Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

erinbrock
10. zář 2013

@sipkovarose Zoner je levný prográmek nebo Gimp volně ke stažení...je třeba se s tím naučit pracovat 😉 😉

ruda
27. zář 2013

@erinbrock ahojky chtla jsem se zeptat na to stejné jako šipková rose, jsem pc antitalent, dáte prosím odkaz na nějaký program zadarmo, který je hlavně česky a je jednoduchý, kde jde fotka upravit?mám teda raději, když je fotka dobrá na poprvé a uprasvit se nemusí,ale ráda bych taky měla fotku černobílou a třeba jen kytka v ruce aby zůstala žlutá....díky moc za rady...přikládám nejnovější fotky, prosím o kritiku, díky

erinbrock
27. zář 2013

@ruda fotky jsou pěkné...některé stačí prosvětlit...hlavně si hlídej kde fotíš a aby na malého dopadalo co nejvíce světla 🙂 zadarmo není skoro nic...ale stáhnout se toho dá spousta 🙂 já bych být tebou stáhla Zoner (v češtině) nebo Photoshop Lightroom (v angličtině) - jsou na měsíc zdarma a pak se dají koupit ...zoner nějak do 1500,- a ten PS Lightroom za 3.500,- ...jsou to dobré programy na tady ty základní úpravy...zdarma je Gimp...ale naučit se musíš v každém tak jako tak...návodů je na internetu spousta 🙂 ...když vygůglíš zoner lightroom nebo ten Gimp..tak najdeš spoustu odkazů kde stáhnout..já stahuji na slunecnice.cz...

ruda
27. zář 2013

@erinbrock děkuji moc za rady a tipy ataky pochvalu, toho si cením, děkuji, zkusím něco pohledat 🙂

ruda
28. zář 2013

@erinbrock ahojky ta jsem zkusila stáhnout gimp...podařilo se a je to česky nicméně funkcí moc a já nevím jak na to a kde začít, je mi jasné, že mě to tu nenaučíte, musím zkoušet, pohrát si,ale můžu poprosit jen nasměrovat, ráda bych fotku, kdy je foto černobílé a třeba jen ytka zůstane barevná, jaké nástroje použít a jak na to....díky moc moc za rady

erinbrock
29. zář 2013

@ruda "návody gimp" do googlu vyhledávače a najde ti to spoustu návodů...všichni jsme takhle začínali...chce to čas se tomu věnovat 🙂 to zvládneš..držím palce 🙂 najdeš tam spoustu nápadů a rad a je dobré si to pročíst postupněš vše 🙂

ruda
29. zář 2013

@erinbrock jůůůů jsi moc hodná, je mi to jasné, jen jsem chtěla poradit tohle konkrétní...odbrvit a nechat jen něco barevně....jen jaký nástroj.....jsem technický blb 😀

byggabo
30. zář 2013

@ruda Musím pochválit fotky. Máte docela dobré oko 🙂 jen tak dál! Určitě bych sohlasila s erinbrock - pořiďte lightroom, nebo zoner... Lightroom vám hodně jednoduše pomůže vyladit fotky. V zoneru se dá udělat o něco více úprav, ale nemám s ním příliš zkušeností. Gimp už bude vyšší dívčí - je to v podstatě free náhrada Photoshopu, který používají profesionálové. Ale i v tom se dá s trochou trpělivosti naučit. Určitě doporučuji tutoriály, kterých je všude spousta.
Fotky, které jste sem dávala by potřebovaly vyvážit bílou - jsou poměrně do zelena, projasnit stíny a prosvětlit obličej. Se vším by vám první dva programy měly pomoci rychle.
Na úpravu, kdy je fotka černobílá a část barevná si dávejte pozor. Je to trošku klišé, které letělo v 90. letech a už se v podstatě nedělá. Odvádí to pozornost od portétu a upozorňuje pouze na jednu část fotografie, která většinou není ale ta hlavní, čímž se ztrácí kouzlo. Každopádně, pokud na takové úpravě trváte lze ji udělat dvěma způsoby: V lightroomu stáhnete barevnost (saturaci) u všech barev, kromě vybrané - např. modré. bude to fungovat ale pouze v případě, že na fotce nikde jinde modrá barva není, než na vybraném předmětu. Což je nízká pravděpodonost. Druhý způsob je překrývání dvou vrstev v Photoshopu nebo Gimpu. Kdy jedna je černobílá a druhá barevná. V barevné je třeba vybrat např. lasem jen vybranou oblast, zbytek vymazat... Je to hodně zjednodušený návod. Ale mohl by vás alespoň nasměrovat.
Doufám, že jsem trošku pomohla a těším se na výsledky 🙂

