbí barevně :sweat_smile: ale jinak hezké moc, hlavně ta 5 a 7 :slight_smile:
ale já jsem neodborník, tak hodnotím spíš pocitově :sweat_smile: :grinning:
22. lis 2012 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@fender děkuji :slight_smile: je pravda u těch dvou prvních že jsem to fotila v Jájinčiným malém pokojíku a nastavění světel nebylo optimální, bohužel. Mám pořád co vylepšovat a zdokonalovat se :sweat_smile:
22. lis 2012 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kebule82 udelala jsem si ho jako obrazek png soubor a pak v zoneru vkladam do fotek :slight_smile:
@acornika libi se mi rodinka 4 az 7 na te sedmicce pozor na upravy - retus obliceje je trosku po zvetseni videt pod obocim...chce si to fotku poradne zvetsit pro kontrolu :slight_smile: a mne se to teda stava taky... na 8 se mi pani zda v obliceji hodne zluta... a tehule ma hodne mista nad hlavou...mohla byt trosicku vyse...hodne se mi libi 5 :wink:
22. lis 2012 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@erinbrock o.k. Zkusim si s tim jeste pohrat...on je prusvih to foceni bez blesku...at uz vysvitne slunce !!! To zasednuti jsem asi udelala pri uprave,koukala jsem na original a neni to tak vyrazne...no uvidime,pristi tyden snad uz budu mit nove PC,tak to snad bude rychlejsi :wink:
Ted odesla kamaradka,neco jsem vyfotila,tak jsem zvedava co z toho bude..
22. lis 2012 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
slíbené kačenky. Prosím poraďte, co se vám líbí a co ne, ať se poučím :wink: díky!
22. lis 2012 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
@kebule82 3 a 4 luxuuuuuuus :dizzy_face:
22. lis 2012 v 18:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@fender fakt? děkuju :zipper_mouth:
22. lis 2012 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@kebule82 jj, líbí se mi moc :dizzy_face: :dizzy_face:
u té první mi vadí ty useklé rohlíky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a tu druhou bych asi víc přiblížila, nebo nějak s ní něco udělala, něco mi na ní vadí i když přesně neumím říct, co :sweat_smile: ale ty druhý dvě jsou podle mě super.
(neboj určitě se najde někdo s přesně opačným názorem :grinning:)
22. lis 2012 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@fender super, jsem ráda za každý názor, jsem začátečník, tak se určitě mám co učit :wink:
22. lis 2012 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamino zkus to i s internim bleskem...treba si uber na intenzite...ono nekdy se tomu blesku neubranis...a ke kacenkam...nejvic se mi libi 2 a 3 - u 1 trosku nahoru aby byla i s rohlikama :slight_smile: ta 2 by chtela umyt pusu :grinning: :grinning: skoda tech useklych rucicek ale mala ma bezva vyraz...3 je uplne suprova - jen priste bych si pohlidala horizont - ty panelaky asi spadnou :wink: a 4 je uplne bezva :slight_smile:
22. lis 2012 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@erinbrock Zkusim,ale je prusvih,ze s bleskem mam na fotku max 3 pokusy a ten posledni je jen tak tak,pak nastoupi nasupeny vyraz,ppr jekot :wink: prcek zkratka model nebude :wink::wink: ale to ma smulu,budu to zkouset tak dlouho,nez si zvykne :wink:
22. lis 2012 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@erinbrock díky za rady :slight_smile: pusa není špinavá, ale zjizvená, máme trošku kaskadérku :slight_smile: snad to brzo zmizne...
22. lis 2012 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@kebule82 tak to me ani nenapadlo...my mame pusy furt jak cunatka..i venku :slight_smile: omlouvam se :slight_smile:
22. lis 2012 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kamino
@kebule82 jeee ted se divam ze jste se mne tu v tom minulem prispevku uplne domotaly...njn ja honem honem a tak to dopadne :slight_smile:
22. lis 2012 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@erinbrock Jeste te budu otravovat...a tahle ? Vis,me se zdaji o.k.,ale kdyz me upozornis,tak ty chyby vidim...
22. lis 2012 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@erinbrock v pohode,pochopily jsme co ktere patri:wink: :wink:
22. lis 2012 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@erinbrock
@jaa
prip. ostatni, prosim o radu, kde koupit nejakej levnej filtr na Nikon D5100 - je to prumer 67 myslim? Chci to jen jako ochranu cocky a co nejrychleji, protoze behem prvnich par fotek zblizka to moje ditatko psiklo a poprskalo mi celou cocku... Moc diky
22. lis 2012 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@erinbrock v pohodě, u nás je taky věčně špinavá pusa, tak vím, o čem mluvíš :grinning:
22. lis 2012 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamino tahle se mi libi...mozna zase si pohlidat a orezat tu fotku aby maly nepadal smerem doleva...trosku bych ji vyrovnala...ale moc se mi libi :slight_smile:
@mirusak1 nemas nekde pobliz prodejnu?? staci opravdu UV filtr tak kolem 500,- ... jinak dobre ceny na ebay pripadne aukro ... ja mam z kamenneho obchodu u nas...nebo pres nejaky cesky eshop (megapixel, fotoskoda, markofoto) ...objednas a druhy den mas...ale platis postovne...
22. lis 2012 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak po dnesnich pokusech a trose studovani na internetu si davam prozatim dva ukoly - spravne exponovana a zaostrena fotka. Opoustim uplny manual a vracim se k priorite clony a zaverky. A experimenty s externim bleskem...
Dnesni vecerni rychly pokus se psem (PS:vim ze nemam dokonale zaostrene oci).
Druha fotka byla opet lehce podexponovana (jeste focena na plny manual, na ktery evidentne jeste zdaleka nemam :slight_smile: ), trosku jsem ji "vytahla"....
22. lis 2012 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@erinbrock diky moc :wink::wink: vidis,ja to padani zase nevidela :wink: ach jo.... Jsem zvedava,jestli bude neco kloudneho ze dneska...jeste jednou diky,jak bude cas a volne PC,tak zkusim predelat ty predchozi fotky,uvidime,jestli to bude lepsi :wink:
22. lis 2012 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamino neber to tragicky :wink: ja pokud fotim momentky a nejen momentky tak se na nich da najit taky spousta chyb..to pak vidim az kdyz to hodim do PC...ale zase pokud se mi fotka libi a je do soukromeho alba tak to vubec neresim :slight_smile:
22. lis 2012 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
22. lis 2012 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@erinbrock ja to tragicky neberu,fotak mam 14 dni,tak nemuzu chtit zazraky..ale diky za tohle forum,protoze nejlip se clovek nauci,kdyz mu nekdo chyby opravi :wink::wink:
22. lis 2012 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mirusak1 Tak já hodně objednávám z Aukra. Ted mám filtry Zeikos.
22. lis 2012 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek