Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

wwercaa
7. čer 2010

@murynka já mam iso na automatiku, takže to foták dělá za mě, prostě do toho radši nezasahuju, asi bych se s tím měla trocha pohrát, možná něco novýho objevim 😀 ....jj ten prográmek to domaká za me 🙂

molicova
7. čer 2010

tak holky, dobrou noc ať vás blechy štípou celou noc 🙂

murynka
7. čer 2010

holky jsme beznadějná 😝 😝 dobrou noc 🙂 🙂

soanpe
7. čer 2010

dobrou
😉

wwercaa
7. čer 2010

papa 😉

pipiii
7. čer 2010

holky dobrou nooc....ja jsme taky beznadejna

@wwercaa o to ostreni neslo, jen jsem ukazovala ze mi to prijde vyblity :-/ jedna z milionu fotek 😀

ronecek
7. čer 2010

Ahojte holky, 🙂
tak nenápadně si vás každý den pročítám, koukám na vaše fotečky a nestíhám sledovat jak rychle vaše touha po fotografování stoupá. Vaše fotečky jsou kouzelné. Díky mé kamarádce, která mi tyhle stránky doporučila, jsem našla každodenní zpestření života na MK. 🙂 Modrý koník je super, našla jsem si zde spoustu kamarádek, ale hlavně velkou inspiraci k focení našeho raubířka. Velké dík patří Míši, díky které jsem začala s úpravou foteček a zkoumáním fotoaparátu. Moje fotečky jsou čistě amatérské, ale budu ráda, za každý váš názor.... 🙂 Papa Lenka

ronecek
7. čer 2010

Tada posílám ještě jedny fotečky.... 🙂

ronecek
7. čer 2010

Ještě posílám další fotečky... 🙂

ronecek
7. čer 2010
ronecek
7. čer 2010

A tady holky posílám už opravdu poslední fotečky... 🙂

ronecek
7. čer 2010

@nikulka83 Verčo, tak to jsme asi stejná krevní skupina. Taky miluju REM, Coldplay, Green Day, ale taky AC/DC, Iron Maidon, Halloween atd.....Vidím, že si taky dopřáváte vodní dýmku. My si taky občas dáme. Zrovna teď nám dovezl budoucí švagr multivitamínový tabák z Egypta... 🙂

ronecek
8. čer 2010

@ronecek Teda švagr, je to spíš budoucí manžel od exšvagrové... 🙂

olbramka
8. čer 2010

koukám, že tu to jede i přes noc 🙂
někdo jste si tu stěžoval na tu 50-tku, také mám tu zkušenost, jsem si myslela, jak budou fotky úžasné a ono na clonu 1.8 byly takové měkčí, a hlavně dost ploché... od těch 2.5 už je to ok. někde jsem četla, proč tomu tak je, tuším že proto, že ta světelnost je počítaná při ostření na nekonečno a když se ostří blíž, že se prostě světelnost snižuje. ale nevim to přesně...
no a ještě taky nějakou fotku ode mne - prcka vám sem nedám, to se moc omlouvám, ale na veřejný diskuze se mi to dávat nechce - pokud by měl někdo zájem, můžu hodit link do IP, ale moc ráda fotím detaily, kytky a tak...

olbramka
8. čer 2010

no a ještě něco, včetně pokusu o krajinku 😝

xmerssy
8. čer 2010

Ahoj holky, jeje, ja ani nestiham docist, zkoukla jsem fotecky, moc se mi libi, krasa.......

@wwercaa fotky uzasne!!

Holky, jdu si pro radu, jak udelam treba dve a vice fotek na jednu?A jeste treba dve fotky vedle sebe taky na jednu?
JA mam treba nekolik zaberu ze stejneho uhlu, tak bych dala treba tri do jedne...........
Snad jsem to napsala srozumitelne........🙂

Jinak pouzivam PhotoFiltre a ted mam nainstalovany Adobe PS LR, ale s tim neumi az tak delam, tak poprosim polopaticke vysvetleni, treba i do IP...........Díky 🙂

A ja utikam dneska mam hoňku, ani fotit nebudu stihat..... 😅

Krasny den

xmerssy
8. čer 2010

@olbramka, krajinka krasna, cim fotis?
To ja se vcera zminovala o te 50tce, vcera jsem ji zkousela poprve a zdalo se mi to dobre az tak od 2.5-2.8.....
Jinak jsem s ni moc spokojena....

Jak jste tu psali, me se nejlip foti rano a vecer, hlavne navecer jsou krasne fotky...........
Dobry napad s tabulkou, kdo s cim foti 😀 me to taky vypadava z hlavy 😀

A jeste jdu dokoukat vsechny fotky

xmerssy
8. čer 2010

@pipiii, mame stejny fotak, me lezou fotky barevne uplne jinak nez Tobe, names to v nastaveni?Jak mas nastavenou ostrost, kontrast atd?Ja fotim hlavne na Portret, tam to mam vse zvysene.....

olbramka
8. čer 2010

@xmerssy nevim, jestli to má lightroom stejné, ale v ps v menu obraz dáš velikost plátna, zaškrtneš relativně a zvětšíš si to plátno třeba na pravou stranu o velikost, kterou potřebuješ (výšku dáš 0, šířku zadáš). pak si tam přesuneš ty fotky a je to

xmerssy
8. čer 2010

@soanpe, krasne jsi malou zachytila, to je foceno navecer?Je to takove jemnejsi.

@molicova, kytičky luxusní!!!

Holky Vy mi davate, kdo to ma docitat????

olbramka
8. čer 2010

@xmerssy to bylo seťákem (18-55)

xmerssy
8. čer 2010

@olbramka, díky, tak ja si stahnu Photoshop, pujde to zdarma na slunecnici?Mrknu a hned zkusim, dokud chlapi spi....... 🙂

xmerssy
8. čer 2010

@olbramka, tak to je super, a co mas za telo?450D ze?

olbramka
8. čer 2010

@xmerssy jojo, 450... no, photoshop na slunečnici asi nebude, není to free program, ale určitě ho někde najdeš...

xmerssy
8. čer 2010

@olbramka, ja to zkusim ve PhotoFiltru anebo V PS LR....snad to pujde

olbramka
8. čer 2010

třeba v tom lightroomu bude tahle funkce taky???? 😉

molicova
8. čer 2010

@ronecek ahoj Leni, tak to je paráda, že si se taky přidala 🙂 fotečky krásné 🙂
@olbramka fotečky moc krásné 🙂 jak dlouho fotíš 🙂
@xmerssy moc děkuji 🙂

molicova
8. čer 2010

@xmerssy nejsem si jistá, já jsem nějak ty rámečky a ty koláže v to LR nenašla, v LR si to upravim a pak si to dám do photoshopu 🙂 ale nevim, možná jsem hledala špatně 🙂

murynka
8. čer 2010

ahojky holky přidávám foceno čočko...

první fotka foceno s čočko 8 dioptrií

druhá foceno bez...na stejné hodnoty

ostatní fotečky s čočkou.... 🙂

holky dotaz mám setový objektiv,3,5-5,6 co to znamená???18-70 díky moc!!!

@xmerssy jestli myslíš to co mám v albu tak v picase 3

xmerssy
8. čer 2010

Holky, tak to zkousim ve PF, platno tam mam, ted jsem docilila tohoto, da se tam dat nejake pozadi, platno rozsirim, to mam, ale nevim jak tam dat druhou fotku......... 😠