ruda
30. zář 2013

@byggabo jéé děkuji mnohokrát, ja za pochvalu, teré si moc cením, tak za rady a návody...díky moc

nikieda
16. říj 2013

Děkuji za všechny příspěvky, které jsem teď byla schopna přečíst. Focení mě vždy bavilo, ale úprava 0 ☹ Mám XnView, máte s ním některá zkušenosti? Když jsem se snažila fotku upravit, zkoušela jsem snad vše procvakat, ale měla jsem pocit, že výsledný efekt není nic moc, prostě jsem někde dělala chybu...
Nemám ani klasickou zrcadlovku, zatím jsem se propracovala ke Canon G12.
Ještě jedna otázka, jak je nejlepší fotit na dětské akci v místnosti? Moc děkuji!!

jaa
10. lis 2013

Holky,budu prodávat v super stavu Nikon D 5100 s 18-105 obj.+ taška a druhá baterka..Zájemci do IP

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blandik
12. pro 2013

Prosím o radu - potřebuji udělat fotky - takových těch několik vložných fotek do jedné fotky - dělávala jsem to ve photoshopu, vždy jsem si stáhla trial verzi..ale teď se mi nedaří stáhnout..nemáte někdo odkaz na free trial verzi nebo neporadíte v jakém jiném prográmku, který je volně ke stažení, se dá lehce vložit více fotek do jedné? Budu moc vděčná za radu. Vánoce tlačí a chci udělat pro babičky..Díky.

adelkak
29. pro 2013

Prosím o radu jsem úplný amatér a fotit bych chtěla našeho chlapáka a naše zážitky s ním, tak že nic náročného 🙂 Přemýšlím o koupi Nikonu D3100 nebo D5100 u obou dávají k tomu objektiv 18-55 AV tak nevím, který vybrat? 😒 Děkuju vám za rady 🙂

kamino
29. pro 2013

@adelkak ja ma 5100 a je super. Jen ten setovy objektiv je s nizkou svetelnosti,jasne,fotky udelas,ale uvidis,ze casem budes chtit urcite nejaky svetelny pevny objektiv ( 50,35 ) a objektiv s vetsim zoomem,abys mohla vice priblizovat. Uvidis sama 😉

adelkak
29. pro 2013

@kamino Já se právě v těch objektivech nevyznám do teď jsem měla klasický digitální foťák 😅 Navíc ty šílené ceny za objektivy. Na foťak si šetřím tak možná počkám a mohli by mít nějakou akci s jiným objektivem. Děkuji za odpověď 🙂

kamino
29. pro 2013

@adelkak nechtej vedet,za kolik jsem v objektivech 😉😉 kazdopadne se jukni po akci s objektivem 18 -105..ten je o neco lepsi.. Z tohoto bys byla casem zklamana.

adelkak
29. pro 2013

@kamino moc děkuji podívám se, moc na to nespěchám nejdřív se porozhlédnu 🙂

jaa
29. pro 2013

přidávám něco z posledních

terka_85
24. led 2014

Holky prosím o radu. Chtěla bych si koupit nějaký pořádný foťák. Jsem úplný začátečník a tak tomu moc nerozumím.
Naskytla se mi příležitost koupit zrcadlovku sice použitou, ale za dobré peníze. Nemáte někdo zkušenosti s těmito:
Nikon D80, Nikon D50

Díky 🙂

kagatkaga
3. únor 2014

@jaa jak se prosím odstarnuje mramorování kůže? je na to nějaká funkce v Zoneru?díky moc za info

jaa
3. únor 2014

@kagatkaga dělám hlavně v PS a tohle dávám pryč retuší pleti

jaa
3. únor 2014

@terka_85 starší modely a mín práces úpravami 😉

katmou
7. črc 2014

Zdravím, objevila jsem tuto diskusi a tak bych se chtěla zeptat, Budeme kupovat nový foťák, chtěli bychom ultrazoom, můžete mi doporučit nějaký co by dělal fakt pěkné fotky do cca 6 tisíc? Moc díky, v tomhle se vůbec nevyznám.

sygy
27. črc 2014

Holky nenabízíte někdo objektiv na Nikon, mám D3100, měla jsem seriovy, ale prasklo mi tam plastove kolecko :( Kdyby nekdo z jižních čech, byla bych rada 🙂